Trudna lekcja futbolu. Wysoka porażka KSP Kielce w Pucharze Polski [DUŻO ZDJĘĆ]

Mateusz Dudek
Bardzo wysoką porażką, bo aż 0:10 zakończyło się sobotnie spotkanie drużyny piłkarek KSP Kielce z występującą w ekstralidze drużyną TME GROT SMS Łódź w 1/16 finału Pucharu Polski.

KSP Kielce - TME GROT SMS Łódź 0:10 (0:4)
Bramki: Maria Zbyrad 11, 22, Klaudia Jedlińska 16, Paulina Filipczak 43, 64, 71, 88, Anna Rędzia 52, Gabriela Grzybowska 69, Adrianna Achcińska 78.

KSP: Malarczyk - Ślizak, Niedźwiecka, Sudomirska, Czerwiak (70. Michta), Kliszewska (60. Majecka) - Puchała, Zyguła, Soboń (50. Lisowska), Skibowska - Oleszczuk.

SMS: Sowalska - Dragunowicz, Silny, Konat (46 Grzybowska), Kurzawa - Jarvie, Zieniewicz, Rędzia (65 Achcińska) - Zbyrad, Filipczak.

Już po losowaniu wiadomo było, że piłkarki KSP Kielce, które w poprzedniej rundzie zdołały wyeliminować z pucharu pierwszoligową Polonię Poznań, czeka bardzo trudne zadanie. Drużyna TME GROT SMS Łódź rundę jesienną ekstraligi zakończyła na wysokim piątym miejscu.

Różnica klas dzieląca obie drużyny była widoczna od pierwszej minuty spotkania. Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami trenera KSP, Łukasza Tekiela zawodniczki z Kielc wyszły z nastawieniem bronienia się natomiast przy piłce niemal non stop utrzymywały się piłkarki SMS-u. Pierwszą dogodną sytuację zespół z Łodzi miał już w piątej minucie jednak piłka wówczas trafiła w poprzeczkę. Worek z bramkami rozwiązał się pięć minut później gdy bramkę na 0:1 zdobyła Maria Zbyrad. W kolejnych minutach obraz gry nie zmieniał się. Gospodynie nie były w stanie wyjść z piłką z własnej połowy, natomiast SMS co chwilę zagrażał bramce KSP. To spowodowało, że SMS po dwóch golach Marii Zbyrad oraz jednym Klaudii Jedlińskiej i Pauliny Filipczak prowadził do przerwy 4:0.

Druga połowa to niemal kopia pierwszej części. Pełną kontrolę nad spotkaniem miały piłkarki z Łodzi natomiast kielczanki praktycznie nie wychodziły z własnej połowy. Mnóstwo sytuacji bramkowych sprawiło, że średnio co kilka minut KSP musiało wyciągać piłkę z siatki. W drugiej połowie do siatki gospodyń trafiały: trzykrotnie Paulina Filipczak, Anna Rędzia, Gabriela Grzybowska oraz Adrianna Achcińska. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:10 dla TME GROT SMS-u Łódź.

- Rywal z Ekstraligi pokazał nam dzisiaj, że potrafi grać w piłkę. To była bardzo duża lekcja dla naszego zespołu. Zespół z Łodzi był bardzo dobrze przygotowany fizycznie i technicznie. My staraliśmy się dzisiaj bronić jednak ze skutecznością tej obrony było jak było. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski i taki mecz nam pomoże w dalszym rozwoju - powiedział po meczu trener KSP Kielce, Łukasz Tekiel.

- Był to jednostronny pojedynek, który w dużej mierze wynikał z różnicy poziomu jaki dzieli drużyny z ekstraligi od tych z niższych lig.
My dzisiaj zrobiliśmy to co sobie założyliśmy. Ten mecz też dał nam możliwość przećwiczenia sobie pewnych rzeczy na przeciwniku. Myślę, że dla gospodarzy to też była dobra lekcja futbolu. Przede wszystkim jednak cieszę się ze zwycięstwa - przyznał z kolei trener SMS-u Łódź, Marek Chojnacki, który w przeszłości był trenerem występującego w męskiej ekstraklasie ŁKS-u Łódź.