Trwa niemoc Elany. Spadek do III ligi coraz bardziej realny...

mag
Kibice Elany nie mają ostatnio powodów do zadowolenia
Kibice Elany nie mają ostatnio powodów do zadowolenia Archiwum
Piłkarze Elany Toruń przegrali u siebie z GKS Katowice 1:2 w meczu 30. kolejki II ligi.

Spotkanie rozpoczęło się od "trzęsienia ziemi". Już w 3. minucie do bramki gospodarzy trafił Maciej Stefanowicz. 360 sekund później kapitalnym strzałem zza pola karnego popisał się jednak Kacper Jóźwicki i było 1:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Tuż po zmianie stron goście mogli wyjść na prowadzenie, ale Stefanowicz spudłował z 11. metrów.

W II połowie to Elana miała przewagę, ale nie potrafiła jej wykorzystać. W 85. minucie zwycięską bramkę dla GKS zdobył Grzegorz Janiszewski.

Widmo spadku do III ligi coraz bardziej zagląda Elanie w oczy. Ostatni raz torunianie zwyciężyli 12 czerwca, gdy pokonali u siebie Garbarnię Kraków 1:0. Potem rozegrali pięć meczów, z których zremisowali dwa i trzy przegrali. Do końca sezonu pozostały 4 kolejki. W piątek, 10 lipca torunianie zagrają w Stalowej Woli ze Stalą.