Marcin Jastrzębski
Kinga Seweryn (z piłką) dała się pokonać tylko raz, a wyśmienicie spisały się jej koleżanki z ofensywy. Marcin Radzimowski
Reprezentacja Polski kobiet do 19 lat, z Oliwią Domin w składzie, po koncertowej grze, pokonały zespół Czech w drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego w Stalowej Woli.

Wynik otworzyła Magda Sobal. Asystowała Patrycja Saprata, która najpierw wygrała pojedynek biegowy z jedną z rywalek i na koniec wyłożyła piłkę swojej koleżance. Chwilę później Sobal znów była w dogodnej pozycji po podaniu Kingi Wyrwas, ale tym razem uderzyła za słabo. Czeszki wyrównały po rzucie rożnym. Do strzału głową doszła Denisa Tenkratova.

Drugi gol to efekt udanego pressingu naszej ekipy na połowie rywala. Piłkę odebrała Oliwia Katowicz, minęła dwie rywalki i z boku pola karnego dograła na drugą stronę. Akcję zamknęła Julia Jędrzejewska. Do końca I połowy trwała zacięta walka, było sporo emocji, ale więcej bramek już nie padło.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnej ataku Czeszek. Po uderzeniu jednej z rywalek znów klasę mogła pokazać Kinga Seweryn. Nasza bramkarka kolejny raz była pewnym punktem naszej ekipy. Odpowiedź naszej ekipy była natychmiastowa. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Oliwię Domin piłkę głową do siatki skierowała Sarapata.

Kilka minut później niedużo brakowało by znów Domin asystowała przy trafieniu Sarapaty. Tym razem piłka po jej „główce” trafiła w poprzeczkę. Nasze południowe sąsiadki nie odpuszczały. Wychowanka Resovii – Oliwia Domin – mogła mieć drugą asystę, bo 11 minut przed końcem po udanym dryblingu dograła piłkę w pole karne, gdzie głową do siatki mogła ją skierować Martyna Duchnowska, ale nie trafiła w światło bramki.

W końcówce nasze piłkarki jeszcze mocniej przycisnęły rywalki. Po podaniu Sarapaty do siatki naszych południowych sąsiadek trafiła Katja Skupień. W ostatnich minutach błysnęła Sobal. Po indywidualnych akcjach zdobyła dwie bramki. Polki zagrały wyśmienicie i podbudowały się przed wtorkowym meczem z Serbią. Dziś o 18.00 Serbia zagra ze Szwajcarią. Najpewniej nasze piłkarki utrzymają dziś pierwsze miejsce w grupie.

Polska – Czechy 6:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Sobal 11, 1:1 Tenkratova 17, 2:1 Jędrzejewska 35, 3:1 Sarapata 49, 4:1 Skupień 88, 5:1 Sobal 90+1, 6:1 Sobal 90+2.

Polska: Seweryn - Domin, Cygan, Kazanowska, Bałdyga, Katowicz, Jędrzejewska (83 Gąsiorek), Sarapata, Jendrzejczyk (61 Skupień), Wyrwas (61 Duchnowksa), Sobal. Trener Katarzyna Barlewicz.

Czechy (skład wyjściowy): Jilkova – Barkova, Obadalova, Tenkratova, Duchackova, Cerna, Blahova, Hlavacova, Polaskova, Hlouchova, Mrazkova. Trener Jan Navratil.

Sędziowała Szter Urban (Węgry). Widzów 400.