Walia

3

Belgia

1

• Rajd Meuniera zastopowany. Ten chciał wywalczyć rzut wolny, ale sędzia najpierw puścił grę, a po chwili kończy mecz!!!

Walia zagra w półfinale EURO 2016 z Portugalią!!!

• Hennessy łapie piłkę po centrze Hazarda. A walijscy fani zaczynają świętować.

• Trzy minuty nadziei Belgów na doprowadzenie do remisu - tyle dolicza Damir Skomina.

• James Collins wchodzi za zmęczonego Aarona Ramseya

• Batshuayi uprzedzony przez Taylora - siódmy korner dla Belgów. Nici z niego.

• Belgowie ruszyli do ataku. Rzuty rożne nie przynoszą spodziewanego efektu. Walijczycy dwoją się i troją we własnym polu karnym.

• Szybko wznowiony rzut wolny z zagranej na prawą stronę do Guntera. Ten wrzuca w pole karne do Vokesa, który uderzeniem głową po dalszym słupku doprowadza Walijczyków w Lille do ekstazy!!!

• GOL, SAM VOKES!!! Walia jedną nogą w półfinale!!!

• Faul Alderweirelda na Ramseyu przerwała groźnie zapowiadającą się kontrę, ale okupił to żółtą kartką.

• Michy Batshuayi za Romelu Lukaku

• Nainggolan pada w polu karnym po nadepnięciu przez Williamsa. Gwizdek sędziego milczy. Dyskusyjna sytuacja.

• Sam Vokes zastępuje strzelca drugiej bramki dla Walii, Hala Robsona-Kanu

• Lukaku umiejętnie "zabrał" się z piłkę w pole karne, ale został wzięty w kleszcze przez środkowych walijskich obrońców. Pada na murawę, ale sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu wolnego.

Po chwili Witsel strzela z dystansu metr nad poprzeczką.

• Andy King wchodzi za Joego Ledley'ego

• Fellaini świetnie zgrywa piłkę na 6. metr od bramki do Witsela. ale zabrakło mu centymetrów by trącić piłkę w stronę bramki.

• Dries Mertens wchodzi za Jordana Lukaku.

• Joe Allen przecina podanie ręką. To nieprzepisowe zagranie zauważył sędzia. Nie dość, że ogląda żółtą kartkę, to jeszcze nie zagrałby w półfinale EURO z Portugalią.

• Przewinienie Allena daleko od własnej bramki na Hazardzie. Szybko wznowiony rzut wolny i Fellaini strzela głową pół metra obok prawego słupka!

• Atak pozycyjny Belgów 30-35 metrów od bramki Hennessy'ego. De Bruyne zagrywa miękko w pole karne do Meuniera, ale ten został skutecznie zablokowany przez Daviesa.

• 14/6 strzały/strzały celne 10/4

• Walijczycy mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Rozgrywają w ok. środka. Udało się przechwycić futbolówkę, ale centra J. Lukaku z lewej strony nie znajduje adresata w "szesnastce".

• Zakotłowało się pod belgijską bramką po rzucie rożnym Ramseya. Piłka spadła pod nogi Williamsa, który huknął z woleja z 15 metrów nad poprzeczką!

• ... jego "spadający liść" opadł za murem i skozłował przed bramkarzem, ale piłka leciała tam, gdzie stał Hennessy.

• Spóźniony wślizg Williamsa powalił Nainggolana ok. 25 metrów od walijskiej bramki. De Bruyne ustawia piłkę. .

• Meunier ratuje swój zespół przed groźnym atakiem Ramseya, wybiciem na rzut rożny. Mocne dośrodkowanie sprawiło problemy Courtois, któremu piłka wypadła z rękawic. Zdołał naprawić swój błąd.

• Faul taktyczny Marouane'a Fellainiego w środku pola. Żółta kartka na jego koncie.

• Walijczycy idą za ciosem. Będący na prawym skrzydle Bale zagrywa prostopadle do rozpędzonego Taylora... za mocno. Courtois od bramki.

• Robson-Kanu dostaje piłkę w polu karnym od Ramseya, i po ograniu belgijskich defensorów uderzył z kilku metrów nie do obrony!

