Ukraina

3

Kosowo

0

• Koniec spotkania, 3:0 dla Ukrainy! To nie było tak przekonujące zwycięstwo Ukrainy, jak masakra Kosowa uskuteczniona przez Chorwację w ostatni czwartek, jednak i tak "Sbirna" może być dumna z dzisiejszego występu. Kosowo wcale nie wygląda na outsidera - młodzi piłkarze z Bałkanów zaprezentowali dzisiaj kilka ciekawych zagrań i akcji, ale to nie wystarczyło na rozpędzoną drużynę Andrija Szewczenki. Do zobaczenia na GOL24.pl!

• Kibice Ukrainy już wiedzą, że nic im tego zwycięstwa nie zabierze i odśpiewują swój hymn państwowy. Zostało jeszcze kilka minut, Kosowo szuka choćby honorowej bramki.

• Po meczu! Jarmołenko długo kręcił kółka z piłką przed polem karnym, ale gdy w końcu wyłożył do Rotania, ten odwdzięczył się przepięknym uderzeniem z kilkunastu metrów w okienko kosowskiej bramki!

• GOOOLLL!!! ROTAŃ!!! 3:0 DLA UKRAINY!

• Po rzucie rożnym Rrahmani sięgnął piłki, jednak już musi wracać do obrony, bo jego strzał minął bramkę.

• Strzelił pierwszą bramkę, a teraz kończy mecz. Artem Kraweć (Ukraina) żegnany oklaskami przez fanów naszych sąsiadów, w jego miejsce Roman Zozula.

• Teraz wszystko odbyło się zgodnie z przepisami! Kowałenko wypatrzył w polu karnym Jarmołenkę, który z obrońcą Kosowa na plecach mocno i pewnie strzelił w róg bramki Ujkaniego. Już po wszystkim?

• ALE JEST GOOOLLL!!! UKRAINA NA 2:0! JARMOŁENKO!

• Kolejna zmiana w szeregach Ukraińców. Nie ma już na boisku Jewhena Konoplanki, wszedł Ołeksandr Karawajew.

• Rotań trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał... przewinienie? Spalonego? Co tam się stało? To przecież był strzał z dystansu! Słaby dzień ma dziś arbiter z Holandii!

• Poprzeczka Bernarda Berishy! Długie podanie a'la Grosicki i strzał z bliska w poprzeczkę ukraińskiej bramki! Nie ma gola!

• Valmir Sulejmani (Kosowo) zmienia na boisku Fanola Perdedaja (Kosowo). Wkroczyliśmy w ostatni kwadrans, w którym o wiele śmielej poczyna sobie reprezentacja Kosowa.

• Arbiter pokazuje aut dla Kosowa, chociaż strzał B. Berishy zdaniem Kosowian był odbity ręką przez obrońcę reprezentacji Ukrainy.

• Kowałenko uderzał sprzed pola karnego. Siła razy gwałt, ale celność zerowa. Od bramki znowu Samir Ujkani.

• Miało być dośrodkowanie, zamiast tego wyszedł strzał. Piłka po uderzeniu Jarmołenki dla Ujkaniego.

• Ukraina odpuściła, czy to moment na wyrównującą bramkę dla Kosowa? Póki co piłkarze w kanarkowych koszulkach nie są w stanie przedrzećsię przez ukraiński środek pola.

• Kraweć inteligentnie wypatrzył Butkę, dośrodkowanie prawego obrońcy wybija zwarta obrona Kosowa. Goście cofnęli się do defensywy i nawet już nie nękają "Sbirnej" kontrami.

• Na ławce rezerwowych siada Milot Rashica (Kosowo), w jego miejsce Arber Zeneli.

• Samolubny strzał Konoplanki wybija obrona, tak samo próby dośrodkowania Rotania i Jarmolenki.

• Wielki talent Ołeksandr Zinczenko (Ukraina) dzisiaj nie zachwycił, zmienia go Rusłan Rotań.

