Tur Bielsk Podlaski w osłabieniu, ale z awansem [zdjęcia]

ma
Mecz 1/4 Regionalnego Pucharu Polski KS Michałowo - Tur Bielsk Podlaski
Mecz 1/4 Regionalnego Pucharu Polski KS Michałowo - Tur Bielsk Podlaski Wojciech Wojtkielewicz
Tur Bielsk Podlaski (III liga) wygrał 1:0 na wyjeździe z KS Michałowo (IV liga) i awansował do półfinału Regionalnego Pucharu Polski. To trzeci wygrany z rzędu mecz bielszczan.

Drużyna z Bielska Podlaskiego, która walczy o utrzymanie w III lidze, wystąpiła w Michałowie bez kilku podstawowych zawodników. Pomimo to miała lekką przewagę, ale aby ją potwierdzić trzeba było czekać do drugiej połowy. W 47 minucie Maciej Zieniewicz strzałem za pola karnego zdobył jedyną bramkę spotkania. Od 70 minuty goście grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Mateusza Maliszewskiego. Ale ekipa z Michałowa nie potrafiła wykorzystać przewagi i odpadła z rozgrywek.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Już w sobotę Tur zagra spotkanie ligowe. Tym razem zmierzy się na wyjeździe z Victorią Sulejówek. Dwa ostatnie mecze drużyna Pawła Bierżyna wygrała i ciągle ma szanse na utrzymanie w III lidze. Do bezpiecznego miejsca w tabeli traci sześć punktów, a do rozegrania ma jeszcze dziesięć kolejek.

W półfinałach Regionalnego Pucharu Polski zagra jeszcze dwóch innych przedstawicieli III ligi Olimpia Zambrów i obrońca tytułu ŁKS 1926 Łomża oraz drużyna z IV ligi – MKS Ruch Wysokie Mazowieckie.

KS Michałowo – Tur Bielsk Podlaski 1:0 (0:0)
Bramka:
Maciej Zieniewicz 46
Tur: Mirosław Dziedzic – Adam Radecki, Piotr Kosiński, Mateusz Maliszewski, Krystian Kulikowski, Paweł Łochnicki, Maciej Zieniewicz, Paweł Zawadzki (72. Andrzej Lewczuk), Dawid Ostaszewski – Rafał Babul (60. Andrzej Kosiński), Łukasz Popiołek (68. Patryk Niemczynowicz).

Wyniki wcześniej rozegranych spotkań 1/4 finału Regionalnego Pucharu Polski
Wigry II Suwałki – ŁKS 1926 Łomża 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Michał Świderski 42, 0:2 Michał Sadowski 65.
Promień Mońki – Olimpia Zambrów 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Mateusz Jastrzębski 21, 0:2 Mateusz Jastrzębski 55, 0:3 Kamil Zalewski 57, 0;4 Kamil Zalewski 73.
Ruch Wysokie Mazowieckie – KS Wasilków1:0 (0:0)
Bramka: Fabian Gosk 56.

Materiał oryginalny: Tur Bielsk Podlaski w osłabieniu, ale z awansem [zdjęcia] - Gazeta Współczesna