Turcja

0

Chorwacja

1

• O ile w pierwszej połowie gra była jeszcze dość wyrównana, to w drugiej części gry Chorwacja całkowicie dominowała. Gdyby Turków dwukrotnie nie uratowała poprzeczka i kilka razy Babacan, wynik byłby dużo wyższy. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik. A już za nieco ponad godzinę spotkanie, na które wszyscy czekamy!

• Koniec! Chorwacja wygrywa z Turcją 1:0!

• Balta przewraca się w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce.

• Spore zamieszanie w polu karnym Chorwacji, Corluka blokuje Baltę. Obrońca ekipy z Bałkanów znów zakrwawiony.

• Ostatnia zmiana w tym meczu - Pjaca zastępuje Mandżukicia.

• Frustracja Turków rośnie. Żółta kartka dla Sena.

• Aż cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Jeszcze jedna zmiana u Chorwatów - Schildenfeld za Rakiticia.

• Kramarić ruszył lewą stroną, ale wyszedł z piłką poza boisko.

• Skurcze łapią Ivana Perisicia. Opuszcza on boisku, zastępuje go Andrej Kramarić.

• Prostopadłe podanie Rakiticia do Perisicia, ten wyszedł sam na sam z Babacanem, lecz turecki bramkarz dobrze skrócił kąt i wygrał ten pojedynek!

• Mocny strzał Erkina przy krótkim włupku, ale spokojnie interweniuje Subasić.

• Strinić fauluje Sena tuż przed polem karnym i ogląda żółtą kartkę.

• Uderzenie głową Brozovicia, z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką Babacan!

• Rażą nieporadnością w drugiej połowie Turcy. Powinni odrabiać straty, ale Chorwacja na razie w pełni kontroluje ten mecz.

• Corluka po raz kolejny opatrywany poza boiskiem. Z pewnością zapamięta ten mecz na długo...

• Poprzeczka znów ratuje Turcję! Świetne dośrodkowanie z prawej strony, wykończył tę akcję Perisić, który główkował z najbliższej odległości, ale trafił tylko w poprzeczkę!

• Sporo miejsca miał Calhanoglu, oddał strzał z dystansu, lecz piłka przeleciała daleko obok słupka.

• Długa piłka do Yilmaza, ten zdołał wyprzedzić obrońcę, ale główkował bardzo nieczysto.

• Ostatnia zmiana w tureckim zespole. Reprezentację ma uratować młodziutki Emre Mor, który zmienia Tosuna.

• Modrić dośrodkował do Mandżukicia, niecelny strzał napastnika Juventusu.

• Pięknie wyszli spod pressingu Chorwaci. Perisić po raz kolejny urwał się lewą stroną, dośrodkował w pole karne, ale tam minimalnie spóźniony był Brozović!

• Zaskakująca decyzja Fatiha Terima. Schodzi bowiem z murawy Arda Turan. Wchodzi Burak Yilmaz, Turcja przejdzie na grę dwoma napastnikami.

• Coraz bardziej naciska Chorwacja! Daleki wrzut z autu w pole karne, Mandżukić powalczył z rywalem, piłka trafiła do Brozovicia i niewiele brakło, aby piłka po woleju tego ostatniego trafiła w okienko. Ostatecznie przeleciała pół metra nad poprzeczką.

• Corluka z powrotem na boisku, z owiniętą całą głową.

• Rozbita głowa Corluki znów daje o sobie znać. Zakrwawiona głowa i twarz obrońcy Chorwacji, musi opuścić boisko.

• Fatalne pudło Srny! Modrić uruchomił na lewej stronie Perisicia, ten znakomicie dośrodkował, lecz odbił piłkę Babacan. Ta trafiła jednak do Srny, który miał dość ostry kąt, ale pustą bramkę. Chorwat w nią nie trafił, piłka przeleciała obok słupka!

• Poprzeczka ratuje Turków! Bomba Srny z rzutu wolnego trafiła właśnie w poprzeczkę, Babacan nawet się nie ruszył!

• Indywidualna akcja Rakiticia, Tufan fauluje go tuż przed polem karnym. Będzie świetna okazja dla Chorwatów.

• Dośrodkowanie Modricia z rzutu wolnego, głową uderzał Vida, lecz Babacan był bardzo dobrze ustawiony.

• Ostry faul Balty na Mandżukiciu i mamy drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

• Akcja Turcji prawą stroną, Sen był niepilnowany w polu karnym i oddał natychmiastowy strzał z powierza, lecz zablokowali to obrońcy

• Sen już pokazuje się z dobrej strony. Dwójkowa akcja z Calhanoglu została co prawda zakończona przez przejęcie Modricia, ale gdyby nie interwencja gracza Realu, byłaby znakomita okazja dla Turcji.

• Na drugą połowę nie wyszedł już Ozyakup. Zmienia go Volkan Sen.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Wygląda na to, że w ekipie Turcji będzie zmiana.

