WŁ, dor, mir
Fragment meczu, Pilica - Neptun.
Fragment meczu, Pilica - Neptun. Włodzimierz Łyżwa
Dużo piłkarskich meczów kontrolnych rozgrywanych jest w sobotę w regionie świętokrzyskim. Oto nasze relacje.

Wisła Sandomierz - Stal Kraśnik 0:2 (0:1), Rafał Król dwie.
Wisła (I połowa): Wierzgacz - Chorab, Konefał, Kolbusz, Bażant - Łata, Kamiński, Mokrzycki, Putin, Nogaj - Poński.
Wisła (II połowa)
: Janowski - Chorab, Konefał, Kolbusz (63. Korona), Bażant - Łata (63. Puc, 75. Putin), Kamiński (63. Siedlecki), zawodnik testowany, Piechniak, Nogaj (63. zawodnik testowany), zawodnik testowany, Poński.

Olimpia Pogoń Staszów - Czarni Połaniec 0:3 (0:1), Kamil Miśko, Paweł Meszek, Oskar Łąk.
Czarni: Borusiński - Witek, Załucki, Zięba, Misztal, Miśko, Krępa, Hul, Skiba, Janiec, Płudowski oraz Meszek, Tetlak, Wątróbski, Łąk, Wiszniewski, Żyła, Guta, Stypa.
- Zdecydowanie przeważaliśmy w tym meczu. Graliśmy agresywnie, mądrze piłką i stworzyliśmy sobie wiele okazji bramkowych. Ostatniego gola strzelił 15-latek, Oskar Łąk, wychowanek klubu, który podobnie jak trzech innych chłopców, zostanie włączony do kadry pierwszego zespołu. Są to: Mikołaj Guta, Adrian Żyła i Jakub Wiszniewski. Podczas meczu urazu doznał Damian Skiba i to mnie bardzo martwi - mówił po meczu Piotr Mazurkiewicz, trener Czarnych.

KSZO 1929 Ostrowiec – Świt Nowy dwór Mazowiecki 1:1 (0:1), Mateusz Mąka 88 z karnego – Kamil Wiśniewski 6.
KSZO 1929: Zacharski - P. Cheba, Kardas, Mężyk, D. Cheba - Łokieć, Madej, Puton, Dybiec, Bełczowski – Grunt oraz Pietrasik, Kapsa, Dziadowicz, Smuczyński, Burzyński, Mąka, Sarwicki, Ziółkowski, Kutera, Dereń.

Ostatni przed rozpoczęciem trzecioligowego sezonu sparing piłkarzy KSZO 1929 był niezłym widowiskiem. Wprawdzie w pierwszej połowie piłkarzom mocno przeszkadzał dokuczliwy upał, ale mimo to grupka kibiców obejrzała wiele ciekawy akcji. Już w 6 minucie po błędzie Konrada Zacharskiego goście objęli prowadzenie i mimo że gospodarze mieli parę okazji, utrzymali je do końca pierwszej połowy. W przerwie meczu spadł obfity deszcz i temperatura nieco spadła, za to na murawie było po przerwie bardziej „gorąco”. Obydwie drużyny grały ofensywnie, szybko i miały wiele dogodnych okazji. Bardzo korzystnie zaprezentowali się piłkarze których trener KSZO, Marcin Wróbel wprowadził na boisko w 60 minucie. Raz za razem dochodziło do niebezpiecznych sytuacji pod bramką Świtu, ale żadnej okazji nie udało się wykorzystać. W 88 minucie atakujący z prawej strony Bart,lomiej Smuczyński został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Mąka.
-Cieszy zaangażowanie, gra do końca, bo już w kolejnym sparingu przegrywaliśmy i wierzyliśmy że można odrobić straty. I tak się stało. W ostatnich minutach i przeciwnik i my mieliśmy sytuacje, ale wielkie uznanie dla chłopaków że w trudnych sytuacjach potrafili gdzieś tam wsadzić nogę i zażegnać niebezpieczeństwo. Ogólnie jestem zadowolony z tego co zespół prezentował w sparingach, choć wiadomo ze są jeszcze niuanse nad którymi trzeba pracować. Wiemy jakie popełniamy błędy i wiemy że trzeba je wyeliminować – powiedział Marcin Wróbel.

Naprzód Jędrzejów - Sparta Kazimierza Wielka 4:4 (0:3), Karol Mojecki dwie, Karol Gilewski, Jarosław Owczarek po 1 - Marcin Adamczyk dwie, Mateusz Wołowski, Kamil Adamski po 1.

Orlicz Suchedniów - GKS Nowiny 0:1 (0:0), Krystian Gębalski.
- Jestem z jednej rzeczy zadowolony, że nie straciliśmy bramki, bo w ostatnich sparingach z tym różnie bywało. Liczę, że w lidze będzie nasza gra zdecydowanie lepiej wyglądać, niż w sparingach. Musimy dobrze bronić, to jest podstawa - mówił po meczu Mariusz Ludwinek, trener Nowin.

Lubrzanka Kajetanów - Granat Skarżysko-Kamienna 1:2 (0:1), Damian Piwowarczyk - Maciej Głowaczewski, Kamil Uciński.
Trener Lubrzanki Dariusz Kozubek kompletuje kadrę na zbliżający się sezon. W jego zespole doszło do kilku ważnych zmian kadrowych. Przyszli: Damian Kopyciński - powrót ze Stanów Zjednoczonych, Damian Piwowarczyk - powrót z Samsona Samsonów,
Hubert Janyst z Orlicza Suchedniów, Arkadiusz Piotrowicz - wznowił treningi.
Odeszli: Wojciech Skrzyniarz, Krystian Bożęcki - do Olimpii Pogoń Staszów, Paweł Woźniak - wyjazd do pracy do Anglii.

