Ukraina

0

Polska

1

• Wzorowa defensywa i świetna postawa Łukasza Fabiańskiego - to były fundamenty pod dzisiejsze zwycięstwo. Doświadczenie Jakuba Błaszczykowskiego było bezcenne w 54. minucie, kiedy z zimną krwią strzelił fantastyczną bramkę.

Kolejny mecz Polaków w sobotę, o 15. Na Saint Etienne przeciwnikiem będzie "biało-czerwona" Szwajcaria.

• Po dalekim wybiciu Thiago Cionka Sven Oddvar Moen kończy mecz! Dobra zmiana Jakuba Błaszczykowskiego daje trzy punkty w meczu z Ukrainą i drugie miejsce w grupie C

• Filip Starzyński wchodzi na ostatnie sekundy za Arkadiusza Milika

• Anatolij Tymoszczuk wchodzi za Romana Zozulę.

• Niedokładne podanie do będącego w "16" Ukrainy Thiago Cionka. W odpowiedzi strzał Romana Zozulii mija polską bramkę w bezpiecznej odległości.

• Jeszcze co najmniej trzy minuty potrwa druga połowa.

• Andrij Jarmołenko pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki Widział to jak - nomen omen - na dłoni Sven Oddvar Moen.

• Deja vu?

• Kamil Grosicki ruszył z kontrą lewą flanką. Na szybkości minął dwóch rywali, ale trzeci wybija na aut.

• Ależ poklepali Ukraińcy przed polskim polem karnym! Czujny Grzegorz Krychowiak odpowiednio ustawił się, uprzedzając Romana Zozulię!

• 503 Podania 257 Łukasz Fabiański bez trudu chwyta piłkę po strzale Andrija Jarmołenki.

• Kamil Glik na wślizgu najpierw przecina podanie Jewhena Konoplianki, a po chwili wybija.

• Piękny gol Jakuba Błaszczykowskiego

• Łukasz Fabiański z najwyższym trudem paruje do boku strzał Rusłana Rotana zza pola karnego! Jeszcze dopadł do piłki przed Andrijem Jarmołenką, ale polski bramkarz trochę ucierpiał w tym starciu!

• Artem Fedecki z grymasem twarzy schodzi poza boisko z lekkim urazem. Ale wraca do gry.

• Artem Fedecki ruszył co sił prawa flanką, ale w ostatniej chwili jego dośrodkowanie zablokował Tomasz Jodłowiec. Szybkie wznowienie gry i po centrze Roman Zozulia strzela głową obok lewego słupka!

• Bohdan Butko poślizgnął się po podaniu Jewhena Konoplianki i nie zdołał dośrodkować.

• Groźnie zapowiadająca się kontra Biało-czerwonych została zniweczona pozycją spaloną Kamila Grosickiego.

• Artur Jędrzejczyk nie zdążył do prostopadłego podania Kamila Grosickiego. Andrij Piatow z "piątki".

• Taras Stepanenko opatrywany poza linią boczną. Gospodarze przez moment w "dziesiątkę".

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Arkadiusz Milik strzela głową w bezpiecznej odległości od bramki Andrija Piatowa.

• Michał Pazdan przez moment poza boiskiem, a polscy kibice śpiewają Mazurek Dąbrowskiego . Zmiana w reprezentacji Ukrainy. Za aktywnego Ołeksandra Zinczenkę wchodzi Wiktor Kowałenko

• Zamieszanie w polskim polu karnym po atomowym uderzeniu Jewhena Konoplianki z dystansu. Do bezpańskiej piłki dopadł Ołeksandr Zinczenko, który uderzył nad poprzeczką.

• Kamil Grosicki zastępuje Bartosza Kapustkę.

• Ołeksandr Zinczenko podaje bardzo niedokładnie na prawą stronę do Andrija Jarmołenki. Atak gospodarzy spalił na panewce.

• Grzegorz Krychowiak dał się sfaulować w kole środkowym. Zagranie na prawe skrzydło do Roberta Lewandowskiego, którego podanie do Jakuba Błaszczykowskiego przecięło trzech (!) kryjących go ukraińskich zawodników.

• Andrij Jarmołenko centruje na dalszy słupek do Romana Zozulii, ale ten był skutecznie odcięty od piłki przez Thiago Cionek. Łukasz Fabiański z "piątki".

• Jewhen Konoplianka strzela technicznie zza pola karnego metr nad poprzeczką.

