Unia Janikowo wygrała mimo gry w osłabieniu. Trzy gole na wagę trzech punktów

Daniel Ludwiński
Przemysław Powała
Unia Janikowo podreperowała swój dorobek punktowy odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie. Tym razem piłkarze z naszego regionu pokonali Bałtyk Gdynia 3:0.

Poprzedni sezon był dla Unii znacznie lepszy niż początek obecnego - po czterech dotychczasowych kolejkach zespół z Janikowa zajmował dopiero czternaste miejsce, niewiele nad strefą spadkową. Spotkanie z Bałtykiem, pozostającym bez choćby jednego zwycięstwa, miało być więc dobrą okazją na rozpoczęcie marszu w górę tabeli.

W sobotnie popołudnie okazało się, że gospodarze faktycznie zdecydowanie poprawili sobie humory. Już w pierwszej połowie bramki zdobyli Adam Kujawski i Mariusz Kryszak. Wprawdzie negatywną stroną tej części spotkania była czerwona kartka dla Eryka Krysztopowicza (w 43. minucie), ale, jak się okazało, nawet osłabienie nie przeszkodziło Unii w utrzymaniu prowadzenia.

W drugiej połowie Miłosz Matuszewski postawił kropkę nad "i" i pewne zwycięstwo drużyny z Janikowa stało się faktem.

Unia Janikowo - Bałtyk Gdynia 3:0 (2:0)