dor
Wisła przed rozpoczęciem meczu w Sandomierzu z Hutnikiem Kraków. Gospodarze przegrali 0:3. Fot. Piotr Chorab
W trzecioligowym meczu Wisła Sandomierz przegrała z Hutnikiem Kraków 0:3.

Wisła Sandomierz – Hutnik Kraków 0:3 (0:2)
Bramki: Krzysztof Świątek 43 z karnego, Kamil Sobala 45, 65.
Wisła: Wierzgacz 5 - Sornat 6, Wilk 0 ŻŻCZ [43], Kolbusz 6, Chorab 5 - Piątkowski 5 (71. Poński nie klas.), Kamiński 5 (60. Rop 3), Siedlecki 5 Ż, Nogaj 5 (68. Pasternak 3) - Bętkowski 5 (68. Danieluk 2), Piechniak 5 (46. Sudy 5).
Hutnik: Zając - Janecki, Jaklik (79. Bienias), Świątko, Antoniak - Gawęcki Ż (46. Reczulski) - Sobala Ż (70. Ptak), Świątek, Linca, Radwanek - Nowak Ż (74. Kotwica).
Sędziował: Michal Wasil z Lublina.
Widzów: 300.

Wisła bardzo chciała się zrehabilitować za środową wpadkę w Regionalnym Pucharze Polski (została wyeliminowana przez Granat Skarżysko-Kamienna), ale ta sztuka jej się nie udała.
Decydująca dla losów meczu była 43 minuta. Sędzia podyktował rzut karny dla Hutnika, który na bramkę zamienił Krzysztof Świątek. W dodatku czerwoną kartkę otrzymał Patryk Wilk i sandomierski zespół do końca musiał grać w osłabieniu. W 45 minucie, a więc tuż przed przerwą, goście zadali drugi cios, a autorem gola był Kamil Sobala.W 65 minucie Sobala zdobył trzecią bramkę, ustalając wynik spotkania.

-Do 40 minuty graliśmy bardzo dobrze, mieliśmy przewagę. Mogliśmy zdobyć bramkę, dobre okazje mieli Bętkowski i Kamiński. Moim zdaniem należał nam się też rzut karny za zagranie ręką jednego z zawodników Hutnika. W 43 minucie sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny przeciwko nam, ukarał nas też czerwoną kartką. Straciliśmy gola, po chwili drugiego "do szatni". Biorąc pod uwagę to, co działo się na boisku, gdy graliśmy w komplecie, nie zasługiwaliśmy na porażkę - mówił Dariusz Pietrasiak, trener Wisły.