Turcja

3

Holandia

0

• Turcy wyprzedzają Holandię w grupie A spychając ją na czwartą lokatę. Podopieczni Terima stają przed szansą awansu do Euro z trzeciego miejsca, bezpośrednio lub walcząc w barażach. Holendrzy po świetnym mundialu w Brazylii, na którym zajęli trzecie miejsce prawdopodobnie nie pojadą na ME do Francji!

• Koniec meczu! Ostatni gwizdek sędziego i po tym spotkaniu sytuacja w grupie A wydaje się być już rozstrzygnięta w kwestii awansu.

• Van Persie otrzymuje podanie od de Jonga, oddaje strzał z dobrej odległości, ale ponad bramką szybuje piłka.

• Van Persie zagrał piłkę przed siebie, ale zbyt mocno. Bramkarz przejmuje piłkę

• Sędzia dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry.

• Ozan Tufan dopuścił się przewinienia i otrzymuje żółtą kartkę za to zagranie.

• Erkin zagrywa do Yilmaza, który znajdował się w polu karnym. Piłkarz strzela obok lewego słupka i podwyższa rezultat na 3:0.

• GOL!!! 3:0 YILMAZ!

• Ostatnia zmiana Turków. Wejdzie na murawę Olcay Sahan, zejdzie Oguzhan Ozyakup.

• Van der Wiel tym razem posyła górną piłkę w okolice pola karnego, ale bramkarz turecki wybija futbolówkę.

• Wesley Sneijder wykonuje dosyć groźne dośrodkowanie, Babacan jednak przecina podanie.

• Sneijder strzela z okolicy pola karnego, ale piłka przelatuje obok lewego słupka bramki.

• De Jong! Świetna sytuacja w okolicy jedenastki. Piłkarz posyła piłkę z główki tuż obok słupka!

• Żółta kartka dla Ozyakupa za faul.

• Zmiana. Blind schodzi, a zastępuje do De Jong.

• Hakan Balta dostaje żółtą kartkę.

• Sneijder posyła piłkę w pole karne, ale obrońcy przerywają to podanie.

• Rzut wolny dla Holendrów po faulu Volkana Sena.

• Sener Ozbayrakli otrzymuje żółtą kartkę za ostry wślizg.

• Zmiana w Holandii. Quincy Promes zastępuje Luciano Narsingha.

• Depay dośrodkowuje piłkę w pole karne, niestety kompletnie nieudanie.

• Zmiana w Tureckiej ekipie. Na murawę wejdzie Mehmet Topal za Hakana Calhanoglu.

• Van der Wiel otrzymuje żółtą kartkę za ostre wejście.

• Sneijder próbował dobrze ustawić się do strzału po podaniu Van Persiego, ale w porę Turcy odbierają mu piłkę.

• Yilmaz próbował stworzyć akcję ze skrzydła, Holendrzy jednak przejmują piłkę.

• Zmiana w drużynie Turcji. Strzelec bramki Arda Turan zostaje zmieniony przez Volkana Sena.

• Aziz groźnie uderzył piłkę głową, ale futbolówka przeleciała obok lewego słupka.

• Depay oddaje strzał z dystansu w kierunku prawego słupka, ale turecki bramkarz świetnie interweniuje.

• Narsingh dośrodkowuje w pole karne, przeciwnicy jednak wybijają tę piłkę i akcja zostaje zatrzymana.

• Sneijder dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale Babacan przecina to podanie.

• Wijnaldum wyskakuje do dośrodkowania w polu karnym, strzela z główki, ale piłka przelatuje obok lewego słupka

• Turan wbiega do podania, ale znajduje się na spalonym. Piłka dla Holendrów.

• W przerwie meczu jedna zmiana. Wijnaldum wchodzi za de Vrija.

• Początek drugiej połowy spotkania, grę zaczynają Turcy.

• Koniec pierwszych 45 minut.