• Bartosz Kapustka fauluje w środku pola i zostaje upomniany żółtą kartkę. Nie zagra więc w 1/8 finału ME, gdzie przeciwnikiem będzie najprawdopodobniej Szwajcaria.

• Jeszcze jeden, jeszcze jeden!

– skandują polscy kibice

• W odpowiedzi najpierw dośrodkowanie Andrija Jarmołenki, a po chwili Taras Stepanenko strzela obok bramki.

• Bartosz Kapustka bliski podwyższenia prowadzenia! W sytuacji sam na sam z Andrijem Piatowem trafił z ostrego kąta w boczną siatkę!

• Po rzucie rożnym piłkę dostaje Arkadiusz Milik, który zagrywa na prawą stronę "szesnastki" do Jakuba Błaszczykowskiego. Ten "nawinął" ukraińskiego obrońcę, po czym uderzył w stronę dalszego słupka! Andrij Piatow wzrokiem odprowadził piłkę wzrokiem!

• GOL, JAKUB BŁASZCZYKOWSKI!!!

• Rusłan Rotan powinien uważać - zahaczył rozpędzonego Jakuba Błaszczykowskiego. Dośrodkowanie na Tomasza Jodłowca, który zagrał ciut za mocno do Roberta Lewandowskiego. Biało-czerwoni mają jednak rzut rożny.

• Faul Thiago Cionka na lewej stronie przerwał atak Jewhena Konoplianki. Co ważne, bez konsekwencji kartkowej.

• Michał Pazdan skutecznie wybił atak Romana Zozulii na polską bramkę. Ten odpuścił nawet walkę o piłkę.

• Nieczyste wybicie Łukasza Fabiańskiego i aut Ukrainy. Po centrze Ołeksandr Zinczenko strzela głową nad poprzeczką!

• Ołeksandr Kuczer skutecznie przyblokował Roberta Lewandowskiego. Piłkę w "16" łapie Andrij Piatow.

• Bez zagrożenia pod bramką Łukasza Fabiańskiego. Polacy oddalają grę od własnej "szesnastki".

• Ukraina zaczyna drugie trzy kwadranse. Od razu pierwsza akcja przynosi rzut rożny.

• Jakub Błaszczykowski zastępuje Piotra Zielińskiego.

• Wracamy na Stade Velodrome na drugą połowę meczu Ukraina - Polska. Jako pierwsi na murawie pojawili się nasi sąsiedzi... W polskiej ekipie jest jedna zmiana.

• Najnowsze zdjęcia z meczu Ukraina - Polska [GALERIA NA ŻYWO]

• Początek zdecydowanie należał do Polaków, którzy w 60 sekund mieli dwie świetne okazje do strzelenia bramki. Najpierw Arkadiusz Milik uderzył w bramkarza, a po chwili Robert Lewandowski strzelił nad poprzeczką (w ostatniej chwili podskoczyła mu piłka). Jednak w miarę upływu czasu Ukraina przejęła inicjatywę i tylko dzięki wzorowo grającej defensywie jest "zero z tyłu". Dużo strat w środku pola notuje Piotr Zieliński.. Może medialne doniesienia o transferze do Liverpoolu plącze mu nogi? Tego nie wiemy. Wracamy za kilka minut.

• Po zbyt anemicznym dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego Sven Oddvar Moen kończy pierwszą połowę. Biało-czerwoni bezbramkowo remisują z Ukrainą.

W Paryżu Niemcy prowadzą z Irlandią Północną po golu Gomeza

• Płaskie uderzenie Tomasza Jodłowca z 25 metrów w środek bramki nie sprawiło problemów Andrijowi Piatowowi.

• Dośrodkowanie Andrija Jarmolenki przechodzi przez polskie pole karne.

• Robert Lewandowski w roli prawoskrzydłowego zagrywa do Piotra Zielińskiego, ale ten w prosty sposób traci piłkę na rzecz Bojdana Butko. Grzegorz Krychowiak naprawił błąd kolegi.

• Kamil Glik znowu górą w pojedynku z Romanem Zozulią. Ostatecznie Łukasz Fabiański z "piątki".

• Strata Piotra Zielińskiego zapoczątkowała kontrę Ukraińców! W ostatniej chwili Kamil Glik wybija piłkę spod nóg Romana Zozulii!