• Mecz w Paryżu nie porywa. Więcej jest twardej walki i fauli, niż czystych sytuacji bramkowych. Prowadzenie Chorwacji można jednak uznać za zasłużone. Nękali rywali kolejnymi dośrodkowaniami, a po jednym z nich, choć wybitym, dopięli swego. Turcy w drugiej połowie powinni ruszyć do ataku, zapraszamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Balta ładnie zbiegł na krótki słupek, ale trafił tylko w boczną siatkę. Arbiter doliczył do pierwszej połowy dwie minuty.

• Szybka akcja Turcji prawą stroną. Perisić wybił piłkę spod nóg Turana, będzie rzut rożny.

• Corluka zderzył się z Subasiciem, lecz chorwacki bramkarz zdołał złapać piłkę. Corluka miał natomiast sporo pretensji do arbitra. Uważa, że był faulowany.

• Kolejne dośrodkowania Srny i Rakiticia były wybijane przez tureckich obrońców. Tak było i tym razem, ale przed polem karnym był Luka Modrić, który uderzył z pierwszej piłki, futbolówka skozłowała jeszcze przed Babacanem i wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CHORWACJI! MODRIĆ!

• Krótko rozegrany rzut rożny przez Chorwatów, dośrodkowanie w pole karne i strzał głową Mandżukicia. Napastnik Juventusu trafił wprost w Babacana.

• Uderzenie Calhanoglu z rzutu wolnego. Do bramki było bardzo daleko. Zarówno jeśli chodzi o odległość przy tym stałym fragmencie, jak i po nim.

• Corluka wrócił na boisko z zakrwawioną głową, owiniętą bandażem. Teraz na boisku leży Mandżukić.

• Tosun znokautował Corlukę i zasłużył sobie na żółtą kartkę.

• Ależ szansa dla Turcji! Bardzo dobre dośrodkowanie Gonula i strzał głową Tosuna, z trudem broni Subasić!

• Coraz mocniej naciskają Chorwaci. Modrić zagrał na lewą stronę do Srny, ten dośrodkował w pole karne, Gdzie dobrze piąstkował Babacan. Z dystansu uderzał jeszcze Badelj, ale trafił wprost w bramkarza.

• Dwójkowa akcja Modricia i Brozovicia zakończona dośrodkowaniem gracza Realu. W polu karnym nie było jednak żadnego z jego partnerów.

• Chorwaci nękają rywali kolejnymi dośrodkowaniami. Dwa z nich skończyły się uderzeniami Brozovicia, ale nie były to strzały celne.

• Calhanoglu próbował prostopadłego podania do Tosuna, skończyło się to jednak spokojną interwencją Subasicia.

• Turan był faulowany przez Strinicia. Calhanoglu dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, skończyło się to kolejnym stałym fragmentem gry. Z rzutem rożnym Chorwaci także sobie poradzili.

• Kolejne dośrodkowanie Srny, tym razem do strzału głową zdołał dojść Mandżukić, ale zablokowali ten strzał obrońcy.

• Dośrodkowanie Srny z prawej strony boiska, Balta spokojnie wybija na aut.

• Ładne prostopadłe podanie Modricia do Rakiticia, lecz piłkarz Barcelony nie zdołał dograć do Madżukicia.

• Tufan strzelał z dystansu, ale było to uderzenie lekkie i niecelne.

• Teraz dłużej przy piłce utrzymali się Turcy. Na indywidualną akcję zdecydował się Gokhan Gonul, minął dwóch rywali, ale z trzecim już sobie nie poradził.

• Hakan Calhanoglu miał okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale zagrał zdecydowanie za głęboko. Subasić spokojnie łapie piłkę.

• Badelj dograł na lewą stronę do Perisicia, piłka była jednak nieco za mocna i choć ten drugi zdołał jeszcze dośrodkować, to była to wrzutka bardzo niecelna.

• Na razie piłkarze z Bałkanów są stroną wyraźnie dominującą. Nękają Turcję kolejnymi dośrodkowaniami, lecz obrona na razie jest czujna.

• Ostry faul Ozana Tufana, Chorwaci domagali się żółtej kartki. Jonas Eriksson oszczędził Turka, ale z pewnością było to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie.

• Blisko gola Chorwaci! Z prawej strony w pole karne ładnie dośrodkował Darijo Srna, strzał z pierwszej piłki oddał Ivan Rakitić, lecz nie było to uderzenie czyste i piłka przeleciała obok słupka.

• Od środka rozpoczęli grający w czerwono-czarnych strojach Turcy. Chorwacja na niebiesko.

• Zaczynamy!

• Ogromna wrzawa na Parc des Princes. Hymny już za nami, za chwilę początek trzeciego dnia Euro 2016!

• Piłkarze obu drużyn są już na boisku. Czas na hymny.

• Rezerwowi Chorwacji: Vargić, Vrsaljko, Jedvaj, Kovacic, Kramarić, Kalinić, Schildenfeld, Rog, Kalinić, Corcić, Pjaca.

• Rezerwowi Turcji: Kaya, Calik, Sahin, Sahan, Kirvak, Koybasi, Yilmaz, Malli, Sen, Mor, Ozbayrakli, Tekin.

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z pierwszego niedzielnego meczu Euro 2016. O godzinie 15:00 Turcja zmierzy się z Chorwacją w ramach rywalizacji w grupie D!