Unia Tarnów pokonała Wisłę Puławy i została liderem

PUKUS/Kurier Lubelski
Wisła Puławy przegrała z Unią
Wisła Puławy przegrała z Unią Wojtek Antosz
Piłkarze Wisły Puławy stracili fotel lidera drugiej ligi na rzecz Unii Tarnów. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego przegrali przed własną publicznością, właśnie z Unią 1:2 (0:1). Dwie bramki dla gości strzelił Jakub Wróbel minucie. Honorową bramkę dla Wisły zdobył Szymon Martuś.

Gospodarze od początku zaatakowali gości, a Unia nastawiła się na kontry. Puławianie mieli kilka niezłych szans na objęcie prowadzenie, ale wynik meczu otworzył w 23 minucie Jakub Wróbel.

Po zmianie stron scenariusz się powtórzył. Znów na boisku dominowali miejscowi, ale nie potrafili pokonać Tomasza Libery. Jak strzela się gole, ponownie pokazał Wróbel, który wykorzystał błąd Stanisława Honczaruka i w sytuacji sam na sam pokonał Nazara Penkowca.

Następnie mogło być nawet 0:3, ale na szczęście dla Wisły piłka po strzale Fabiana Fałowskiego trafiła nie do siatki, lecz w poprzeczkę Wisły.

Emocje sięgnęły zenitu w końcówce meczu. Wprowadzony w drugiej połowie na boisko Szymon Martuś w 88 min zdobył kontaktową bramkę. Za chwilę Wisła ponownie trafiła do siatki, za sprawą Mikołaja Skórnickiego lecz sędzia odgwizdał pozycję spaloną gracza Dumy Powiśla i zamiast remisu 2:2, mecz skończył się przegraną podopiecznych Jacka Magnuszewskiego.

Wisła Puławy - Unia Tarnów 1:2 (0:1)

Bramki: Martuś 87 - Wróbel 23, 70

Zółte kartki: Drozdowicz, Witek, Radliński

Sędziował: Jacek Kikolski (Płock)

Widzów: 800

Wisła: Penkowec - Gawrysiak, Kursa, Skórnicki, Budzyński - M. Nowak (64 Charzewski), Wiącek (69 Honczaruk), Maksymiuk, Pożak (60 Martuś), Nowosielski - K. Nowak. Trener: Jacek Magnuszewski.

Unia: Libera - Witek, Pawlak, Bednarczyk, Węgrzyn - Radliński, Ślęzak (82 Szczerba), Drozdowicz, Sojda (72 Wilk) - Fałowski (88 Adamski), Wróbel. Trener: Tomasz Kijowski