Trzecia liga. Pilica Białobrzegi pokonała rezerwy Jagiellonii Białystok

Kacper Siekański
Pilica Białobrzegi wygrała z rezerwami Jagiellonii Białystok.
Pilica Białobrzegi wygrała z rezerwami Jagiellonii Białystok. Sylwester Szymczak
W meczu 2. kolejki trzeciej ligi grupy I sezonu 2022/2023 Pilica Białobrzegi pokonała 4:2 rezerwy Jagiellonii Białystok.

Jagiellonia II Białystok - Pilica Białobrzegi 2:4 (0:3)

Bramki: Twarowski 61, Trubeha 71 (z karnego) - Stawiarz 13, 39, Kencel 45, Krawczyk 48
Jagiellonia II: Żynel - Ozga, Czerech, Kurzydłowski, Matus, Wiktoruk, Matsui, Wasilewski (kapitan), Bortniczuk, Samborski, Trubeha
Pilica: Adamczyk - Stawiarz, Rudnicki, Winiarski, Grober, Krawczyk, Uziębło, Kencel, Walasek, Zawadzki (kapitan), Wojtysiak

W pierwszej połowie lepiej pokazali się gracze z Białobrzegów, którzy wręcz zdominowali swojego przeciwnika. W ciągu pierwszych 45 minut piłkarze Pilicy stworzyli sobie wiele sytuacji podbramkowych, przy czym trzy udało się zamienić na gola. Po przerwie podopieczni Marcina Sikorskiego podwyższyli wynik meczu na 4:0 dzięki Piotrowi Krawczykowi. Później inicjatywę przejęły rezerwy Jagiellonii Białystok. Gospodarze zmniejszyli dystans do swoich przeciwników na 2 bramki dzięki trafieniu Macieja Twarowskiego i Andrzeja Trubehy z rzutu karnego. Do ostatniego gwizdka sędziego rezultat tego pojedynku nie uległ już zmianie i Pilica Białobrzegi wyjeżdża z Białegostoku z trzema punktami.

- To zwycięstwo było nam potrzebne. W pierwszym spotkaniu mieliśmy słabsze momenty, natomiast dzisiaj pokazaliśmy charakter i to jest dla nas najważniejsze.