W sobotę debiut, w poniedziałek kontrakt. Mateusz Młyński na trzy lata w Arce

KM
Pierwsze minuty drugiej połowy spotkania Arki z Górnikiem, były pierwszymi minutami w Ekstraklasie kolejnego wychowanka żółto-niebieskich. "Młynek" przez 45 minut tak bardzo zaimponował kibicom i klubowi, że dwa dni po debiucie gdynianie podpisali z nim kontrakt na trzy lata.

Mateusz Młyński rozegrał w spotkaniu z Górnikiem całą drugą połowę. Chociaż Arka od końcówki pierwszej przegrywała z zabrzanami 0:1, to Zbigniew Smółka, trener gdynian postanowił wpuścić na boisko 17-letniego wychowanka.

- Trener przed meczem obiecał mi, że jakikolwiek nie byłby wynik, to wejdę na boisko za moją postawę na treningach - powiedział po spotkaniu Młyński.

"Młynek" grą zdobył uznanie kibiców, a jego indywidualna akcja w 70 minucie spotkania doprowadziła do bardzo groźnej sytuacji pod bramką Górnika. Adrian Gryszkiewicz, obrońca z Zabrza, zmuszony był do faulowania Młyńskiego na linii pola karnego. Sędzia jedenastki nie podyktował, ale Gryszkiewicz dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Co z kolei napędziło Arkę i po dziesięciu minutach bombardowania bramki Górnika, w końcu bramkarza gości pokonał Michał Janota.

Wychowanek sprawdził się na tyle dobrze, że Arka postanowiła podpisać z piłkarzem kontrakt, który obowiązywać ma do 30 czerwca 2021 r.

- To niesamowite dni dla mnie. Cieszę się z debiutu i kontraktu. Przed wejściem na boisko lekka trema była, ale przeszła niemal od razu. Debiut oglądali rodzice, są dumni, ale od razu powiedzieli, że to początek drogi i dalej mam ciężko pracować. Dziękuję trenerowi, że dał mi szansę i obiecuję nie spoczywać na laurach - zapowiedział Młyński.

Mateusz Młyński: Głowa w lód i dalej ciężka praca

Materiał oryginalny: W sobotę debiut, w poniedziałek kontrakt. Mateusz Młyński na trzy lata w Arce - Dziennik Bałtycki