Ujek jednak zostaje

Paweł Hochstim /Dziennik Łódzki
Sytuacja w GKS Bełchatów jest dynamiczna.Jeszcze kilka dni temu było pewne, że Mariusz Ujek pożegna się z GKS, ale w sobotę niespodziewanie przedłużył kontrakt i zostaje w Bełchatowie.

Tymczasem groźnej kontuzji doznał Mateusz Cetnarski, co może sprawić, że transfer do angielskiego Barnsley nie wypali.

Cetnarski wystąpił w sobotnim meczu sparingowym z Lechią Gdańsk, ale już w 5 minucie musiał zejść z powodu urazu stawu skokowego. Pierwsze diagnozy mówią o przerwie w treningach trwającej od trzech do sześciu tygodni.

Szefowie GKS byli już właściwie zdecydowani na sprzedaż Cetnarskiego do Anglii. Oferta jest konkretna, a transfer pilotuje jeden z najskuteczniejszych polskich menadżerów. Według nieoficjalnych informacji, za piłkarza GKS mógłby dostać kwotę przekraczającą dwa miliony złotych. Kontuzja Cetnarskiego może przekreślić te plany.

W sobotę GKS w Gutowie przegrał z Lechią pierwszy mecz 2:3 i wygrał drugi 2:1. Po tych meczach trener Maciej Bartoszek wybrał kadrę na zgrupowanie w Grodzisku Wlkp., które rozpoczęło się w niedzielę. Bartoszek zabrał ze sobą 29 zawodników, w tym siedmiu testowanych - Piotra Gląbę, Łukasza Grube, Wojciecha Jarmuża, Rafała Leś-niewskiego, Huberta Olszaka, Janusza Surdykowskiego i Kamila Wengera. Bartoszek po sobotnich meczach był bardzo zadowolony zwłaszcza z byłego widzewiaka Jarmuża.

Zgodnie z naszymi informacjami na obóz nie pojechali Marek Szyndrowski i Karol Grego-rek, który trafili na listę transferową.