Marcin Puka
Facebook Górnik Łęczna
Drugoligowy Górnik Łęczna w sobotę rozgrywał kolejne spotkanie towarzyskie w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni Franciszka Smudy rywalizowali na wyjeździe z liderem drugiej ligi, Radomiakiem. Lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając na boisku ze sztuczną nawierzchnią 2:0.

Radomiak Radom – Górnik Łęczna 2:0 (0:0)
Bramki: Jabłoński 66, Mikita 84
Radomiak (I połowa): Kochalski – Wawszczyk, Grudniewski, Świdzikowski, Jakubik, Luz, Filipowicz, Banasiak, Karwot, Suchanek, Sokół. Radomiak (II połowa): Haluch – Grudniewski, Klabnik, Kucharski, Jakubik, Mikita, Szuprytowski, Karwot, Jabłoński, Winsztal, Rolinc
Górnik: Rojek – zawodnik testowany, Midzierski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Sasin, Tymosiak, Mroczek, Pisarczuk, zawodnik testowany, Stasiak oraz Wójcik, Łuszkiewicz, Pajnowski, Korczakowski, Cielebąk i pięciu zawodników testowanych.

Drugoligowy Górnik Łęczna w sobotę (2 luty) rozgrywał kolejne spotkanie towarzyskie w zimowym okresie przygotowawczym. Podopieczni Franciszka Smudy rywalizowali na wyjeździe z liderem drugiej ligi, Radomiakiem. Lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając na boisku ze sztuczną nawierzchnią 2:0.

Łęcznianie, dla których był to piąty sparing w tym roku, przegrali po raz pierwszy (wygrane z Motorem Lublin 4:1 i Chełmianką 2:1 oraz remisy z Hetmanem Zamość 2:2 i Avią Świdnik 3:3), jednak na daleko idące wnioski jest za wcześnie. Tak jak w poprzednich towarzyskich potyczkach, w ekipie zielono-czarnych sprawdzanych było kilku nowych zawodników. Sztab szkoleniowy Górnika nie ujawnia jednak ich nazwisk. Poza tym szansę występu dostało kilku juniorów, w tym wychowanek akademii Górnika, Jakub Cielebąk.

Pierwsza połowa sobotniej batalii była bardzo ciekawym widowiskiem. Obydwie drużyny pokazały ofensywny futbol, mając kilka szans na zdobycie goli. Dla gości najlepsza okazję do pokonania bramkarza miał Aron Stasiak. Zawodnik niedawno wypożyczony do Górnika z Pogoni Szczecin, nieznacznie się pomylił. Ostatecznie po pierwszych 45-minutach było 0:0.

Po zmianie stron także początkowo nie było goli. Jednak w 67. min. miejscowi wyszli na prowadzenie po celnym strzale Dawida Jabłońskiego. W 81. min. mógł być remis, jednak wprowadzony na boisko w drugiej połowie Krystian Wójcik nie zdołał wykorzystać dobrej sytuacji. To się szybko zemściło i trzy minuty później Patryk Mikita ustalił końcowy wynik batalii.

Kolejny sprawdzian Górnik ma zaplanowany na najbliższą środę (6 luty, godz. 16). Wtedy to łęcznianie przed własną publicznością zmierzą się towarzysko z występującą szczebel niżej Stalą Kraśnik.

Materiał oryginalny: W towarzyskim starciu drugoligowców Górnik Łęczna przegrał na wyjeździe z Radomiakiem - Kurier Lubelski