Tym razem bez szaleństw. Młodzieżowcy na boisku: 9. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Sebastian Walukiewicz dzielnie walczył z piłkarzami Wisły Kraków
Sebastian Walukiewicz dzielnie walczył z piłkarzami Wisły Kraków Andrzej Szkocki/Polska Press
Lotto Ekstraklasa. W 9. kolejce szansę gry młodzieżowcom dało dwunastu trenerów. Na taki krok nie zdecydowali się jedynie Zbigniew Smółka, Gino Lettieri, Dominik Nowak czy Dariusz Dudek.

Występy młodzieżowców w 9. kolejce Lotto Ekstraklasy

Cracovia - Sebastian Strózik (rocznik 1999) - To jedyny młodzieżowiec, który w miarę regularnie dostaje minuty od Michała Probierza. Z Wisłą Płock na placu gry zameldował się w 72 minucie. Zmienił wtedy Filipa Piszczka.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Tak jak tydzień temu Marcin Brosz dał pograć dwóm młodzieżowcom. Na prawej obronie niecałą godzinę odhaczył ten 20-latek. W 57 minucie zastąpił go Daniel Smuga.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Prawie cały mecz w środku pola. W 79 minucie ustąpił miejsca Marcinowi Urynowiczowi.

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - Na razie musi się zadowolić "ochłapami". Z Górnikiem Zabrze wszedł tylko na doliczony czas. Zmienił autora bramki i dwóch asyst - Romana Bezjaka.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Przyzwoity w pierwszej odsłonie, ale słaby po przerwie. W meczu z Zagłębiem Lubin w 81 minucie zmienił go Joao Nunes.
Mateusz Sopoćko (1999) - W 76 minucie pojawił się za Rafała Wolskiego. Jemu zresztą będzie chyba ustępować miejsca w kolejnych spotkaniach.

Lech Poznań - Kamil Jóźwiak (1998) - Z Arką Gdynia zagrał od początku i prawie do samego końca. W 89 minucie zmienił go Piotr Tomasik.
Paweł Tomczyk (1998) - Powinien żałować niewykorzystanej okazji na gola. Po 64 minutach opuścił murawę. Za niego wszedł Christian Gytkjaer.
Tymoteusz Klupś (2000) - W 82 minucie zmienił Joao Amarala.

Legia Warszawa - Sebastian Szymański (1999) - Do 88 minuty biegał przeciwko Miedzi Legnica. Zmienił go Cristian Pasquato.

Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - Standardowo jako jedyny młodzieżowiec z drużyny miał okazję dopisać kolejne minuty. Ze Śląskiem Wrocław nie było ich jednak za wiele. W 56 minucie z ławki podniósł się bowiem Tomasz Jodłowiec.

Pogoń Szczecin - Sebastian Walukiewicz (2000) - Szósty pełny występ. Tym razem rozegrał niezłe zawody z Wisłą Kraków.
Sebastian Kowalczyk (1998) - Zagrał od początku do końca. To jego pierwszy taki mecz w sezonie. Czy ostatni?

Śląsk Wrocław - Maciej Pałaszewski (1998) - Wrócił do składu. Z Piastem Gliwice biegał do 67 minuty. Wtedy zmienił go Mateusz Radecki.

Wisła Płock - Marcel Zapytowski (2001) - Drugi występ już nie tak miły jak pierwszy. Od Cracovii przyjął trzy sztuki.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Wiele się nie zmieniło - dalej jest zmiennikiem. Przeciwko Pogoni Szczecin wszedł w 73 minucie. Zastąpił wtedy Martina Kostala.

Zagłębie Lubin - Dawid Pakulski (1998) - Pierwszy raz w sezonie od początku. Z Lechią Gdańsk nie spisał się jednak najlepiej. Dostał żółtą kartkę i był zamieszany w utratę bramek. Za łatwo mijał go Lukas Haraslin.
Bartosz Slisz (1999) - Nie dał rady w środku pola. Przy wyniku 0:3 został ściągnięty z murawę. Na drugą połowę wszedł Damjan Bohar i po kwadransie strzelił kontaktowego gola.

Drużyny bez młodzieżowca w 9. kolejce:
Arka Gdynia, Korona Kielce, Miedź Legnica, Zagłębie Sosnowiec.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 9. kolejce:

2 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków)
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Sebastian Szymański (Legia Warszawa)