Waldemar Fornalik: Zaprezentowaliśmy solidną piłkę, a to dobry prognostyk

krk
Marzena Bugala- Azarko
Piast Gliwice zremisował w Gdyni z Arką 0:0. W drugiej połowie przyjezdni wyraźnie dominowali na boisku, ale gola nie strzelili. - Wszyscy widzimy, w jakich warunkach gramy i być może ma to wpływ, że bramki nie padają - powiedział po spotkaniu Waldemar Fornalik.

Waldemar Fornalik, Piast Gliwice:

Wszyscy widzimy, w jakich warunkach gramy i być może ma to wpływ, że bramki nie padają. O meczu mogę powiedzieć tyle, że w pierwszej połowie graliśmy tak, jak nie chcieliśmy... Daliśmy narzucić sobie styl gry Arki, który polega na dużej liczbie kontaków i walce o długą piłkę. Natomiast druga połowa pokazała, że jesteśmy drużyną, która potrafi grać w piłkę. Mieliśmy sytuacje Michala Papadopulosa, była też poprzeczka. Gdybyśmy zdobyli bramkę, to pewnie wygralibyśmy ten mecz.

Zaprezentowaliśmy solidną piłkę, a to dobry prognostyk. Na bazie tej solidności będziemy grać w kolejnych meczach. Arka miała dwa dni więcej na odpoczynek... Nie szukam jednak wymówek, ale to pewnego rodzaju komfort. Za trzy dni gramy kolejny mecz, więc chcemy, jak najszybciej wrócić do Gliwic i przygotować się do starcia z trudnym rywalem.

źródło: Piast Gliwice