W ostatnim sparingu podczas obozu w Turcji piłkarze Radomiaka Radom przegrali z Neftchi Fargʻona z Uzbekistanu. W piątek powrót do Polski

Dorota Kułaga
W ostatnim meczu kontrolnym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Radomiaka Radom przegrali 1:2 z Neftchi Fargʻona z Uzbekistanu. radomiak.pl
W ostatnim meczu kontrolnym rozegranym podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Radomiaka Radom przegrali 1:2 z Neftchi Fargʻona z Uzbekistanu. Bramkę dla zespołu prowadzonego przez Mariusza Lewandowskiego zdobył Roberto Alves.

Radomiak Radom - Neftchi Fargʻona 1:2 (0:1)
Bramka: dla Radomiaka Roberto Alves 82 z karnego.
Radomiak: Gabriel Kobylak - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mike Cestor, Dawid Abramowicz - Lisandro Semedo (85. Jean Franco Sarmiento), Chrístos Dónis (63. Roberto Alves), Francisco Chico Ramos (72. Thabo Cele), Berto Cayarga, Luís Machado - Leonardo Rocha.

Na zakończenie obozu Radomiak rozegrał dwa mecze kontrolne, obydwa przegrał. W pierwszym przegrali 1:2 z TSV Alemannia Aachen 1900 z Niemiec. Bramkę dla Zielonych zdobył Dominik Sokół.

W drugim z rywalem z Uzbekistanu również zszedł z boiska pokonany. W tym pojedynku Zieloni od początku przeważali, już w 2. minucie Machado uderzył głową nad bramką po dośrodkowaniu Jakubika, a trzy minuty później ten sam zawodnik nie wykorzystał dogodnej okazji, strzelając z kilku metrów nad poprzeczką. Zemściło się to w 27. minucie, gdy Kobylaka - po nieporozumieniu w szeregach defensywnych Radomiaka - pokonał jeden z napastników Neftchi.

Jak informuje strona Radomiaka, druga połowa rozpoczęła się od błędu R. Rossiego i w 49. minucie było już 2:0 dla ekipy z Uzbekistanu. Następnie próby Rochy i Cayargi nie przyniosły skutku, aż w 82. minucie Machado był faulowany w polu karnym rywali, a "jedenastkę" na gola zamienił Roberto Alves, który zastąpił Donisa. Do wyrównania ekipie Mariusza Lewandowskiego nie udało się doprowadzić.

Dla Zielonych był to ostatni sprawdzian przed rundą wiosenną PKO BP Ekstraklasy. W piątek drużyna wróci do Polski, natomiast 27 stycznia zagra w Legnicy z miejscową Miedzią mecz 18. kolejki ekstraklasy.