Moravia Morawica - Spartakus Daleszyce 1:1 (0:0), zawodnik testowany dla Moravii - Daniel Wołowiec
-Było bardzo gorąco. Ciężko grało się w takich warunkach. W dodatku kilku zawodników wyjechało na weekend, więc ten sparing za dużo mi nie pokazał, jeśli chodzi o możliwości drużyny - powiedział Krzysztof Dziubel, trener Moravii, który na tym stanowisku zastąpił Marka Bębna.
W Spartakusie zagrali głównie zawodnicy z drugiej drużyny. Z pierwszego zespołu wystąpili Szymon Pietras, wracający po kontuzji Andrzej Paprocki, Michał Cedro i Daniel Wołowiec.

Star Starachowice - ŁKS Probudex Łagów 2:2 (1:1), Michał Stachura, Artur Kidoń - Dominik Rusiecki, Bartosz Malinowski.
Star: Bzymek - Kosztowniak, Gębura, Kania, Drabik - Wójtowicz, Stachura, Gruszczyński, Gołyski - Fabjański, Kidoń oraz Dziułka, Senderowski, Strzelec, Sokół, Nowocień, Anduła, Niewczas.
ŁKS: Majcherczyk - Kołodziej, Markowicz, Basąg, Bujakowski - Malinowski, Majewski, Mika, J. Stachura - Stępnik, Rusiecki oraz Gadowski, Jaworek, Biesiada.
- Było strasznie gorąco, pogoda miała wpływ na przebieg tego spotkania. Dopóki zawodnicy mieli siły, gra wyglądała fajnie. Nasza kadra jest już praktycznie zamknięta. Doszli Bartosz Gębura ze Spartakusa Daleszyce, Artur Kidoń z Kamiennej Brody, Konrad Wójtowicz wrócił z Niemiec, Michał Stachura ze Zdroju Busko - Zdrój - powiedział Arkadiusz Bilski, trener Staru.
-Gra była lepsza niż w poprzednich spotkaniach. Z ofensywy jestem zadowolony, bo mieliśmy sporo bramkowych okazji. W defensywie jest jeszcze trochę do poprawy - powiedział Paweł Jaworek, grający trener zespołu z Łagowa.

Hetman Włoszczowa - Granat Borki 5:3 (4:1)
Bramki: Winckowicz dwie, Kępiński, Piotrowski, Minor.
Hetman: Gieroń , M. Małek, G. Małek, Chuptyś, Samek, Winckowicz, Cegieła, Orzeł, Kępiński, Piotrowski, Minor oraz Dyras, Rak, P. Krzysztofik, K. Krzysztofik, Wargacki, Gwóźdź, Jarmuda, Kubicz, Walasek, Cholerzyński.

OKS Opatów - Wisła Sandomierz 0:6 (0:4)

Wierna Małogoszcz – Łysica Bodzentyn 1:1 (0:1)
Bramki: Michał Bała 55 z karnego - Karol Cielibała 44.

Zdrój Busko-Zdrój - Broń Radom 1:4 (1:2)
Bramki: Adam Zawierucha 37 - Adam Imiela 38, 63, Patryk Czarnota 44, Przemysław Nogaj 75.

Trans-Dźwig Stale - Klimontowianka Klimontów 5:3 (2:2), Karol Borycki, Maciej Miłek, Piotr Frańczak dla Klimontowianki.

Pilica Białobrzegi - Neptun Końskie 2:1 (2:0), Michał Kucharczyk dwie - Krzysztof Pach.
Neptun: Mendygrał - Sztandera, Maciejewski, Szymoniak, Piwowar, Gardynik, Szymkiewicz, Armata, Kotarzewski, Sroka, Jamróz oraz Pach, Skoczylas, Płyta, Bugno, Dutkiewicz, Młodziński, Owczarek, Kwiecień, Zieliński.
Nim Pilica strzeliła dwa gole, to podopieczni trenera Waldemara Szpiegi, powinni prowadzić. Trzy bardzo dogodne okazje nie zostały wykorzystane. Między innymi Jan Sroka przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem Pilicy, Filipem Adamczykiem.

Kamienna Brody - Świt Ćmielów 3:1 (2:1), zawodnik testowany 2, samobójcza dla Kamiennej.
Kamienna: Krupa - Sado, Kudriawcew, Kokosza, Zięba, zawodnik testowany - Franus, Świątek, Mikołajek, Dziewięcki-zawodnik testowany.
- Testowałem dwóch zawodników, wypadli dobrze, ale musiałem z nich zrezygnować, bo nie ma szans na ich pozyskanie. Macierzyste kluby nie chcą się zgodzić na wypożyczenie - mówił po meczu Grzegorz Klepacz, trener Kamiennej Brody.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - GKS Górno 2:5 (1:3), dla GKS Szymon Haba dwie, Adam Matuszewski, Wojciech Poniewierski oraz zawodnik testowany.

Sparta Dwikozy - Alit Ożarów 1:2 (0:2), Marcin Siudak - Jacek Rożek dwie.
- Stworzyliśmy sobie trzy okazje bramkowe, z czego wykorzystaliśmy dwie. W tym meczu długimi momentami na boisku była widoczna nasza inicjatywa, stąd taki wynik - mówił po meczu, Tadeusz Krawiec, trener Alitu.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz skład na sezon 2018/2019

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Znana sportowa para z Kielc na bajecznych wakacjach

Materiał oryginalny: Upalne granie w regionie świętokrzyskim. Dużo meczów sparingowych naszych drużyn trzeciej i czwartej ligi - Echo Dnia Świętokrzyskie