Tymoteusz Puchacz zawinił przy golu. Union Berlin przegrał z Feyenoordem [WIDEO]

DW
Tymoteusz Puchacz nie zdążył za rywalem. Łukasz Piszczek wyjaśnił jego błąd
Tymoteusz Puchacz nie zdążył za rywalem. Łukasz Piszczek wyjaśnił jego błąd brak
Liga Konferencji. Tymoteusz Puchacz nie zagrał jeszcze ani minuty w Bundeslidze, ale od szkoleniowca otrzymuje za to szansę w Lidze Konferencji. Czwartkowy wieczór nie był jednak udany dla reprezentanta Polski. Ustawiony na lewej stronie obrony Puchacz zawinił przy golu dla Feyenoordu Rotterdam, a jego zespół przegrał 1:3.

Były zawodnik Lecha Poznań nie poznał jeszcze smaku Bundesligi. Według szkoleniowca Unionu Polak ma pewne braki kondycyjne i taktyczne. Ma je nadrabiać podczas weekendowych sesji treningowych w Polsce. Na niemieckich boiskach Puchacz nie zagrał więc jeszcze ani razu. Dostał za to szansę w Lidze Konferencji. Wystąpił m.in. w spotkaniach eliminacyjnych. W fazie grupowej otrzymał szansę w czwartek, przeciwko Feyenoordowi Rotterdam.

Według oficjalnych statystyk Puchacz miał w tym spotkaniu niemal najmniej celnych podań, a żadna jego próba dośrodkowania i dryblingu nie była udana. Zanim został zmieniony w 77. minucie meczu, zawinił przy golu otwierającym wynik meczu.

- Tymek przegrał tu walkę o pozycję. Jako zawodnik broniący musi ją wygrać. Wtedy spokojnie może "skasować" akcję - mówił Łukasz Piszczek, który w studiu Viaplay analizował pierwszą bramkę dla Holendrów.

Na nagraniu wyraźnie widać, że choć akcja jest prowadzona prawą stroną Unionu, to w pewnym momencie strzelec gola ucieka Puchaczowi, który jest wyraźnie spóźniony. Mało tego, polski obrońca z łatwością daje się przepchnąć i tworzy czystą pozycję do uderzenia z najbliższej odległości.

Feyenoord Rotterdam - Union Berlin 3:1 (2:1)

Bramki: Jahanbakhsh 11', Linssen 29', Sinisterra 76' - Awoniyi 35'.