Udany debiut Dariusza Dźwigały. Polonia Warszawa wygrała w sparingu

Grzegorz Ignatowski
Polonia Warszawa wygrała w meczu towarzyskim z Huraganem Wołomin 4:1. To spotkanie było pierwszym meczem "Czarnych Koszul" pod okiem trenera Dariusza Dźwigały.

Jako pierwsi do głosu doszli piłkarze Huraganu, którzy wyszli na prowadzenie po szybkim kontrataku w 15. minucie. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bowiem chwilę później po strzale Adama Czerkasa był już remis.

Jeszcze przed przerwą Grzegorz Arłukowicz zapewnił "Czarnym Koszulom" prowadzenie, a później Dominik Lemanek dołożył jeszcze jedno trafienie. Wynik meczu ustalił w 69. minucie potężnym uderzeniem z dystansu Piotr Tyburski. Polonia mogła wygrać wyżej, ale rzutu karnego nie wykorzystał Marcin Stańczyk.

Dźwigała został ogłoszony nowym trenerem Polonii w poniedziałek. Były piłkarz "Czarnych Koszul" zastąpił na tym stanowisku Piotra Szczechowicza, pod którego okiem zespół spisywał się poniżej oczekiwań. Warszawianie po 15 meczach zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i zadaniem Dźwigały będzie wyciągnięcie klubu ze strefy spadkowej.

Polonia Warszawa - Huragan Wołomin 4:1 (3:1)

Brudnicki (70. Balawejder) - Steć (46. Klepczyński), Augustyniak, Grzybowski (60. Janiszewski), Krajewski (46. Tyburski) - Lemanek (60. Kluska), Dźwigała (60. Możdżonek), Ligienza (46. Stańczyk), Arłukowicz (46. Tomaszewski), Pieczara (60. Kowalczyk) - Czerkas (46. Kruczyk).