Trzeci remis w tym roku piłkarzy GKS 1962 Jastrzębie

Leszek Jaźwiecki
Arek Gola
W kolejnym sparingu przed inauguracja wiosennej rundy Fortuna 1. Liga piłkarze GKS 1962 Jastrzębie zremisowali z Widzewem Łódź 1:1 (0:0). Spotkanie rozegrano na naturalnej trawie w Uniejowie. To trzeci remis podopiecznych Jarosława Skrobacza w tym roku.

Spotkanie siódmej drużyny Fortuna 1. Liga z Widzewem rozegrano w Uniejowie.
- Warto było jechać 300 kilometrów, bo zagraliśmy na naturalnej murawie - mówi Jan Woś, drugi trener pierwszoligowca. - Poprzedni sparing w Opawie tez graliśmy na trawie, ale na co dzień trenujemy na sztucznej nawierzchni - tłumaczy.

Nie przegap

To był szósty już sparing w tym roku zespołu z Jastrzębia. Rozpoczęli od pokonania MKS Kluczbork 3:0, potem przegrali z mistrzem Polski Piastem Gliwice 1:2, a następnie zanotowali na swoim koncie dwa remisy - po 1:1 - z Zagłębiem Sosnowiec i rezerwami Śląska Wrocław. Kilka dni temu wygrali w Opawie z 14 zespołem czeskiej ekstraklasy Slezsky FC 1:0 i teraz zremisowali z Widzewem.

Zobacz koniecznie

- Mocno obu zespołom przeszkadzał silny wiatr - mówi Jan Woś. - W pierwszej połowie wiał nam w twarz, w drugiej rywalom. Prowadząc 1:0 mieliśmy jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale nie zdołaliśmy tego wykorzystać.

Prowadzenie goście z Jastrzębia objęli po samobójczym golu Daniela Tanżyny. Łodzianie próbowali błyskawicznie odpowiedzieć na stratę gola, ale piłkę po strzale Konrad Gutowskiego piłkę zdołał odbić bramkarz Leonid Otczenaszenko. Bramkarz gości był jednak bezradny w ostatniej minucie meczu, a bliska pokonał go Przemysław Kita.

W niedzielę piłkarze GKS Jastrzębie rozegrają kolejny sparing z Ruchem Zdzieszowice już podczas zgrupowania Rybniku-Kamieniu. Potrwa ono do 18 lutego.

Widzew Łódź - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:0)
Przemysław Kita (90) - Daniel Tanżyna (80-samob.)

Widzew Łódź: Wojciech Pawłowski (46. Patryk Wolański) - Łukasz Kosakiewicz (46. Łukasz Turzyniecki), Krystian Nowak (68. Daniel Tanżyna), Daniel Tanżyna (46. Sebastian Rudol), Marcel Pięczek - Christopher Mandiangu (46. Przemysław Kita), Mateusz Możdżeń (46. Marcel Gąsior), Bartłomiej Poczobut (68. Mateusz Możdżeń), Adam Radwański, Konrad Gutowski (77. Robert Prochownik) - Rafał Wolsztyński (68. Łukasz Kosakiewicz).

GKS 1962 Jastrzębie I połowa Mariusz Pawełek - Mateusz Słodowy, Michał Bojdys (30. Kamil Szymura), Bartosz Jaroszek, Marek Mróz - Kamil Adamek, Damian Tront, Daniel Liszka, Kamil Jadach, Dominik Szczęch - Filip Karmański. II połowa Leonid Otczenaszenko - Mateusz Słodowy, Bartosz Jaroszek (63. Michał Bojdys), Kamil Szymura, Dawid Gojny - Łukasz Norkowski, Łukasz Gajda, Damian Tront (68. Marek Mróz), Patryk Skórecki, Farid Ali - Daniel Szczepan.