PUKUS
Większość trzecioligowców z naszego regionu w sobotę rozgrywała pierwsze mecze kontrolne w zimowym okresie przygotowawczym. Trenerzy sprawdzali kilku nowych zawodników.

W Zamościu doszło do towarzyskich trzecioligowych derbów. Hetman zremisował ze Stalą Kraśnik 1:1. Gości w 18. min. na prowadzenie wyprowadził Paweł Kaczmarek. Wyrównał w 28. min. Paweł Myśliwiecki, skutecznie egzekwując rzut karny.

W pierwszej połowie w barwach Hetmana sprawdzany był tajemniczy golkiper. Natomiast w ekipie gości było więcej nowych twarzy, ale w klubie z Kraśnika także nie ujawniają ich nazwisk.

Trzecioligowa Wisła bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z występującą szczebel wyżej Pogonią Siedlce.
Mariusz Pawlak, trener gości wystawił do gry dwie różne jedenastki. Tym razem na murawie nie pojawili się dwaj bramkarze. Chodzi o Pawła Sochę i Krzysztofa Kurka, którzy dostali tego dnia wolne.

W biało-niebieskich barwach nieoficjalne debiuty zaliczyli pozyskani w zimowym okienku transferowym Dominik Cheba, Błażej Cyfert i Tomasz Zając. Ponadto na murawie w pierwszej połowie zameldował się testowany bramkarz, który jest młodzieżowcem, a także przymierzany do puławskiej drużyny pomocnik Dariusz Brągiel (Wisła Sandomierz). Był także sprawdzany przez Wisłę od kilku dni Nicholas Kozdroń (New Jersey Institute of Technology Highlanders). Poza tym w ekipie przyjezdnych zadebiutował 16-letni wychowanek klubu, 16-letni Mikołaj Sobich.

Avia Świdnik, trzecioligowiec z grupy IV, mierzyła się w gościach z trzecioligowcem z grupy I, Polonią Warszawa. Zespół ze stolicy zwyciężył 2:0, zdobywając gole w końcówce meczu (84. min. i 90. min.).

W drużynie z lotniczego miasta zadebiutował Paweł Uliczny z Chełmianki. Poza tym Łukasz Mierzejewski, trener żółto-niebieskich testował kilku graczy.

Podlasie Biała Podlaska, zajmujące ostatnie miejsce w trzecioligowej tabeli podejmowało rywalizującą szczebel niżej Lutnię Piszczac. Miejscowi wygrali 6:1, prowadząc po pierwszej połowie 3:0. W ekipie gospodarzy sprawdzany było kilku nowych graczy. W tym gronie znalazł się m.in. Antoni Jemioł, obecnie zawodników czwartoligowych Orląt Łuków.

Natomiast Motor Lublin, najwyżej sklasyfikowany zespół z naszego terenu, pierwsze spotkanie towarzyskie rozegra 22 stycznia (środa, godz. 11) mierząc się w Łęcznej z drugoligowym Górnikiem. Z kolei będąca w strefie spadkowej Chełmianka zagra dopiero 25 stycznia. Na bocznym boisku Areny Lublin o godz. 12 powalczy z Sygnałem Lublin.