• Grzegorz Krychowiak wyjaśnia sytuację we własnym polu karnym dalekim wybiciem, bo było groźnie. Próba kontry przerwana ostrym faulem Ołeksandra Kuczera na "Lewym" - żółta kartka.

• Ukraińcy przez moment byli zamknięci przed własnym polem karnym. Wybijali piłkę na oślep do Romana Zozulii, ale podanie przeciął Thiago Cionek. Ten zagrał dokładnie do Arkadiusza Milika, ale ten pospieszył się z prostopadłym podaniem do Roberta Lewandowskiego. Andrij Piatow chwyta piłkę.

• 30' Irlandia Północna - Niemcy 0:1 (Gomez)

• Tomasz Jodłowiec pojawił się niespodziewanie na lewej stronie. Dla niego też to była nowość, bo stracił piłkę. W odpowiedzi futbolówka po uderzeniu Jewhena Konoplianki zza pola karnego trafia w boczną siatkę!

• Jewhen Konoplianka faulowany na lewej stronie przez spóźnionego Thiago Cionka. Piłkę po bezpośrednim dośrodkowaniu pewnie i spokojnie chwyta Łukasz Fabiański.

• Łukasz Fabiański pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Bartosz Kapustka ruszył lewą flanką i został skoszony przez Rusłana Rotana. Żółta kartka na koncie kapitana Ukrainy.

• W odpowiedzi Ołeksandr Zinczenkow roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne do Romana Zozulii, który nie sięga piłki. Na wszelki wypadek Artur Jędrzejczyk wybił piłkę na rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Kamil Glik zgrywa piłkę na 5. metr do Roberta Lewandowskiego. Ten nie zorientował się w porę. Po chwili jego strzał z linii 16. metra po rykoszecie wyszedł na rzut rożny.

• Rusłan Rotan skosił Piotra Zielińskiego na prawej stronie. Sędzia w krótkich żołnierskich słowach powiedział kapitanowi gospodarzy, co sądzi o takich faulach. Nie sięgnął jednak do kieszonki.

• Atak Ukraińców lewą flanką nie przynosi powodzenia. Łukasz Fabiański z "piątki".

• Błąd Michała Pazdana, który za późno doskoczył do Oleksandra Zinczenki! Ten wypuścił w bój Andrija Jarmolenkę,który strzela minimalnie obok dalszego słupka!

• Znowu było groźnie w polskim polu karnym po zagraniu z lewej flanki! Na murawę padł Roman Zozulia, ale sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego. Wybicie w stronę środka pola do Roberta Lewandowskiego, który dał się sfaulować Oleksandrowi Kuczerowi. Chwila oddechu dla defensywy.

• Kamil Glik skutecznie odciął Jewhena Konopliankę od piłki, która wyszła poza linię końcową. Łukasz Fabiański wznawia grę z "piątki".

• My chcemy gola, Polacy, my chcemy gola!

– roznosi się po Stade Velodrome

• Arkadiusz Milik traci piłkę w ok. lewego narożnika ukraińskiej "szesnastki" i poszła kontra gospodarzy. Dośrodkowanie Andrija Jarmolenki przechodzi przez całe polskie pole karne.

• Dalekie podanie do Romana Zozulii nie dość, że było niedokładne, to jeszcze był na spalonym.

• Roman Zozulia ledwie trącił piłkę po centrze z bocznego sektora. Łukasz Fabiański musiał poczekać aż piłka doleci do jego rękawic.

• Artem Fedecki centruje w pole karne. Dobrze ustawiony Michał Pazdan bez patyczkowania się wybija poza linię boczną.

• Atak pozycyjny Polaków przerwany faulem taktycznym Tomasza Jodłowca. Ukraińcy szybko zaatakowali i strzały Romana Zozulii i Andrija Jarmolenki z pola karnego blokuje wślizgiem Michał Pazdan!

• Strzał Jewhena Konoplianki zza pola karnego został zablokowany.

• Jewhen Konoplianka traci piłkę na rzecz Artura Jędrzejczyka i Tomasza Jodłowca 30 metrów od polskiej bramki. Polacy odebrali mu ją zgodnie z przepisami.

• Robert Lewandowski strzela obok bramki Andrija Piatowa. Wcześniej rozległ się gwizdek sędziego - był na spalonym.

• W odpowiedzi Łukasz Fabiański z problemami interweniuje po kąśliwym dośrodkowaniu Andrija Jarmolenki. Skutecznie zaasekurował go Michał Pazdan.

