1

Islandia

0

• To tyle z mojej strony, relację prowadził Tomasz Górski i zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net. Dobranoc

• Spotkanie z tych "dogranych". Obie strony były niemal pewne swojej przyszłości (Islandia zagra na EURO, Turcja w barażach) nie były zbytnio nastawione do kreowania sytuacji, strzałów czy ciekawych do odnotowania wydarzeń. Na lekkie emocje trzeba było czekać do ostatniego kwadransa - najpierw rezerwowych Gokhan Töre wyleciał z boiska za brzydki faul, a potem Selcuk Inan w świetnym stylu zamienił rzut wolny na bramkę:

• Gianluca Rocchi kończy mecz! Turcja pokonuje u siebie Islandię po pięknym golu Inana z rzutu wolnego. Tym samym spycha rywala na drugie miejsce w tabeli, a liderem zostali Czesi, którzy dowieźli 3:2 w Amsterdamie. Turcja zagra w barażach, a Holandia będzie oglądać EURO w telewizji!!!

• Walka bark w bark Buluta z Sigurdssonem. Sędzia podyktował rzut wolny dla Turków na lewej stronie, przy linii środkowej. Niepotrzebna nerwowość i faule w ostatnich minutach.

• Islandczycy mogli odpowiedzieć tym samym, ale uderzenie z G. Sigurdsson trafia w mur.

• Kapitalne uderzenie Inana z rzutu wolnego. Do bramki było ok. 25 metrów - piłka poleciała nad murem i wpadła w okienko bramki gości! Inan gol

• GOL, SELCUK INAN!!!

• Alfred Finnbogasson wchodzi na kilka minut. W stronę ławki rezerwowych udaje się Kolbein Sightorsson

• Cenk Tosun przepchnął w polu karnym Arnassona i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem! Nie dość, że jego strzał był sygnalizowany i słaby (Kristinsson obronił), to jeszcze dostał żółtą kartkę.

• W 83. minucie van Persie trafia do właściwej bramki. Holandia 2, Czechy 3.

• VidarOm Kjartansson wchodzi na murawę. Zmienia "poszkodowanego" Jona Dadiego Boedvarssona.

• Sędzia próbuje zapanować nad meczem, który niepotrzebnie zaostrzył się. Faul taktyczny Erkina na szczęście nie został zakwalifikowany na pokazanie kartki.

• Brutalne wejście Gokhana Töre w nogę Boedvarssona! Sędzia pokazuje Turkowi czerwoną kartkę! Ostre wejście Töre

• Turan zakręcił na prawej stronie rywalem i za krótko dośrodkował w pole karne. Rośli Islandczycy radzą sobie bez problemu.

• Volkan Sen kończy dzisiaj swój występ. Na murawie pojawia się Umut Bulut. Limit zmian wykorzystany. A w ekipie Islandii bez zmian.

• Sigthorsson wyskoczył najwyżej do dośrodkowania, ale piłka po jego uderzeniu głową minęła lewy słupek bramki Babacana.

• Rzut rożny dla Turków nie przyniósł nawet namiastki zagrożenia. Turan zachęca kibiców do dopingu. Tu akurat z powodzeniem

• Cenk Tosun zastępuje Hakana Calhanoglu.

• Balta czystym wślizgiem wybił piłkę spod nóg Sightorssona. Goście wychodzili z kontrą, która została przerwana za linią środkową.

• 70. minuta. Jest gol dla Holandii. Huntelaar.

• Tore strzela z kilkunastu metrów wysoko nad bramką.Turcy na trybunach wiwatują, powoli udziela się to piłkarzom.

• Robin van Persie trafia do siatki! Pokonał... własnego bramkarza. Grający w "dziesiątkę" Czesi prowadzą w Amsterdamie 3:0

• Niewiele dzieje się na murawie. Piłkarskie warcaby. Nie ma o czym pisać...

• Zmiana w reprezentacji Turcji. Gokhan Töre wchodzi w miejsce Oguzhana Ozyakupa.

• Gunnarsson ma mocno rozregulowany celownik. Uderzył z ponad 25 metrów bardzo daleko od tureckiej bramki.