• A teraz Piatow odbija nogą strzał z bliskiej odległości! Po rzucie rożnym znowu uderzał B. Berisha, pudło! Kosowo najbliżej wyrównania w tym meczu!

• Znowu bez rzutu karnego dla Ukrainy, tym razem od tyłu atakowany był Konoplanka. W odpowiedzi Bernard Berisha zawinął przy słupku, piłkę odbija Ujkani!

• Ujkani wypluwa strzał Konoplanki przed siebie. Nie było tam nikogo z Ukraińców, żeby dobić to uderzenie.

• Jest mała kontrowersja, zahaczany Butko upadał w polu karnym, nie ma rzutu karnego dla reprezentacji Ukrainy.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu, schodzi Alban Meha (Kosowo), w jego miejsce Bernard Berisha.

• Kolejny atak i niewiele brakowało do samobójczej bramki stopera reprezentacji Kosowa po dośrodkowaniu Jarmołenki.

• Znowu w natarciu Konoplanka, kilka susów i w końcu uderzenie. Płaski strzał ląduje w rękach Ujkaniego.

• Szarża Krawca pod samą bramkę Kosowa, strzał w bramkarza, ale chwilę wcześniej gwizdek. Napastnik Ukrainy był na spalonym.

• Wracamy na stadion Cracovii, w samą porę na drugą połowę meczu Ukrainy z Kosowem. Po pierwszej prowadzi przeważająca "Sbirna", ale po najmłodszym członku FIFA widać, że nie podda się tak łatwo!

• Koniec pierwszej połowy w Krakowie! Ani ta Ukraina mocna, ani Kosowo słabe, ale to "Sbirna" prowadzi po pierwszych 45 minutach meczu grupy I el. MŚ 2018. Do zobaczenia za kwadrans!

• Kolejny rajd Konoplanki, skrzydłowy przedarł się przez dwóch obrońców, jednak jego dogranie już nie dotarło do napastników.

• W wyniku szczęśliwego zbiegu okoliczności piłka spada pod nogi Zinczenki. Strzał celny, ale zbyt płaski i broni Ujkani.

• O mały włos, a mielibyśmy drugą bramkę dla Ukrainy! Jarmołenko huknął zza pola karnego i tylko interwencja Ujkaniego przedłużyła nadzieje Kosowa na korzystny wynik!

• Osamotniony Rashica czekał na wrzutkę w polu karnym Ukrainy, ale się nie doczekał. Zagranie było bardzo niedokładne i od bramki zaczyna Piatow.

• Zmarnowana sytuacja Kosowa zemściła się na gościach błyskawicznie! Kąt był ostry a odległość spora, jednak Kraweć zmieścił piłkę w bramce! Rykoszet rykoszetem, ale to Ukraina prowadzi w Krakowie!

• GOOOOLLL!!! UKRAINA PROWADZI 1:0! ARTEM KRAWEĆ!

• Dobra okazja Kosowa! Z piłką popędził Rashica, ale uderzył prosto w Piatowa. Z dobitką pospieszył Muriqi, który był na spalonym.

• Aaaajjjjj!!! To była niemal dokładna kopia akcji Grosickiego z Lewandowskim we wczorajszym meczu. Dogranie z prawego skrzydła minęło trzech obrońców Kosowa, ale Kraweć na wślizgu nie trafił w piłkę kilka metrów od bramki!

• Akcja przenosi się pod druga bramkę, Butko wygarnia piłkę Rashicy spod nóg. Jeden z nielicznych wypadów Kosowa pod bramkę "gospodarzy".

• Konoplanka i nie ma! Znowu obok słupka! Całą akcję przygotował Stepanenko, Kraweć tyłem do bramki podal do Konoplanki, a ten płasko uderzył obok bramki!

