U-16: Francja - Polska 2:2. Dwa gole Bartosza Bidy

Marcin Trzyna
Francja - Polska 2:2
Francja - Polska 2:2 Maciej Chorążyk/Twitter
Reprezentacja Polski do lat 16 zremisowała w meczu towarzyskim z rówieśnikami z Francji 2:2. Obie bramki dla "biało-czerwonych" zdobył Bartosz Bida, który na co dzień występuje w Jagiellonii Białystok. Drugie spotkanie z Francją rozegrane zostanie w najbliższy czwartek.

Do przerwy Francuzi wygrywali z Polską 1:0, jednak szybko po zmianie stron dwie bramki zdobył Bartosz Bida. Wyrównującego gola w 63. minucie strzelił Tyrone Tormin i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Dla Bartosza Bidy to kolejny udany występ w młodzieżowej kadrze. Wychowanek Stali Rzeszów w listopadowym meczu z Irlandią Północną strzelił dwa gole, a podopieczni Bartłomieja Zalewskiego wygrali 4:1.
- Zdobyte bramki z Irlandią Północną motywują mnie do jeszcze cięższej pracy. Moim największym marzeniem jest zagrać w przyszłości w seniorskiej reprezentacji Polski - mówił w listopadzie 16-letni piłkarz Jagiellonii Białystok.

Francja U-16 - Polska U-16 2:2