W Poznaniu się na nim nie poznali? Gol Denisa Thomalli w 2. Bundeslidze [WIDEO]

Tomasz J. Górski
Denis Thomalla odpali w 2. Bundeslidze?
Denis Thomalla odpali w 2. Bundeslidze? Waldemar Wylegalski
Wypożyczony z Lecha Poznań do Heidenheim napastnik strzelił bramkę w zremisowanym (1:1) z SV Sandhausen. W kadrze gości zabrakło Jakuba Koseckiego.

Thomalla wpisał się na listę strzelców w 20. minucie spotkania. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Robert Leipertz dośrodkował w pole karne, gdzie udaną główką otworzył wynik spotkania. Ekipie z Badenii-Wirtembergii nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca – w 84. minucie wyrównał Ranisav Jovanović.

Do Heidenheim Thomalla został wypożyczony do z Lecha Poznań z prawem do pierwokupu. Dla 23-letniego był to drugi występ na zapleczu Bundesligi okraszony premierowym golem. Trzy dni temu zagral całe spotkanie w przegranym meczu z Herthą Berlin (2:3) w ćwierćfinale Pucharu Niemiec.

W meczowej "osiemnastce" SV Sandhausen zabrakło Jakuba Koseckiego, który w rozegranych 14 meczach zdobył dwie bramki.

Heidenheim: Zimmermann – Phip, Kraus, Beermann, Feick – Halloram (72' Finne Ż), Griesbeck, Theuerkauf (73' Tisch-Rivero), Schnattener – Leipertz, Thomalla

SV Sandhausen: Knaller – Klingmann, Kister Ż, Rossbach, Schaaf – Linsmayer, Kulovits – Wooten (67' Vollmann), Pledl, Thiede (67' Jovanović) - Bouhaddouz

Gol Denisa Thomalli

Po tym spotkaniu Heidenheim, z dorobkiem 28 punktów, zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Drużyna "Kosy" jest szósta (30 pkt.). Wcześniej została ukarana trzema ujemnymi punktami.