• Kowałenko w nierównej walce pod linią końcową, jeden z obrońców z Kosowa wygarnia mu piłkę przed dośrodkowaniem.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego kończy się wywrotką Kuczera w polu karnym. Kevin Blom widział to zupełnie inaczej niż kapitan Ukrainy i nie użył gwizdka.

• Żółta kartka dla Valona Berishy (Kosowo) za faul na własnej połowie.

• Kryeziu interweniuje w obronie i kończy całkiem obiecujący atak Ukraińców. Chwilę potem piłkę przejmuje Konoplianka i uderza w boczną siatkę!

• Do główki w polu karnym wyskoczył Konoplianka i prawie udało mu się oddać strzał. Rykoszet i rzut rożny dla Ukrainy... bez zagrożenia.

• Trochę "przyneuerował" Piatow po długiej piłce na Muriqiego, niebezpieczeństwo zażegnane przez bramkarza "Sbirnej".

• Dalekie dośrodkowanie Konoplianki nie doszło do żadnego z ukraińskich napastników, chociaż niewiele brakowało. W Krakowie dalej bez bramek.

• Piłkę podprowadza Rashica, gubi ją i znowu kontratak drużyny Andrija Szewczenki.

• Teraz Jarmołenko próbował dograć Krawcowi, wybija kosowska obrona. Lepiej zaczęli goście, ale inicjatywę szybko przejmuje "Sbirna".

• Okazja dla Ukrainy, Zinczenko strzela sprzed pola karnego obok bramki!

• Środkiem boiska przedarł się Shala, jego strzal blokuje ukraińska obrona.

• Zaczynamy mecz grupy I w Krakowie! Przypomnijmy - nie gra dziś Polska, tylko Ukraina i to z Kosowem!

• Mimo że nie uzbierał się nawet tysiąc widzów (dzisiejsze spotkanie nie jest imprezą masową), na stadionie Cracovii może być całkiem głośno. Nawet kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców Kosowa prowadzi doping.

• Obie jedenastki już na murawie. Hymn Ukrainy poprzedzony tym kosowskim.

• Dla zasady przypomnimy, że Ukraina gra dzisiaj z Kosowem w Krakowie przez... politykę. "Gospodarze" dzisiejszego spotkania nie uznają niepodległości Kosowa. Oprócz stadionu Cracovii, pod uwagę brano także Bułgarię i Turcję.

• Czekamy na rozpoczęcie meczu przez holenderskiego sędziego Kevina Bloma. W międzyczasie zapraszamy do lektury naszej zapowiedzi tego dość egzotycznego spotkania.

• Pozostali rezerwowi to: Valmir Sulejmani, Avni Pepa, Besar Halimi, Besar Halimi, Bersant Celina, Albert Bunjaku, Arber Zeneli, Eroll Zejnullahu, Sinan Bytyqi, Bernard Berisha.

• Na ławce Kosowa dwie ciekawe postaci. Bramkarz Adis Nurković w 2009 roku był testowany przez... Wisłę Kraków. 16-latek Labinot Kalashi to piłkarz szkółki FC Barcelona.

• Rezerwowi Ukrainy to: Denys Bojko, Ołeksij Szewczenko, Jewhen Chaczeridi, Roman Zozula, Rusłan Rotań, Maksym Małyszew, Serhij Sydorczuk, Artem Fedećkyj, Serhij Rybałka, Jewhen Szachow, Ołeksandr Karawajew i Iwan Petriak.

• Andrij Szewczenko i Albert Bunjaki odkryli karty przed dzisiejszym spotkaniem. Znamy już wyjściowe jedenastki reprezentacji Ukrainy i Kosowa.

• Witamy z Krakowa, gdzie dzisiaj wyjątkowo nie gra reprezentacja Polski. Po wczorajszych emocjach mała gratka dla kibiców piłki nożnej. Pod Wawel przyjeżdża Ukraina, która w ramach grupy I el. MŚ 2018 zmierzy się tutaj z Kosowem. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego meczu!