• Niespełna minuta i druga groźna akcja Polaków! Robert Lewandowski dostał świetne podanie z lewej flanki, ale uderzył bez przyjęcia nad poprzeczką!

• Po wybiciu Łukasza Fabiańskiego Robert Lewandowski zagrywa na lewą stronę do Arkadiusza Milika. Ten popędził w stronę ukraińskiej bramki i jego strzał z pola karnego broni Andrij Piatow!

• Grzegorz Krychowiak faulowany przed własnym polem karnym. Bez zagrożenia. Szybkie wznowienie gry i Jewhen Czaczeridi wybija piłkę na uwolnienie.

• Biało-czerwoni zaczynają ze środka!

• ... I hymn Ukrainy.

• Czas na hymny. Najpierw Mazurek Dąbrowskiego...

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę Stade Velodrome! Ukraińcy zagrają na żółto, Polacy oczywiście na biało-czerwono!

• Jak na Narodowym w Warszawie

• W pięciu ostatnich starciach Ukraina wygrywała trzy razy (w tym dwukrotnie do brazylijskiego Mundialu), a dwa mecze zakończyły się bez rozstrzygnięcia. Ostatni raz Polacy wygrali... 2 września 2000 r. Jak będzie dzisiaj?

• Jeszcze kwadrans dzieli nas do pierwszego gwizdka sędziego. Kapitanami obu drużyn są Rusłan Rotan i Robert Lewandowski.

• By poczuć atmosferę Mistrzostw Europy...

• Pełna obsada sędziowska meczu Polska - Ukraina:

• Sędzia główny: Svein Oddvar Moen (Norwegia)
    • Sędziowie boczni: Kim Haglund (Norwegia), Frank Andas (Norwegia)
    • Sędziowie bramkowi: Ken Henry Johnsen (Norwegia), Svein Erik Edvartsen (Norwegia)
    • Sędzia techniczny: Hüseyin Göçek (Turcja)
    • Sędzia rezerwowy: Bahattin Duran (Turcja)
  • Rozkład jazdy na dzisiaj. Wszystkie relacje NA ŻYWO oczywiście w gol24.pl

• Zachęcam do aktywności w komentarzach. Pisania swoich opinii jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, kto wpisze się na listę i które miejsce w grupie zajmą Biało-czerwoni. Apeluję jedynie o kulturalne wpisy

• Może wejdzie z ławki i dołoży kolejną bramkę/asystę?

• To, na kogo Polacy trafią w 1/8 finału ME, zależy od zajętego miejsca. W przypadku drugiego miejsca przeciwnikiem będą Szwajcarzy. Jeżeli Biało-czerwoni wyprzedzą w tabeli Niemcy, to zagrają z trzecia drużyną z grupy A (Ablanią), B (Słowacją) lub F (Węgry/Islandia/Portugalia/Austria). Za trzecie miejsce czeka Walia lub Francja

za: interia.pl.

• W czasie trwania tej relacji będą pojawiać się komunikaty z meczu Irlandia Północna - Niemcy.

• Rezerwowi reprezentacji Polski: Artur Boruc, Jakub Wawrzyniak, Bartosz Salamon, Łukasz Piszczek, Karol Linetty, Krzysztof Mączyński, Jakub Błaszczykowski, Sławomir Peszko, Filip Starzyński, Kamil Grosicki, Mariusz Stępiński.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra Krzysztofa Rosłońskiego:

• Rezerwowi reprezentacji Ukrainy: Denys Bojko, Mykyta Szewczenko, Jarosław Rakicki, Wjaczesław Szewczuk, Serhij Rybałka, Garmasz, Wiktor Kowałenko, Ołeksandr Karawajew, Pyłyp Budkiwski, Serhij Sydorczuk, Jewhen Selezniow.

• Ukraina - Polska

(źródło: Arkadiusz Milik - FB)

• O 18, na Stade Velodrome z Marsylii, Polska zmierzy się z Ukrainą w ostatnim meczu grupy C (o tej samej porze Irlandia Północna podejmuje Niemców). A na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Jeszcze trzy lata temu, podczas eliminacji do brazylijskiego Mundialu, Biało-czerwoni dostawali manto od Ukraińców, którzy wywalczyli awans. Od tego czasu wiele się zmieniło - teraz to piłkarze Adama Nawałki są w roli faworytów i dzisiaj zatwierdzą grę w fazie pucharowej Mistrzostw Europy. Czy zwycięstwem?