Euro 2020. Mecz Ukraina - Macedonia Północna ONLINE. Liczą...

Euro 2020. Mecz Ukraina - Macedonia Północna ONLINE. Liczą na gładkie zwycięstwo. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Euro 2020, Grupa C
2021-06-17 15:00

Ukraina

2

Macedonia Północna

1

• Sędzia z Argentyny gwiżdże po raz ostatni - Ukraina wygrywa swój pierwszy mecz na Euro!

• Jeszcze raz Trajkovski, ale nie udało się. To koniec marzeń Macedonii o punkcie.

• Besedin na spalonym. Trwa już piąta minuta.

• Ależ wkurzeni Macedończycy! Trajkovski był blisko. Uderzył obok długiego słupka.

• Sobol za Malinowskiego. Minęły dwie z czterech doliczonych minut.

• Ukraina cofnęła się. Broni skromnej przewagi.

• Dośrodkowanie Alioskiego. Piłka w rękawicach Buszczana.

• Nie ma gola dla Ukrainy z rzutu karnego! Bramkarz wyczuł intencje Malinowskiego i odbił piłkę.

• Rzut karny dla Ukrainy i żółta kartka za zagranie ręką.

• Sędzia biegnie do monitora. Ogląda sytuację w polu karnym Macedonii. Będzie rzut karny dla Ukrainy?

• Trwa jakaś analiza VAR. Czekamy...

• Schodzi także Szaparenko. Za niego Sydorczuk.

• Wchodzi Avramovski. Zmienia Bardiego.

• Ależ pudłuje Cyhankow. W dobrej pozycji uderza kilka metrów od prawego słupka.

• Wchodzi także Besedin. On zmienia Jaremczuka. Zatem obaj strzelcy goli już na ławce.

• Cyhankow za Jarmołenkę.

• Robi się ekscytująco pod bramką Ukrainy. Dwie sytuacje i znów było groźnie.

• Ajj! Blisko wyrównania! Trajkovski uderza po koźle z dystansu. Buszczan z problemami odbija do boku.

• Malinowśkyj na siłę, ale ponownie górą Dimitrievski!

• Po bramce rywala Ukraina w pozycji wyczekującej.

• Ukraina też stara się podostrzyć grę. Właśnie atakuje agresywnym pressingiem na połowie przeciwnika.

• Velkoski z żółtą kartką.

• Mecz na nowo zrobił się ciekawy. Teraz w ataku Macedończycy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Alioski na 1:2. Nie strzelił z karnego (obronił Buszczan), ale poprawił się, kiedy piłka do niego wróciła.

• Rzut karny dla Macedonii! W tej akcji faulowany był jeszcze Pandev.

• To jednak była poprzeczka.

• Ależ blisko kontaktowego gola! Piłka obiła słupek, interweniował jeszcze Buszczan.

• Zablokowany strzał Elmasa. Macedonia Północna ma rzut rożny.

• Jeszcze raz skutecznie interweniuje Dimitrievski.

• Malinowśkyj bardzo mocno z rzutu wolnego. Dimitrievski zdążył i wybił na korner.

• Dlaczego to nie wpadło?! Ademi wjechał z piłą w szesnastkę, ale jego próbę jedną ręką obronił Buszczan.

• Zszedł też Spirovski - za niego Curlinov.

• Trajkovski na boisku - za Nikolova.

• Gramy dalej. Od środka Ukraina.

• Koniec pierwszej połowy. Ukraina szybko uporała się z rywalem.

• Sędzia doliczył minutę.

• Symulowanie karnego kończy się kartką. Ukarany Szaparenko.

• Dimitrievski broni strzał po rykoszecie. Uderzał Karawajew.

• PANDEV TRAFIA DO SIATKI, ALE GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY! Spalony. Weteran zachował się jednak kapitalnie. Przełożył dwóch rywali i podcinką pokonał bramkarza.

• Po względnie zaciętym początku zarysowała się przewaga Ukrainy. Ta drużyna ma zdecydowanie większe możliwości.

• Powtarzają się strzelcy z meczu z Holandią. Jaremczuk dostał podanie na wolne pole i zmieścił piłkę przy bliższym słupku.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! JAREMCZUK!

• ukraina

• Jarmołenko cierpi na środku boiska. Został sfaulowany.

• A teraz nie ma wątpliwości. Po rzucie rożnym Jarmołenko trafia z dwóch metrów.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! JARMOŁENKO!

• Dimitrievski ratuje Macedonię! Przed bramką znalazł się Jaremczuk, któremu zagrał Malinowśkyj.

• Niemal pół godziny za nami. Mecz na razie jest dość wyrównany.

• Jarmołenko zszedł na lewą nogę, ale oddał za słaby strzał. Bramkarz odbił do boku. Po chwili znów górą - wyłapał dośrodkowanie.

• Groźnie pod bramką Macedonii. Zabrakło decydującego podania.

• euro

• Elmas! Jest strzał, ale w boczną siatkę.

• Wreszcie jakieś zagrożenie pod bramką Ukrainy. Bardhi przełożył na prawą nogę, ale futbolówka zatrzymała się na rywalu. Dobitka Nikolova zupełnie niecelna.

