Unia 2-3 Miedź. Nikt nie wie, co w Miedzi siedzi

Michał Sałkowski, Dawid Sołtys/Gazeta Wrocławska
Miedź w kratkę. Legnica obroniła honor naszych. Poślizg Górnika. Ślęza punktuje rzutem na taśmę.

Miedź Legnica jest jedynym dolnośląskim drugoligowcem, który w tej kolejce zwyciężył. Nie dziwi już to, że wygrał na wyjeździe, bo właśnie na terenie rywala spisuje się lepiej niż u siebie. Nawet Górnik Polkowice, który znajduje się w czołówce ligi, ma gorszy bilans na wyjazdach, ale cóż z tego, skoro w przeciwieństwie do polkowiczan Miedź u siebie gra źle.

Podopieczni Janusza Kudyby grają w kratkę. Kiedy przegrają, to w następnej kolejce wygrywają bądź remisują, ale choć minęło już 15 kolejek, to ani razu nie punktowali w dwóch kolejnych meczach. Dziwna to drużyna, której poczynań wytłumaczyć nie potrafi nikt. Sam szkoleniowiec zastanawia się nad tym problemem i wymyślił, że być może młodzi zawodnicy nie wytrzymują presji gry na własnym terenie.

Trudno o inne wytłumaczenie, ale skoro Miedź lubi zaskakiwać i lepiej gra na wyjazdach, to dobrą wiadomością jest zapewne to, że kolejny mecz gra w Zielonej Górze przeciw Lechii. Może tym razem wyjdą jej dwie potyczki z rzędu.

W Janikowie spotkanie ułożyło się bardzo dobrze. W 12 minucie Patryk Musiałowski wykorzystał kontrę swojego zespołu i pokonał bramkarza gospodarzy. Do przerwy było więc 1:0 dla przyjezdnych. Druga odsłona dostarczyła wiele emocji i bramek. Na 2:0 podwyższył Łukasz Zagdański, który w zamieszaniu w polu karnym rywali wykazał się największym sprytem. W 87 minucie jednak Unia strzeliła gola kontaktowego, gdy akcję sam na sam z Grzegorzem Burandtem wykorzystał Piotr Ruszkul. Zrobiło się nerwowo, ale kolejny kontratak dobrze wyprowadziła Miedź i Piotr Burski nie pomylił się w sytuacji jeden na jednego.

Na tym strzelanie się nie skończyło, bo już w 94 minucie rozmiary porażki do jednej bramki zmniejszył Ruszkul. Miedzianka wygrała 3:2, ale jak to często w jej przypadku bywa, emocji dostarczyła kibicom sporo.

Unia Janikowo - Miedź Legnica 2:3.

Bramki: Ruszkul 87, 90 - Musiałowski 17, Zagdański 66, Burski 90.
Miedź: Burandt - Spaczyński, Tworek, Bakrac, Czuryło (46 Zagdański) - Musiałowski, Gawlik, Garuch (85 Kardela), Kowalczuk (74 Łodyga) - Ochota (80 Ogórek), Burski.