Kuba Zegarliński
Bartosz Nowak był jednym z najlepszych zawodników w zespole PGE Stali
Bartosz Nowak był jednym z najlepszych zawodników w zespole PGE Stali Materiały prasowe
Piłkarze PGE Stali Mielec w sobotę dotarli do Turcji, w niedzielę rozpoczęli treningi, a teraz przyszedł czas na pierwszy z trzech sparingów. Zaczęli więcej niż przyzwoicie, bo w dobrym stylu pokonali Widzew Łódź.

– Dzisiaj pierwszy mecz kontrolny w Turcji. Jestem z niego zadowolony. Widać było, że chłopaki chcieli, walczyli. Jeszcze nie wszystko wychodziło, ale jest dobry progres – mówił tuż po meczu trener PGE Stali Mielec Dariusz Marzec.

Jeśli szkoleniowiec mówi o czymś, co nie wychodziło, to raczej ma na myśli sam początek spotkania. Wówczas to Widzew przejął inicjatywę, stwarzał sobie okazje i był bliski objęcia prowadzenia.

Mielczanie z kolei wykorzystali pierwszą, nadarzającą się okazję. W roli głównej wystąpił Bartosz Nowak, który dostał piłkę od Andrei Prokicia, przyjął, ograł bramkarza Widzewa i pewnie skierował ją do bramki.

Infogiełda piłkarska 1, 2, 3 i 4 ligi [SPARINGI, TRANSFERY]

Kilka minut później Widzew wyrównał, ale na boisku zaczynała już rysować się przewaga Stali. Trener Marzec nie poszedł drogą sparingów z Mielca i tym razem postanowił jeden na optymalny, wyjściowy skład, a nie dwie równe drużyny.

To także przyniosło skutek, jeszcze przed przerwą na 2:1 z rzutu karnego strzelił Nowak. Z kolei w drugiej połowie na 3:1, również z rzutu karnego, podwyższył Maciej Domański.

Mielczanie w Turcji spędzą jeszcze 10 dni. Codziennie odbywają po dwie jednostki treningowe, oczywiście z wyjątkiem dni, w których rozgrywają sparingi. Najbliższy sparing już w sobotę. Przeciwnikiem FC Avangard Kursk z Rosji.

Widzew Łódź – PGE Stal Mielec 1:3 (1:2)

Bramki: 0:1 Nowak 16, 1:1 Pięczek 24, 1:2 Nowak 38 – karny, 1:3 Domański 77 – karny.

Materiał oryginalny: Tureckie sparingi rozpoczęte od zwycięstwa. PGE Stal Mielec była lepsza od Widzewa Łódź - Nowiny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.