• GOL, HAL ROBSON-KANU!!!

• Ramsey wyprowadzał kontrę i pada po starciu z Nainggolanem. Sędzia zakwalifikował to jako faul Belga, ale to piłkarz Arsenalu padł sam z siebie...

• Coraz groźniej pod bramką Walijczyków! Williams wybija piłkę na rzut rożny. A za jego plecami czyhał R. Lukaku. Bez zagrożenia po kornerze.

• Hazard chciał powtórzyć akcję bramkową z meczu z Węgrami! Huknął z ok. lewego narożnika pola karnego obok dalszego słupka!

• Belgowie szybko przeszli spod własnej bramki w ok. "szesnastki" Walii. Ostatecznie piłka po uderzeniu De Bruyne zza pola karne przelatuje nad poprzeczką.

• Stuprocentowa sytuacja Belgów zmarnowana przez R. Lukaku - strzela głową obok bramki Hennessy'ego po dośrodkowaniu Meuniera!

• Walia zaczyna ze środka.

• Marouane Fellaini zastępuje Yannicka Ferreirę Carrasco.

• Powracamy na Stade Pierre-Mauroy w Lille na drugą połowę meczu Walia - Belgia. Stawką jest gra w półfinale EURO 2016 z Portugalią. W ekipie Belgii jest zmiana...

• Bez doliczenia nawet minuty Damir Skomina kończy pierwszą połowę ćwierćfinału Walia - Belgia. Do przerwy mamy remis po golach Nainggolana i Williamsa.

• Rykoszet po strzale Ramseya zza pola karnego - piłka wychodzi na rzut rożny. Williams strzela wysoko nad poprzeczką. Belgowie mają problemami z kornerami rywala.

• Walijczycy długo utrzymują się przy piłce w środku pola. Belgowie nie kwapią się by zaatakować.

• W odpowiedzi atak Belgów przynosi rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Hennessy'ego.

• Chester wyskakuje wyżej od J. Lukaku, ale strzela głową wysoko nad poprzeczką.

• Belgijska defensywa radzi sobie z dośrodkowaniem Taylora. Nainggolan wybija piłkę na rzut rożny, co ożywiło walijskich kibiców.

• Hennessy pewnie piąstkuje piłkę po centrze Carrasco z prawej strony. Zapoczątkował kontrę Bale'a, którego strzał broni Courtois.

• Dobre dośrodkowanie Ramseya z narożnika na 6. metr i zupełnie niepilnowany Williams strzela głową, po koźle, nie do obrony!

• REMIS W LILLE! ASHLEY WILLIAMS!!!

• Atak Walijczyków przynosi rzut rożny. Po nim jeszcze jeden.

• Górne podanie z pomięciem drugiej linii do Taylora w pole karne zostało przecięte prze Denayera. Walijczycy mają jednak aut na wysokości "16" Belgów. Bez zagrożenia.

• Courtois instynktownie broni strzał Taylora z dziewięciu metrów! Zaspała belgijska defensywa w tej sytuacji i o mały włos nie byłoby remisu

• De Bruyne ruszył z kontrą, ale faul taktyczny na nim popełnił Chris Gunter, łapiąc go w zapaśniczym stylu. Żółta kartka.

• Gunter na spalonym. Walijczycy rzadko przedostają się w okolice pola karnego rywala.

• Oskrzydlająca akcja J. Lukaku lewą stroną zakończona została dobrym, płaskim zagraniem w pole karne. Williams zdecydowanym wybiciem w stronę linii środkowej na moment przerwał atak Belgów.

• Belgowie idą za ciosem. Hazard nie kontrolował jednak ustawienia obrony rywala - dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Damir Skomina nie miał wątpliwości. Spóźniony wślizg Jamesa Chestera musiał zostać upomniany żółtą kartką.

• Atak Belgów lewą stroną, gdzie Hazard podaje do Naiggolana. Ten nieatakowany popatrzył i huknął z ponad 25 metrów - piłka zatrzymała się dopiero w siatce. Hennessy lekko ją musnął. Fantastyczne uderzenie pomocnika Romy!

