Trzecioligowe derby na remis. Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 1:1

Jacek Wójcik
Gwardia Koszalin prowadziła z Kotwicą Kołobrzeg jeszcze w 90. minucie spotkania. W doliczonym czasie goście doprowadzili do remisu. Jacek Wójcik

Piłkarze Gwardii Koszalin byli o krok od sprawienia niespodzianki i pokonania wyżej notowanego zespołu z Kołobrzegu. W niedzielę podopieczni trenera Łukasza Drożdżala prowadzili od 57. minuty. Wygrana poprawiała ich notowania w walce o utrzymanie, o które spokojna jest Kotwica. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry goście zaskoczyli jednak koszalińską defensywę i tak jak w 1. rundzie w Kołobrzegu, regionalne derby zakończyły się wynikiem 1:1.

W pierwszych 45. minutach lepsze sytuacje stworzyli kołobrzeżanie. Najpierw w idealnej sytuacji znalazł się Mateusz Wysocki. Sytuację uratowała ofiarna interwencja Dawida Skoczyka poza polem karnym. Drugi raz blisko szczęścia podopieczni Piotra Zajączkowskiego byli Po niepewnej interwencji jednego z obrońców Gwardii, Kamil Włodyka przejął piłkę i trafił w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli gospodarzy. W 57. min po podaniu z autu, Daniel Wojciechowski wycofał piłkę do Adama Grossa, a ten popisał się strzałem, po którym nastąpił wybuch radości fanów Gwardii. Dla napastnika koszalińskiej drużyny był to 10. gol w sezonie.

W 81. min Kotwica była blisko wyrównania, gdy z bliska uderzył rezerwowy Marcin Gawron. Piłkę zdołał spowolnić Skoczyk, a sprzed linii wybił ją Fabian Walaszczyk.

W 90. min piłkę meczową miał rezerwowy Gwardii, Piotr Sulima. Po dobrej wrzutce Maksymiliana Boczka zdecydował się na uderzenie z woleja, ale chybił. Zemściło się to błyskawicznie. Na początku doliczonego czasu gry akcję dwóch rezerwowych, Kamila Sternickiego i Huberta Kolano, zakończył skutecznym strzałem - w sytuacji sam na sam ze Skoczykiem - drugi z wymienionych.

Dodajmy, że przed meczem działacze Gwardii odebrali od nowych władz Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej z prezesem Maciejem Mateńko, a także władz Koszalińskiego OZPN, gratulacje z okazji jubileuszu 75-lecia klubu.

Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:0)
1:0 Gross (57.), 1:1 Kolano (90+1).
żk. Walaszczyk, Hendryk, Sulima - Wysocki.
Gwardia: Skoczyk - Pytlewski (87. Czyżewski), Wojciechowski, Maciąg, Walaszczyk, Silski (83. Bać), Chyła, Szygenda (61. Hendryk), Boczek, Grela (74. Sulima), Gross.
Kotwica: Trojanowski - Gieraga, Koźlik, Kozajda, Staroń, Krysztopowicz (58. Sternicki), Łysiak, Kulpa, Wysocki (55. Gawron), Włodyka (66. Kolano), K. Gancarczyk.