2

Słowenia

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Chomczyk. Kłaniam się i zapraszam na kolejne relacje. Oczywiście na stronie Ekstraklasa.net. Miłego Wieczoru.

• Trudno powiedzieć czy Ukraina była dziś lepsza. Na pewno skuteczniejsza i to oddaje wynik na tablicy. Słoweńcom zabrakło decyzyjności w ostatnich etapach akcji i może trochę szczęścia. Nie zmienia to jednak faktu, że Ukraina wygrywa to starcie.

• KONIEC! Ukraina pokonuje Słowenię w pierwszym, barażowym pojedynku tych drużyn.

• Zmienia też trener Fomienko.

• Novaković opuszcza plac gry.

• Kontra Ukrainy. Konoplianka poszedł sam, choć jego ekipa wychodziła 3 na 2. Gracz Sevilli zrobił zwód, ale strzał był bardzo słaby.

• Ukraina musi przetrzymać piłkę, ale gracze naszego sąsiada grają zbyt nerwowo. Dużo strat i niepotrzebnych wybić na oślep.

• Ależ fajne, sportowe są pojedynki Brecko i Konoplianki. Spotkali się godni siebie rywale.

• Nic z tego nie wyszło, ale ciągle w natarciu goście.

• Rakicki nie trafia w piłkę, a w nogi Novakovicia i będzie dobra okazja do strzału z rzutu wolnego. Około 20 metrów do bramki.

• Schodzi strzelec bramki Selezniow. Artem Karvets melduje się na placu gry.

• Dobrze pokazał się wprowadzony Malinovskiy. Poszedł sam, minął dwóch rywali, uderzył na bramkę Słowenii, ale dobrze Handanović.

• Schodzi Garmasz.

• Cały czas przy piłce goście. Raz jedną, raz drugą stroną konstruują swoje ataki, ale cały czas gospodarze dobrze bronią.

• Słowenia atakuje. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, ale w powietrzu najlepiej zachowuje się Rakicki i wybija daleko przed pole karne.

• Jeszcze dyskusje w polu karnym. To nie są obrazki jakie chcemy oglądać w futbolu.

• Znowu niepotrzebne dyskusje z sędzią. Czaczeridi ma dużo do powiedzenia, choć rzeczywiście faulował.

• Dobre wprowadzenie obrońcy na lewej stronie, ten dośrodkowuje, a akcje niedokładnym strzałem kończy właśnie Pecnik.

• Pierwsza zmiana w szeregach gości. Opuści boisko Birsa.

• Krótkie rozegranie stałego fragmentu, dośrodkowanie w pole karne, ale Czaczeridi nie był w stanie dobrze przymierzyć na bramkę.

• Dobra długa piłka do Konoplianki. Ten ma dwóch rywali przed sobą, ale gracz Sevilli zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Ależ błąd obrońców Słowenii, źle obliczając lot piłki. Selezniow wyszedł 1 na 1 z Handanoviciem, ale bramkarza gości ratuje słupek.

• Wreszcie dłużej przy piłce gospodarze. Szanują futbolówkę i wymuszają faul. Kurtič ostro wchodzi uniesiona noga. Powinna być żółta kartka.

• Pan Eriksson znowu ma uwagi do zawodników o to, że zbyt agresywnie pracują łokciami.

• Dobra kontra gości. Rozegranie na lewe skrzydło do Jarmolenki, ale świetnie powstrzymuje go Jokić.

• Kampl dobrze przedzierał się lewą stroną, ale jego dośrodkowanie pozostawimy bez komentarza.

• Gospodarze znowu wychodzą z kontrą, ale radzą sobie obrońcy Słowenii.

• Znowu iskrzy na boisku. Garmasz ewidentnie faulował i niepotrzebnie pyskuje arbitrowi.

• Dobrze rozprowadzona akcja, wypuszczenie wbiegającego Fedeckyja, ten dogrywa ostrą piłkę w pole karne, którą przecina Selezniow. Powtórki pokazują spalnego, ale sędzia uznał bramkę.

• GOOOOOOOLLLLLLLLLLL! 2-0! Selezniow!

• Próbują również gospodarze. Szewczuk szukał w polu karnym Selezniowa, ale zbyt niedokładna była ta piłka, aby jego kolega mógł coś z tego zrobić.

• Dobry atak Słowenii. Kurtić pociągnął z piłką dobre 20 metrów, zdecydował się na strzał, ale daleko od bramki Piatova.

• Obrońcy gości próbują długich piłek do swoich napastników, ale wszystko to zbyt czytelne dla gospodarzy.

• Ostry początek drugiej połowy, mnożą się faule po jednej i drugiej stronie.

• Zaczynamy grę w drugiej połowie.

• Za chwilę druga część gry.

• Dobry, szybki mecz na Arena Lwów. Co prawda sędzia Eriksson pokazał aż 4 żółte kartki, ale najważniejsze, że padły bramki. Miejmy nadzieję na jeszcze więcej goli, bo z pewnością Słowenia nie powiedziała ostatniego słowa.

• Koniec pierwszej części gry.

• Co raz ostrzej robi się na Arenie Lwów. Kolejny atak łokciem, ale sędzie nie daje kartki.

