Udany sprawdzian piłkarzy Motoru Lublin i pierwsze zwycięstwo tej zimy

Kamil Wojdat
Zawodnicy drugoligowego Motoru Lublin pewnie pokonali trzecioligową – Tomasovię Tomaszów Lubelski 2:0. Sparing rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie.

Dla podopiecznych trenera Marka Saganowskiego środowy mecz był drugim sprawdzianem formy w trwającym zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej (w sobotę) żółto-biało-niebiescy przegrali z pierwszoligowym ŁKS-em Łódź 1:2.

W spotkaniu z Tomasovią to Motor od początku był stroną dominującą. Podopieczni trenera Saganowskiego długo nie potrafili jednak udokumentować swojej przewagi. To udało się w 31. minucie spotkania. Strzał Tomasza Swędrowskiego co prawda zdołał odbić jeszcze Karol Krawczyk, ale przy dobitce Adama Ryczkowskiego bramkarza Tomasovii był już bezradny (1:0). Takim wynikiem zakończyła się też pierwsza odsłona spotkania w Lubartowie.

Po zmianie stron szybko rezultat podwyższył Maciej Firlej, który popisał się ładnym strzałem spoza pola karnego (2:0). Lublinianie mieli kolejne sytuacje, ale żadna z nich nie zakończyła się już golem. Ostatecznie, po przekonującej grze, Motor wygrał 2:0.

Kolejny sprawdzian drużyny trenera Saganowskiego już w najbliższą niedzielę. Żółto-biało-niebiescy udadzą się do Łęcznej na mecz z ekstraklasowym Górnikiem.

Motor Lublin - Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:0 (1:0)

Bramki: Ryczkowski 31, Firlej 47

Motor: (I połowa) Lach - Wójcik, Błyszko, Cichocki, Moskwik, Świeciński, Ceglarz, Swędrowski, Ryczkowski, Polak, Fidziukiewicz. (II połowa) zawodnik testowany - Michota, Król, Najemski, Rozmus, Sędzikowski, Kusiński, Kafel (72 Kosior), Bednarczyk, Rak, Firlej