• Babacan bez wysiłku łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Senny kwadrans w wykonaniu Turków. Wydaje się, że najczęściej przy piłce był... bramkarz.

• Odbita piłka po dośrodkowaniu Bjarnassona wychodziła na rzut rożny, ale zapobiegł temu Babacan.

• Walka o górną piłkę Skulason z Senem. Zdaniem sędziego przewinił Turek - ten nie zgadza się z decyzją Włocha. Słabe dośrodkowania G. Sigurdssona, ale goście będą meli rzut z autu an wysokości pola karnego rywala.

• G. Sigurdsson uderzył z dystansu wysoko nad bramką Babacana.

• Akcja gości spaliła na panewce. Babacan z "piątki".

• G. Sigurdsson nie podnosi się z murawy. Został ostro potraktowany przez rywala. Klubowy kolega Łukasza Fabiańskiego może grać dalej.

• Niewiele brakowało by Aziz skierował piłkę do własnej siatki! Przeciął podanie Gudmudssona z lewej flanki i piłka po interwencji tureckiego obrońcy minęła bliższy słupek gospodarzy w nieznacznej odległości! Rzut rożny dla Islandczyków

• Powracamy na drugą odsłonę meczu Turcja - Islandia. Obie drużyny przystępują do niej bez zmian.

• Niewiele można napisać po pierwszych trzech kwadransach. Na początku inicjatywa była po stronie gości, ale w miarę upływu czasu role odwróciły się. Obaj bramkarze wykazywali się wyłącznie po dośrodkowaniach.

• Po doliczeniu minuty Gianluca Rocci kończy pierwszą połowę. Turcja bezbramkowo remisuje z Islandią w ostatnim spotkaniu grupy A.

• Holendrzy przez całą drugą połowę będą grać z przewagą jednego zawodnika! Suchy otrzymał czerwoną kartkę w 42. minucie.

• Bódvarsson powinien baczniej obserwować ustawienie tureckiej obrony. Dał się złapać na spalonego.

• Tureccy kibice świętują baraże. Tysiące zapalonych zapalniczek/telefonów powoduje, że można poczuć się jak na koncercie.

• Gospodarze grają po obwodzie, ale piłkarze Larsa Lagerbacka mądrze przesuwają się w stronę piłki. Udało się ją przechwycić i zagrać do Bjarnassona, lecz ten nie zdołał oddać strzelić w stronę bramki.

• 7-8 Islandczyków blokuje dostęp do własnego pola karnego jak Chelsea. Turcy mają problem by sforsować niebieską ścianę.

• Ostre dośrodkowanie Sigthorssona w pole karne. Aziz wybiciem na rzut rożny uprzedził nadbiegającego G. Sigurdssona.

• Sensacja w Amsterdamie! Czesi podwyższają prowadzenie za sprawą Surala (34. minuta)

• Ta kontra Islandczyków mogła zakończyć się bramką! Szybkie podania i przerzut przez połowę boiska trafił do Bodvarssona, który w polu karnym "zgubił" piłkę!

• Ragnar Sigurdsson staranował rozpędzonego Turana, który dość długo "wchodził" w mecz. Coraz szybsze ataki Turków stwarzają większe zagrożenie.

• Piłka po strzale Sena z woleja minęła bramkę gości. Kristinsson wznawia grę z "piątki".

• Było groźnie w islandzkim polu karnym! Ozyakup idealnie zabrał się z piłką w pole karne i zagrał przed bramkę do nadbiegających kolegów, ale Tufan, Calhanoglu oraz Sen zostali uprzedzeni w ostatniej chwili przez Arnassona, który wybił piłkę!

• Bramkarz lidera grupy A pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Calhanoglu z rzutu wolnego.

• A Holandia przegrywa z Czechami! Przed momentem na listę strzelców wpisał się Kaderabek

• Jóhan Berg Gudmudsson zatrzymał podanie Turana ręką. Sędzia sięgnął do kieszonki i upomniał Islandczyka żółtą kartką.

• Kristinsson pewnie chwyta piłkę do "koszyczka" po centrze Sena z prawej strony.

