Trzy punkty zostały w Jarocinie

Kamil Bachorz / NaszeMiasto.pl
Podopieczni Czesława Owczarka pokonali w niedzielę Lechię Zielona Góra 1:0.
Podopieczni Czesława Owczarka pokonali w niedzielę Lechię Zielona Góra 1:0. Kamil Bachorz
Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odnieśli piłkarze Jaroty Jarocin. W ramach 22. kolejki drugiej ligi pokonali na własnym stadionie Lechię Zielona Góra 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 38. minucie Krzysztof Bartoszak.

Podopieczni Czesława Owczarka zagrali w bardzo eksperymentalnym składzie. W zespole Jaroty zabrakło Dariusza Jurackiego, Bartosza Kieliby oraz Piotra Garbarka. Wszyscy pauzowali za żółte kartki. W meczu nie mógł także wystąpić kontuzjowany Mateusz Śliwa. Tym samym Czesław Owczarek musiał dokonać roszad w składzie. W efekcie Hubert Oczkowski zagrał na lewej obronie. W jego miejsce na prawej stronie zagrał Szymon Matuszewski. Natomiast na pozycji stoperów wystąpili Igor Skowron i Krzysztof Czabański.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Jednak od początku na boisku przeważał zespół Jaroty. Już w 3. minucie Szymon Matuszewski uderzył piłkę w kierunku bramki przyjezdnych, ale Dawid Dłoniak złapał ją w swoje bramkarskie rękawice. W 18. minucie gospodarze po raz kolejny stworzyli groźną sytuację. Patryk Cierniewski uderzył piłkę z ok. 20 metra. Jednak golkiper gości sparował futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później Patryk Cierniewski dośrodkował piłkę w pole karne. Głową uderzył ją Damian Pawlak. Jednak przeleciała ona minimalnie obok słupka.

Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 38. minucie Krzysztof Bartoszak. Napastnik jarocińskiej drużyny dostał podanie od Szymona Matuszewskiego. Piłkę przejął przed polem karnym. Jednak wbiegł w „jedenastkę” i strzałem w długi róg wpakował ja do siatki. - Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu dobra. Założenia, które sobie zakładaliśmy realizowaliśmy w pełni i było to widać na boisku. W efekcie została strzelona bramka przez Krzysztofa Bartoszaka. – powiedział po meczu Czesław Owczarek, trener Jaroty.

Druga połowa była słabsza niż pierwsza część spotkania. Jednak nie zabrakło doskonałych sytuacji na zdobycie bramki przez jarocińskich piłkarzy. Dwie zmarnował Krzysztof Bartoszak. Piłka po jego strzale dwa razy trafiła w poprzeczkę. W 82. minucie podopieczni Czesława Owczarka zdobyli drugiego gola. Jednak sędzia odgwizdał spalonego i nie uznał bramki. Goście od 83. minuty grali w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Marcin Brzykcy i musiał opuścić plac gry. Jednak goście grając w „dziesiątkę” nie odpuścili i do samego końca walczyli o wyrównującą bramkę. Już w doliczonym czasie Michał Kojder przewrotką uderzał w kierunku jarocińskiej bramki. Jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką. - Druga połowa to już zarówno z naszej, jak i Lechii strony była w gorsza. Przestaliśmy grać w piłkę, realizować założenia, które mieliśmy. Jednak zdecydowanie zasłużyliśmy na te trzy punkty i cieszymy się, że zostały one w Jarocinie – dodał Owczarek.

Kolejne spotkanie Jarota rozegra już w środę. Na własnym boisku podejmować będzie Polonię Nowy Tomyśl - Teraz mamy mecz z Polonią Nowy Tomyśl i na pewno szykuje się cięższe spotkanie. Tym bardziej, że Polonia podbudowana jest remisem z Chojniczanką Chojnice. – podkreśla trener Jaroty. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Jarota Jarocin - Lechia Zielona Góra 1:0 (1:0)