• RADJA NAING-GOL-AN! CO ZA STRZAŁ!!!

• Robson-Kanu urwał się prawym skrzydłem Lukaku, ale w momencie podania Walijczyk był na spalonym.

• Bale kończy solową akcję atomowym uderzeniem w boczną siatkę z ostrego kąta!

• W odpowiedzi atak Walijczyków lewa flanką zakończona dobrą centrę na głowę Robsona-Kanu.Ten strzela z 8 metrów nad poprzeczką.

• Dobre dośrodkowanie De Bruyne na 5. metr od bramki Hennessy'ego, ale nikt nie sięgnął dośrodkowania.

• Trzy "setki" zmarnowane przez Belgów! Strzał Carrasco broni Hennessy, dobitkę Meuniera wybijają z linii bramkowej obrońcy, a uderzenie Hazarda po rykoszecie wychodzi na rzut rożny tuż przy słupku!

• Ben Davies skosił rywala jak trawę na wiosnę, za co ogląda żółtą kartkę. W przypadku awansu Walijczyków do półfinału nie zagra z Portugalią

• Carrasco nie może wejść w mecz. Jego centra była zupełnie nie udana. Hennessey z "piątki".

• Po chwili Nainggolan wcielił się w rolę lewoskrzydłowego. Jego centra z linii końcowej przeszła przez całą "szesnastkę".

• Carrasco popędził prawą flanką i dośrodkował za mocno w pole karne do R. Lukaku. Ten nie miał szans, by dojść do piłki.

• Belgia zaczyna ze środka!

• Walijczycy mogą czuć się jak w domu. Rozpadało się nad Stade Pierre-Mauroy w Lille.

• ... i Walii.

• Pora na hymny obu państw. Najpierw Belgii...

• Kapitanami są Williams i Hazard.

• Obie "jedenastki"'wychodzą na murawę! Za kilka chwil rozpocznie się drugi ćwierćfinał EURO 2016.

• Niespełna kwadrans do rozpoczęcia meczu w Lille! Czy w półfinale czeka nas "królewski" pojedynek między Cristiano Ronaldo a Garethem Bale'em? Przekonamy się dzisiaj wieczorem.

• Obsada sędziowska:

• sędzia główny: Damir Skomina (SLO)
    • asystenci: Jure Praprotnik (SLO) i Robert Vukan (SLO)
    • sędzia techniczny: Nicola Rizzoli (ITA)
  • Axel Witsel i Thomas Meunier po belgijskiej stronie oraz Ben Davies, Neil Taylor i Aaron Ramsey z Walii muszą dzisiaj uważać na żółte kartki. Obejrzana w dzisiejszym meczu - przy awansie do półfinału - skutkuje przymusową pauzą.

• W poprzedniej rundzie Walijczycy szczęśliwie wyeliminowali Irlandię Północną po samobójczej bramce McAulleya.

• Marc Wilmots nie będzie mógł skorzystać z Thomasa Vermaelena i Jana Vertonghena. Obaj zawodnicy w meczu 1/8 finału EURO z Węgrami (4:0) otrzymali żółte kartki, więc dzisiaj muszą pauzować. Pod znakiem zapytania stoi występ Moussy Dembele.

• Rezerwowi Belgii: J. Gillet, S. Mignolet - M. Batshuayi, C. Benteke, L. Ciman, M. Dembele (kontuzja kostki, wątpliwy występ), M. Fellaini, C. Kabasele, D. Mertens, D. Origi.

• Rezerwowi Walii: D. Ward, O. Williams - S. Church, J. COllins, D. Cotterill, D. Edwards, A. King, J. Richards, D. Vaughn, S. Vokes, J. Williams, G. Williams.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Marcina Chyckiego:

• Relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko.

• Co prawda EURO 2016 zakończyło się dla Biało-czerwonych, ale do rozegrania zostały 6 spotkań. Za 40 minut drugi ćwierćfinał Mistrzostw Europy, w których zostanie wyłoniony rywal dla Portugalii. Na Stade Pierre-Mauroy w Lille Walia zmierzy się z Belgią.