• Kolejna kartka dla Słowenii. Krhin popełnia faul taktyczny, aby zatrzymać kontę gospodarzy.

• Znowu gospodarze w natarciu i znowu niebezpiecznie pod bramką Handanovicia. Dobrze dośrodkowywał Konoplianka, ale nikt nie zakończył tego podania strzałem.

• Starcie w środku pola. Piłkarze podbiegają do siebie i mają coś do wyjaśnienia. Brzydki obrazek Pan Eriksson musi interweniować.

• Ależ uderzenie z drugiej linii. Jarmolenko wyłożył piłkę dla Rybalki, ale jego strzał świetnie obronił ten strzał Handanović.

• Tempo meczu od momentu strzelenia bramki przez Ukrainę, znacznie się poprawiło. Goście co raz śmielej atakują, a gospodarze liczą na swoje drugie trafienie.

• Świetnie poszedł lewą stroną 36-letni Szewczuk, ale kapitalnie powstrzymany przez Mise Brecko.

• Ależ zmarnowali okazję zawodnicy Słovenia. Świetna kontra gości dwóch na dwóch. Ilicić ściągnął obrońców na siebie i podał do niepilnowanego Novakovicia. Niestety w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Słoweńcowi odskoczyła piłka.

• Byla okazja na podwyższenie prowadzenia. Kolejny raz akcje zaczął kapitan gospodarzy, ale strzał Selezniow zablokowany. Momentalna odpowedz Słowenii. Dośrodkowanie w pole karne, zgranie Novakovicia, ale fatalnie myli się Ilicić.

• Akcja Ukrainy. Znowu lewą stroną próbują gospodarze, jednak dwójkowa akcja Shevchuka i Jarmolenki, zakończona stratą tego pierwszego.

• Odpowiedz Słowenii, ale bez problemu, bezpańską piłkę łapie Piatov.

• GOOOOOOOOLLLL! 1-0!! Stały frament gry wykorzystany. Zamieszanie w polu karny, piłkę zgarnia Jarmolenko. Piękny zwód i płaski strzał w długi róg bramkarza.

• Długa piłka w kierunku Konoplianki, a kapitan gospodarzy dobrze naciskając obrońce, wywalczył rzut rożny.

• Żółta kartka dla Selezniowa. Napastnik Ukrainy dość brzydko łokciem potraktował kapitana gości - Cesara.

• Konoplianka z narożnika boiska, piłka odbija się trzy razy w polu karnym gości, ale nikt nie potrafił skierować jej do bramki.

• Dość przypadkowa akcja Ukrainy zakończona strzałem Sydorczuka.

• Kąśliwe dośrodkowanie Konoplianki, ale strzał Garmasz wysoko ponad bramką Handanovicia.

• Dobra akcja Ukrainy, rozegrana w szybkim tempie. Rakicki zahaczony przez rywali i będzie rzut wolny na wysokości pola karnego.

• Słowenia miała szansę na stworzenie niebezpieczeństwa, jednak dośrodkowanie Birsy ze stałego fragmentu, było bardo słabe.

• Jarmolenko próbował lewą stroną stworzyć zagrożenie, ale jego dośrodkowanie utknęło w bocznej siatce. Zaczyna Słowenia.

• Kolejne dośrodkowanie Konoplianki, ale dobrze ustawieni defensorzy gości zażegnali niebezpieczeństwo.

• Birsa próbował wstrzelić piłkę w pole karne, ale tam świetnie współpracują Fedeckyj i Piatow.

• To gospodarze dłużej i częściej utrzymują się przy piłce.

• Konoplyanka ponownie przedzierał się lewą flanką, ale zbyt mocno pracował rękami i sędzia odgwizdał faul.

• Mamy pierwsza groźna sytuacja. Dobre dośrodkowanie Konoplyanki, ale nikt nie zamknął tej akcji.

• Ukraina dziś na żółto, natomiast Słovenia w białych trykotach.

• Pan Eriksson gwizdnął po raz pierwszy. Zaczynamy!

• Minuta ciszy dla uczczenia ofiar tragedii we Francji.

• Czas na hymny obu państw i prezentację zawodników.

• Za chwilę zaczynamy, miejmy nadzieję wielkie widowisko na Arena Lwów.

• Ławka rezerwowych Ukrainy: A. Tymoshchuk, D. Boyko, A. Pilyavskiy, P. Budkivskiy, M. Shevchenko R. Malinovskiy, N. Kamenyuka, O. Karavaev, O. Gladkiy, O. Husyev,A. Kravets, I. Petryak

Ławka rezerwowych Słowenii: Anđelković, N. Vidmar. M. Samardžić, D. Lazarević, J. Oblak, Andraž Struna, R. Rotman, Z. Ljubijankič, A. Kirm, N. Pečnik, B. Verbič, R. Bezjak

• Za chwilę przedstawię państwu składy, jakie desygnowali na to spotkanie obaj szkoleniowcy.

• Dobry Wieczór! Witam na pierwszym, barażowym meczu Eliminacji do Mistrzostw Europy Francja 2016 pomiędzy Ukrainą i Słowenią.