Trzeci sobotni mecz także bez rozstrzygnięcia

Piotr Szymański
Na lubińskiej Dialog Arenie, w najciekawiej zapowiadającym się sobotnim meczu, miejscowe Zagłębie zremisowało 1:1 z Koronę Kielce. Bramki padło w pierwszych minutach spotkania, a zdobyli je Michał Stasiak i Andrzej Niedzielan.

Do pierwszego po zimowej przerwie spotkania drużyna Zagłębia przystąpiła m.in. bez kontuzjowanych Grzegorza Bartczaka, Costy Nhamoinesu i Sergio Reiny. W zespole gości zabrakło jedynie przeziębionego Kamila Kuzery. Inauguracja wiosennej rundy rozgrywek przy temperaturze ok. minus 5 st. C nie wystraszyła kibiców, których do Dialog Areny przybyło blisko 6000.

Od pierwszego gwizdka do zdecydowanego natarcia ruszyli gospodarze. Przyniosło to skutek w 7. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Plizgi niepewnie zachował się Małkowski, a piłkę do bramki ostatecznie wpakował Stasiak. Na odpowiedź Korony nie czekaliśmy długo, bo tylko 3 minuty. Golański dośrodkowwał na nogę niezawodnego Niedzielana, który pozostawiony kompletnie bez krycia, z najbliższej odległości pokonał Isailovicia.

Po przerwie spotkanie zdecydowanie wyrównało się i zaostrzyło. Podopieczni trenera Marka Bajora nadal mieli przewagę, ale w konstruowaniu akcji brakowało im dokładności. Cofnięta na własną połowę Korona swojej szansy szukała w nielicznych kontratakach. Dwie żółte kartki obejrzał Vuković i na siedem minut przed końcowym gwizdkiem, musiał udać się do szatni. Zagłębie grające w przewadze nie było w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz, podobnie jak inne dzisiejsze spotkania, zakończył się podziałem punktów.