• Gospodarze "przebudzili się". Erkin centruje z lewej strony, ale górą obrońcy Islandii. Poprawka była przeciągnięta.

• Özyakup dostał piłkę za polem karnym, na wprost bramki! Huknął bez przyjęcia metr obok lewego słupka!

• Piłka trafiła pod nogi Sena. Jego centrę pewnie chwyta Kristinsson.

• Ozbayraklı dobrze oskrzydlił akcję i dośrodkował niemal z linii końcowej w pole karne. Tam niepewnie interweniował Saevarsson, który na raty zbierał się do wybicia piłki. Grunt, że skutecznie.

• Ostre starcie w środku pola Tufana z Gunnarssonem. Zdaniem sędziego przewinił islandzki kapitan.

• Gudmuddson fauluje w lewym narożniku Sena. Rzut wolny dla gospodarzy na wysokości własnego pola karnego.

• Sigurdsson chciał przedrzeć się środkiem w pole karne Turków, ale trzech rywali skutecznie go powstrzymało. Piłka wybita na uwolnienie pod drugie pole karne. Tam osamotniony Calhanoglu nie miał szans by dojść do "podania".

• Niespodziewanie początek spotkania należy do gości. Turcja zepchnięta przed własne pole karne.

• Turcy w komplecie, a stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia.

• Krótka przerwa w grze spowodowana rozciętym łukiem brwiowym Aziza. Gospodarze przez moment bez środkowego obrońcy, a to przy rzucie wolnym rywala nie jest dobrą wiadomością.

• Niewiele brakowało by prostopadłe podanie w "szesnastkę" w stronę Sigurdssona znalazło adresata. Piłkę jednak przejął Babacan.

• W odpowiedzi strzał Ozyakupa został skutecznie zablokowany.

• Akcja lewą stroną Bodvarssona zakończona dobrym dośrodkowaniem, ale trochę zbyt głębokim - Babacan pewnie chwyta piłkę.

• Gwizdek sędziego i Turcy zaczynają spotkanie!

• Spotkanie poprzedza minuta ciszy tym, którzy kilka dni temu zginęli w zamachu Ankarze. W założeniu, bo było dość głośno na trybunach.

• Nie dla rasizmu

• Przenosimy się na stadion! Obie drużyny już na murawie, więc pora na hymny.

• W czasie trwania tej relacji będą pojawiać się informacje z meczu Holandia - Czechy.

• Na zwycięstwo ekipy prowadzonej przez Larsa Lagerbacka liczą też, a może przede wszystkim, Holendrzy. Równomiernie "Oranje" będzie podejmować u siebie Czechów. W przypadku zwycięstwa i porażki Turcji to oni zajmą miejsce barażowe. Czy los okaże się dla nich łaskawy?

• Do pierwszego gwizdka sędziego Gianluki Rocchiego jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Marcina Chyckiego: Turcja - Islandia LIVE! Podopieczni Fatiha Terima walczą o baraże

• W pierwszym meczu eliminacyjnym między dwiema drużynami Islandczycy wygrali 3:0. Bramki strzelali Bodvarsson (18. minuta), Sigurdsson (76.) i minutę później Sightorsson. Goście przez ostatnie pół godziny grali w osłabieniu po czerwonej kartce Topraka.

Skrót meczu z 9 września 2014 r.

• Rezerwowi reprezentacji Islandii: Gunnlefsson (bramkarz), Oskarsson (bramkarz), E. Bjarnasson, Finnbogasson, Gislason, Gudjohnsen, Halfredsson, Jonasson, Jonsson, Kjartansson, Ottessen, Skulasson.

• Rezerwowi reprezentacji Turcji: Akyuiz (bramkarz), Gunok (bramkarz) - Bulut, Erdinc, Gulum, Oztekin, Sahan, Tasdemir, Topal, Tore, Tosun, Yoksulu.

• Niedzielne emocje już opadły, ale czekają nas kolejne ważne rozstrzygnięcia w grupach A, B i H. Za pół godziny walcząca o baraże Turcja zmierzy się z sensacyjnym liderem grupy, oraz pewną gry na EURO we Francji, Islandią.