• Ależ błąd Jaremczuka! Powinien był chyba sam uderzać, a odgrywał. Jego podanie zostało przecięte.

• Malinowśkyj! Najlepsza okazja. Uderza mocno przy lewym słupku, ale Dimitrievski zdążył odbić do boku.

• Zakotłowało się w polu karnym Macedonii - bez konsekwencji.

• Tym razem atakował Jarmołenko. Jego próba została zablokowana. Róg.

• Dimitrievski świetnie piąstkuje na przedpolu.

• Stepanenko przeprasza rywala za faul. Bez kartki.

• Poszukiwanie Elmasa w polu karnym. Trochę za mocne podanie. Bramkarz zgarnia piłkę.

• Spokojny początek. Ukraina stara się utrzymać przy piłce. Jeszcze nie forsuje tempa.

• Selekcjoner Szewczenko zdjął marynarkę. W stolicy Rumunii aktualnie 26 stopni Celsjusza.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka zaczęli Macedończycy.

• W takich strojach zagrają obie drużyny: euro

• Piłkarze wychodzą z tunelu. Zagwiżdże sędzia z... Argentyny. To pierwszy taki przypadek w historii.

• Ukraina czwórką w obronie, Macedonia trójką plus dwaj wahadłowi.

• Od ostatniego bezpośredniego meczu minęło prawie sześć lat. Wówczas w el. do Euro 2016 Ukraina wygrała na wyjeździe 2:0. Z tamtego składu na dzisiejszy mecz w jedenastce wybiega jedynie Jarmołenko.

• W przypadku Macedonii Północnej doszło do jednej roszady. Zamiast Trajkovskiego rozpoczyna Spirovski, którego zadaniem będzie zabezpieczenie środka pola.

• Dwie zmiany nastąpiły w składzie Ukrainy. Chodzi o drugą linię. Nie ma w niej Sydorczuka i Zubkowa, a są Stepanenko i Szaparenko.

• Tym razem Ukraina przystępuje do gry jako faworyt. Każdy inny wynik niż jej zwycięstwo będzie zaskoczeniem.

• Czwartek zaczynamy na stadionie w rumuńskim Bukareszcie. W upale wystąpią drużyny, które przegrały swoje mecze w pierwszej kolejce: Ukraina uległa Holandii (2:3), a Macedonia Północna Austrii (1:3).

©Christopher Lee - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)

Euro 2020. Mecz Ukraina - Macedonia Północna ONLINE. Czwartek to drugi dzień z drugą kolejką grupową. Emocje rozpoczną się na stadionie w Bukareszcie. Nasi sąsiedzi spróbują sprostać roli faworyta w spotkaniu z debiutantem turnieju. Relacja LIVE od godziny 15:00.

Euro 2020. Mecz Ukraina - Macedonia Północna ONLINE

Ukraina ma za sobą widowiskowy mecz z Holandią, ale przegrany 2:3. Mimo utraty dwóch bramek potrafiła wrócić do gry, a dowód na to stanowi fakt doprowadzenia do remisu. Gospodarze niesieni dopingiem dopiero w 85 minucie wcisnęli decydującego gola.

Ten wynik nie zmienia postrzegania Ukrainy. To nadal drużyna o określonym, dużym potencjale. Chociaż ma trzy punkty staty do liderującej Austrii, to większość i tak widzi ją przynajmniej na drugim miejscu po zakończeniu fazy grupowej.

Dziś Ukrainie pozostaje potwierdzić dobre opinie. Zagra z Macedonią Północną - drużyną ambitną, waleczną, ale o sporych ograniczeniach, na co wskazał przegrany 1:3 mecz z Austrią. - Uwielbiamy atakować. W meczu z Macedonią wiele zależeć będzie od naszej linii pomocy, od jej poruszania, szybkości i precyzji podań - stwierdził na konferencji selekcjoner Andrij Szewczenko.

- Nie odczuwamy żadnej presji. Jesteśmy tu po to, żeby awansować do 1/8 finału - przypomina selekcjoner Macedonii, Igor Angelovski. - Zagramy tak, żeby wygrać z Ukrainą.

W tym roku Macedonia potrafiła już sprawić niespodziankę. Wygrała bowiem 2:1 z Niemcami i to w eliminacjach do Mundialu w Katarze. - Na temat Macedonii rozmawiałem z Ilkayem Gundoganem. Zapewnił mnie, że to drużyna, która stara się grać dobrą piłkę - mówi Ołeksandr Zinczenko z ukraińskiej reprezentacji, klubowy kolega Niemca z Manchesteru City.

Przewidywane składy na mecz Ukraina - Macedonia Północna:
Ukraina: Buszczan - Karawajew, Zabarnyj, Matwijenko, Mykolenko - Zinczenko, Sydorczuk, Malinowśkyj - Jarmołenko, Jaremczuk, Cyhankow
Macedonia Północna: Dimitrievski - S. Ristovski, Musliu, D. Velkovski, Alioski - Nikolov, Ademi, Bardi - Elmas, Pandev, Trajkovski

Euro 2020. Mecz Ukraina - Macedonia Północna TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP 1, TVP4K i TVP Sport. W internecie mecz za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentuje duet Michał Zawacki – Andrzej Strejlau. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!