Trzecia liga. Czarni Połaniec po dramatycznym meczu pokonali 2:1 Sołę Oświęcim

W meczu 16 kolejki trzeciej ligi, Czarni Połaniec na własnym boisku pokonali 2:1 Sołę Oświęcim.

Czarni Połaniec - Soła Oświęcim 2:1 (0:0),
0:1 Marcin Szymczak 66 z karnego, 1:1 Mateusz Załucki 68 z karnego, 2:1 Jakub Zięba 90+4.

Czarni: Borusiński - Załucki, Witek, Misztal, Janiec (77 Miazga), Hul (90+1 Płudowski), Zięba, Ryguła (63 Tetlak), Krępa, Skiba (90 Meszek), Miśko (46 Sobczyk).

W czwartej minucie doliczonego czasu gry, Kamil Hul wypatrzył Jakuba Ziębę w polu karnym, który wykorzystał dobrą pozycję do oddania strzału i zapewnił trzy punkty dla gospodarzy. Za chwilę, sędzia zakończył mecz.

W 66 minucie w polu karnym faulowany był Eryk Ceglarz. Do jedenastki podszedł Marcin Szymczak i dał prowadzenie ekipie Soły. Oświęcimianie krótko cieszyli się z prowadzenia bo dwie minuty później sytuacja faulu w polu karnym powtórzyła się na stronie gospodarzy. Tym razem faulował Damiana Skibę - Michał Chowaniec, który otrzymał czerwoną kartkę. Rzutu karnego nie zmarnował Mateusz Załucki, który dał nadzieję Czarnym na zwycięstwo i trzy punkty.

Podopieczni trenera Piotra Mazurkiewicza zdobyli trzy bardzo cenne punkty. - Był to typowy mecz walki. Mieliśmy bardzo duże problemy, ale w końcówce uśmiechnęło się do nas szczęście - mówił po meczu trener Czarnych.

Ocenia mecz
Piotr Mazurkiewicz, trener Czarnych:
- Nie będę ukrywał, że fizycznie i sportowo lepiej w tym meczu wyglądał zespół Soły. My po raz kolejny zagraliśmy ogromnie ambitnie i trzy punkty zostały w Połańcu. Są one dla nas bardzo cenne. Trzy punkty będziemy chcieli zdobyć także w ostatnim meczu ze Spartakusem w Daleszycach.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Trzecia liga. Czarni Połaniec po dramatycznym meczu pokonali 2:1 Sołę Oświęcim - Echo Dnia Świętokrzyskie