Udinese remisuje z Sampdorią. Dwóch Polaków na ławce, 10 minut Wszołka (ZDJĘCIA)

mgs
W pierwszym meczu ostatniej kolejki Serie A, Udinese Piotra Zielińskiego podejmowało Sampdorię z Pawłem Wszołkiem i Bartoszem Salamonem na ławce. Na Stadio Friuli padł remis 3:3, a tylko jeden Polak pojawił się na placu gry.

Sobotni mecz w Udine był wielkim popisem wiekowego piłkarza Udinese, Antonio di Natale. 37-letni Włoch po raz kolejny w tym sezonie udowodnił, że nie zapomniał jak strzela się bramki i trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Doświadczony kapitan "Zebrette" zdobytymi bramkami nie dał jednak zwycięstwa swojej drużynie, która zremisowała 3:3 z Sampdorią. Dla graczy z Genui gole strzelali Okaka, Esder i Soriano

Starcie Udinese i Sampdorii można nazwać "polskim meczem", bowiem w barwach obu ekip występują piłkarze z naszego kraju. Tak jak przez cały sezon, tak i w tym starciu szansy na występ w pierwszym składzie nie dostał ani Piotr Zieliński (Udinese), ani Bartosz Salamon (Sampdoria). Jedynym Polakiem, który zaliczył występ w meczu 38. kolejki był Paweł Wszołek. Były piłkarz Polonii przebywał na placu gry od 83. minuty, kiedy zmienił Gabbiadiniego.

Udinese - Sampdoria 3:3

Bramki: 26. Natale, 32. Natale, 88. Natale – 11. Okaka, 52. Eder, 54. Soriano
Kartki: 62. Pinzi, 75. Domizz , 77. Lopez – 42. Mustafi (SAM), 48. Eder

Udinese: Brkić – Silva (18. Naldo), Domizzi, Bubnjić (78. Lopez), Widmer – Fernandes, Lazzari, Allan (65. Agyemand-Badu), Pinzi, Pereyra – Di Natale

Sampdoria: Fiorillo – De Silvestri, Mustafi, Gastadello, Regini – Gabbiadini, Krstcić, Eder (66. Sansone), Palombo (46. Renan), Soriano – Okaka