Trzecioligowcy grają dalej w Regionalnym Pucharze Polski

ma
Mecz 1/16 Regionalnego Pucharu Polski: KS Grabówka - KS Wasilków
Mecz 1/16 Regionalnego Pucharu Polski: KS Grabówka - KS Wasilków Anatol Chomicz
W środę rozegrano mecze 1/16 Regionalnego Pucharu Polski. Trzecioligowe drużyny KS Wasilków, MKS Ruch Wysokie Mazowieckie i Olimpia Zambrów wywalczyły awans.

Po pierwszej połowie meczu KS Grabówka – KS Wasilków zanosiło się na niespodziankę. Grający w klasie okręgowej zespół z Grabówki skutecznie bronił dostępu do bramki i sam miał nawet jedną bardzo dobrą okazję do strzelenia gola. Trzecioligowcy z Wasilkowa jednak dopięli swego zaraz po przerwie, gdy Dawid Ostaszewski po rzucie rożnym zdobył pierwszego gola. Kilkanaście minut później goście podwyższyli na 2:0. W końcówce rozmiary porażki mógł zmniejszyć Vitalij Lisniczenko. Po jego uderzeniu z dystansu piłka odbiła się od poprzeczki.

– Byłem spokojny o wynik, bo jednak te zespoły dzieli różnica dwóch klas rozgrywkowych – powiedział Artur Woroniecki, trener KS Wasilków. – Był to dobry mecz i cieszę się, że zagraliśmy z dobrym zespołem, który po prostu grał w piłkę. Była to dobra okazja, aby pograli zmiennicy.

– Jak dla nas był to mecz prowadzony w szybkim tempie i w końcówce brakowało nam sił. Ale cieszę się, że potrafiliśmy momentami nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem – stwierdził Robert Kądzior, trener Grabówki.

Nad wieloma stadionami przeszła w środę ulewa. Tak było również i w Mielniku, gdzie miejscowy MKS spotkał się z trzecioligowym MKS Ruch Wysokie Mazowieckie.

Podopieczni trenera Dariusza Jurczaka mieli przewagę, ale udokumentowały ją strzeleniem tylko jednego gola. W 47 minucie Vahe Mnatsakanyan pokonał bramkarza Mielnika. I ta bramka, jak się później okazało, dała Ruchowi awans do kolejnej rundy Regionalnego Pucharu Polski.

Z kolei Olimpia Zambrów wygrała aż 9:0 na wyjeździe z Narwią Choroszcz.

Pomorzanka Sejny - Sparta Augustów 1:2
KS Śniadowo - ŁKS 1926 Łomża 2:3 (po dogrywce)
Kolejarz Czeremcha - Tur Bielsk Podlaski 1:6
Rudnia Zabłudów - KS Michałowo 1:4
UM Krynki - MOSP Białystok 1:1 (rzuty karne 4:2)
KS Grabówka - KS Wasilków 0:2
Hetman Tykocin - Hetman Białystok 0:2
Narew Choroszcz - Olimpia Zambrów 0:9
Kora Korycin - Wissa Szczuczyn 0:3 walkower (drużyna gospodarzy wycofała się z rozgrywek)
Mecze Sokół 1946 Sokółka - Dąb Dąbrowa Białostocka i GKS Stawiski - Warmia Grajewo zostały przełożone na 25 września.