Trzecia liga. Cenny remis piłkarzy KSZO 1929 Ostrowiec ze Stalą w Kraśniku 1:1 [ZDJĘCIA]

Mariusz Jabłoński
Tomasz Chałas i Marcin Kaczmarek razem z kolegami z KSZO 1929 Ostrowiec zremisowali w Kraśniku ze Stalą 1:1. Fot. Dorota Kułaga
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec w trzecioligowym meczu zremisowali na wyjeździe ze Stalą Kraśnik 1:1.

Stal Kraśnik – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Tomasz Chałas 23 z karnego, 1:1 Rafał Król 89.
KSZO 1929: Lipiec 8 – Worach 6, Dereń 6, Burzyński 6 (77. Mąka nie klas.), Imiołek 8 - Bełczowski 8 (66. Kapsa 3), Ziółkowski 7, Łokieć 6 (77. Rząsa 2), Dybiec 6 - Chałas 8, Chrzanowski 5. (66. Kaczmarek 3).
Stal: Ciołek - Śledzicki, Mazurek, Kudriawcew, K. Król - Kaczmarek, R. Król, Wawryszczuk, Maj, Czelej - Śmiech.
Sędziował: Michał Fudala z Brzeska.

Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zasłużenie i po dobrym meczu zremisowali z wyżej notowaną w tabeli 3 ligi grupy IV Stalą Kraśnik 1:1. Bramkę dla KSZO zdobył w 23 minucie meczu z rzutu karnego Tomasz Chałas. Wyrównał w 89 minucie Rafał Król.

Początek spotkania bardzo wyrównany, ale z lekką przewagą KSZO. Piłkarze z Ostrowca rozpoczęli mecz z ogromnym animuszem. Tak jak zapowiadał wcześniej trener pomarańczowo- czarnych Sławomir Majak. W 11 minucie meczu bardzo groźnie zaatakowali piłkarze Stali, a obrona KSZO zaspała. Na szczęście skończyło się na rzucie rożnym dla gospodarzy. W 15 minucie Paweł Kaczmarek wrzucił piłkę na pole karne KSZO, ale Paweł Lipiec był na posterunku. W 23 minucie po faulu na Kamilu Bełczowskim szczęśliwym egzekutorem rzutu karnego był Tomasz Chałas. Pierwszy starzał z „wapna” odbił bramkarz Stali, ale dobitka była już skuteczna. Po zdobyciu gola KSZO cofnęło się do defensywy. 26 i 28 minuta meczu to popis gry naszego bramkarza. Dwie piękne interwencje Pawła Lipca , a piłkarze Stali groźne atakowali.

38 min meczu groźna kontra Jana Imiołka, zagrał do partnera, ale Kamil Bełczowski nie trafił w bramkę. Pod koniec pierwszej połowy jeszcze groźnie atakował Jan Imiołek i Tomek Chałas. Piłkarze Stali próbowali kontratakować, ale KSZO grał wysokim pressingiem i akcje gospodarzy kończyły się na przedpolu bramkowym hutniczej jedenastki. Pierwsza połowa bardzo szybka i zdecydowanie dla naszych zawodników.

Początek drugiej części meczu to chaotyczna gra obu drużyn. 49 min z ogromne szczęście piłkarzy KSZO. Z pustej bramki po złej interwencji Pawła Lipca piłkę wybił Burzyński. W 51 minucie rajd Kamila Bełczowskiego i mocne uderzenia, ale instynktownie obronił Ciołek. Od tego momentu piłkarze Stali coraz śmielej poczynali sobie na boisku.

W 60 minucie meczu po strzale Fabiana Burzyńskiego powinno być 2:0 dla KSZO, ale piłka trafiła w słupek. Cały czas bardzo dobre zawody rozgrywali Chałas i Imiołek. KSZO groźnie atakował, ale dobrze radzili sobie obrońcy Stali. Ze strony gospodarzy ciągłe zagrożenie pod bramką KSZO stwarzał Rafał Król.
Pod koniec meczu błąd piłkarzy KSZO wykorzystał aktywny Rafał Król i mecz zakończył się remisem 1:1.