Udany pierwszy sparing Radomiaka i wygrana z Jagiellonią Białystok

Sylwester Szymczak
archiwum
Piłkarze Radomiaka Radom wyjechali na obóz do Gnewina. Po drodze zagrali pierwszy mecz towarzyski, gdzie wygrali w dobrym stylu z Jagiellonią Białystok.

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:4 (1:2)

Bramki: Mystkowski 23 z karnego - Nascimento 21, Angielski 43, Sokół 63, Radecki 67
Jagiellonia: Dziekoński, Prikryl, Puerto, Augustyn, Pazdan (30 Wdowik), Nastić, Pospisil, Romańczuk, Strumski, Trubeha, Mystkowski.
Radomiak: Kochalski - Bogusz, Cichocki, Bodzioch, Abramowicz, Kaput, Nascimento, Leandro (37 Kozak), Rondon, Machado, Angielski.
Radomiak II połowa: Majchrowicz - Jakubik, Świdzikowski, Grudziński, Banasiak - Pankowski (68 Wiatrak), Radecki, Simba, Nowakowski, Kozak - Sokół.

Mecz rozegrany został w Kępie koło Płocka, gdzie na obozie przebywa Jagiellonia. Radomiak na tle doświadczonego i mocnego zespołu ekstraklasowego pokazał się z bardzo dobrej strony.
W 21 minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów popisał się Felipe Nescimento. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Niestety chwilę później sędzia podyktował rzut karny za nakładkę naszego zawodnika. Przemysław Mystkowski wyrównał stan meczu.
W 43 minucie dośrodkowanie Miłosza Kozaka na piąty metr i przy lewym słupku świetnie znalazł sie Karol Angielski i tylko dołożył głowę.

Tuż po przerwie słupek uratował Jagiellonie od straty bramki. Z kolei w 57 minucie to Radomiak miał szczęście, gdy Puerto głową uderzał i piłka odbiła się od poprzeczki. W 63 minucie ładnym strzałem popisał się Dominik Sokół i było już 3:1. Czwarty gol to kolejna asysta Miłosza Kozaka, po której Mateusz Radecki dołożył tylko nogę.

W kadrze na obóz znaleźli się m.in. młodzi piłkarze, jak Wiktor Koptas, Kacper Wiatrak, Jakub Nowakowski, Kacper Pankowski oraz Dominik Stępień, ale też testowani, tj. Mateusz Grudziński i Jonathan Simba. Jest też portugalski środkowy obrońca Gonçalo Silva, który jest bliski podpisania kontraktu z radomskim klubem. Niestety zabrakło Meika Karwota, który nie zaakceptował nowej umowy i wydaje się, że zabraknie go w Radomiaku.
Podczas obozu Zieloni rozegrają jeszcze dwa sparingi - z Lechią Gdańsk (piątek) i Olimpią Elbląg (sobota).