• Minuta doliczona do końca pierwszej połowy.

• Holendrzy w dalszym ciągu nie potrafią stworzyć dogodnej sytuacji. De Vrij zagrywa piłkę przez boisko, ale podanie nie znajduje adresata.

• Van Persie strzela z woleja, ale obrońca rywali blokuje ten atak.

• Depay oddaje strzał na bramkę, ale obrońca Turecki blokuje to uderzenie.

• Żółta kartka dla Van Persiego.

• Yilmaz znalazł się w świetnej pozycji do strzału, mocno uderzył piłkę, ale Cillessen odbija futbolówkę na rzut rożny!

• Znowu dobrze zapowiadająca się akcja Turków. Turan jednak gubi piłkę w polu karnym i o dużym szczęściu mogą mówić w tej sytuacji Holendrzy.

• Sneijder próbuje podania w pole karne ale Babacan wbija piłkę.

• Turan najpierw świetnie minął rywali, a potem oddał strzał z bliskiej odległości w lewy dolny róg bramki.

• GOL!!! 2:0 ARDA TURAN!!!

• Żółta kartka dla Ardy Turana z podcięcie rywala.

• Van Persie świetnie wykłada piłkę Sneijderowi. Zawodnik mocno uderza piłkę, ale bramkarz popisuje się dobrą interwencją.

• Groźne dośrodkowanie Turków na pole karne z rzutu wolnego. Aziz próbował uderzenia głową, ale ostatecznie piłka ląduje poza boiskiem.

• Arda Turan oddaje mocny strzał z dystansu, ale piłka szybuje ponad bramką.

• Depay próbował dośrodkowania na pole karne, ale żaden z Holendrów nie przejmuje podania.

• Narsingh dostaje dokładne podanie w pole karne, oddaje strzał, ale bramkarz gospodarzy broni tę piłkę!

• Holendrzy próbują wyrównać rezultat. Dośrodkowanie w pole karne, ale Van Persie jest na pozycji spalonej. Turcy od własnej bramki.

• Zawodnik otrzymał świetne podanie w polu karnym i przerzucił piłkę nad bramkarzem.

• GOL!!! 1:0 i TURCJA WYCHODZI NA PROWADZENIE! STRZELCEM BRAMKI: Oguzhan Ozyakup!

• Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Holendrów, ale piłka wychodzi za bramkę po zagraniu Canera Erkina.

• Sędzią dzisiejszego spotkania jest Antonio Mateu Lahoz.

• Podanie do Narsingha, ale zawodnik na spalonym, piłka dla Turków.

• Pierwszy gwizdek arbitra! Od środka rozpoczęli goście.

• Zapowiada się bardzo emocjonujące spotkanie. Holandia, aby marzyć jeszcze o mistrzostwach Europy we Francji musi wygrać dzisiejsze spotkanie, a później liczyć na korzystne dla siebie wyniki meczów w swojej grupie eliminacyjnej. Aby awansować do mistrzostw z trzeciego miejsca Oranje muszą postarać się o zdobycie jak największej ilości punktów, bo póki co wyjazd na turniej dla podopiecznych Blinda stoi pod wielkim znakiem zapytania. Już za moment początek spotkania. Zapraszamy do komentowania wydarzeń boiskowych oraz do głosowania na zawodnika meczu.

• Ławka rezerwowych Turcji: M. Topal, M. Ekici, O. Şahan, V. Şen, G. Töre, A. Potuk, U. Bulut, B. Karadeniz, E. Gülüm, E.Taşdemir, O. Kivrak, M. Günok

Ławka rezerwowych Holandii: T. Krul, J. Zoet, T. Kongolo, V. van Dijk, K. Tete, J. Lens, I.Afellay, G. Wijnaldum, V. Anita, Q. Promes, K. Huntelaar, L. de Jong

• Zapraszamy na relację LIVE z meczu Turcja - Holandia. Początek spotkania już za 30 minut.