Trzy gole i trzy punkty. Elana Toruń wygrała w Łęcznej z Górnikiem

Daniel Ludwiński
Mariusz Kryszak otworzył wynik meczu w Łęcznej
Mariusz Kryszak otworzył wynik meczu w Łęcznej Grzegorz Olkowski
Po dwóch porażkach z rzędu Elana Toruń w końcu wróciła na zwycięski szlak. W Łęcznej torunianie pokonali miejscowego Górnika 3:1 i dzięki tej wygranej awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli II ligi.

Od dwóch meczów Elana nie tylko nie punktowała, ale nawet nie strzelała goli. W Łęcznej toruński zespół ponownie zagrał bez kontuzjowanych Filipa Kozłowskiego i Kordiana Górki (pierwszy z nich trenuje już z drużyną, drugi ćwiczy indywidualnie), jednak mimo to podreperował swój dorobek.

Już w 24. minucie wynik otworzył Mariusz Kryszak, który wykorzystał rzut karny. Po kolejnych dziesięciu minutach było 2:0, gdyż bramkarza Górnika zdołał pokonać także Bartosz Boniecki. Sytuacja Elany była już więc bardzp korzystna, ale, niestety, gospodarze nie musieli długo czekać na kontaktowego gola - Dominik Lewandowski po zaledwie minucie swoim trafieniem podtrzymał nadzieje miejscowych.

Ostatecznie zostały one rozwiane w 63. minucie, gdy bardzo ładną akcją popisał się Damian Lenkiewicz. Obrońcy Górnika próbowali wprawdzie zatrzymać piłkarza Elany, ale ten mimo to zdołał ich okiwać, a następnie oddać strzał, po którym losy meczu były już praktycznie rozstrzygnięte.

W środę Elana zagra u siebie, tym razem ze Skrą Częstochowa.

Górnik Łęczna - Elana Toruń 1:3 (1:2)
0:1 Kryszak (24 karny) 0:2 Boniecki (34), 1:2 Lewandowski (35), 1:3 Lenkiewicz (63)

Elana: Knut - Andrzejewski, Bierzało, Urbański, Dobosz - Kryszak (87 Kisiel), Onsorge, Lenkiewicz (77 Machaj), Kołodziej (70 Mycan), Kościelniak - Boniecki (66 Jóźwicki)