Warta Poznań

1

Arka Gdynia

1

• Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie w Poznaniu. Z takiego wyniku nie mogą być zadowoleni ani gospodarze, ani goście, bowiem oba zespoły grały dzisiaj tylko o pełną pulę. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu.

• O trzy minuty przedłużona druga połowa spotkania.

• Dośrodkowanie Kowalskiego z rzutu wolnego, po raz kolejny w tym meczu bardzo pewnie interweniuje Otuszewski.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie głową strzelał Klatt. Zawodnik Warty pojawił się kilka chwil temu na boisku, zastępując Gajtkowskiego

• Do dośrodkowania z rzutu wolnego próbował dojść Otuszewski, ale uprzedził go Juszczyk.

• Dla Przemysława Otuszewskiego

• Sobieraj powstrzymał Kulkisa, umiejętnie zastawiając piłkę. Zawodnik Arki ucierpiał w tym starciu, ale po chwili powrócił na boisko.

• Niecelny strzał Bereszyńskiego z około 20 metrów.

• Niecelne uderzenie Scherfchena zza pola karnego

• Paweł Czoszka dobija strzał jednego ze swoich kolegów i na stadionie w Poznaniu mamy 1:1

• Do końca zostaje 15 minut a kibice Arki śpiewają: "Gramy do końca, Areczko gramy do końca"

• Na spalonym znalazł się Ensar Arifiović

• Ładne dośrodkowanie Sasina na raty łapie Marcin Juszczyk

• Bardzo blisko szczęścia był Arifović, strzał bardzo dobry zabrakło troszeczkę precyzji a może szczęścia?

• Ależ okazja dla Arki! Arifović przejął piłkę przed polem karnym Warty i trafił w poprzeczkę!

• Bardzo nieudany strzał Michała Golińskiego zza pola karnego, tymczasem kibice Arki "pozdrawiają" PZPN, no jakże bez tego przecież mecz w naszym kraju nie może się odbyć

• Dobre podanie Foszmańczyka w kierunku Gajtkowskiego przechwycił Brodziński.

• Nieudana akcja Sasina w środkowej strefie boiska

• Dla Ivanovskiego za symulowanie rzekomego faulu Scherfchena. Napastnik gości ukarany tuż przed zejściem z boiska.

• Poprzednia sytuacja, zmarnowana przez Ivanovwskiego, nie umknęła uwadze trenera Nemca. Macedończyk opuścił boisko, a zastąpił go Arifović.

• Zmiana w zespole Warty: Goliński za Marciniaka.

• Magdziarz dostał bardzo dobrą piłkę ze środka pola, zagrał idealnie do Gajtkowskiego, ale ten nie raczył nawet zrobić ruchu do piłki i uprzedził go Jarzębowski.

• Panie Ivanovski- "Czy leci z nami pilot?"

• Na boisko wejdzie za chwilę Michał Goliński

• Ivanovski w idealnej sytuacji nie potrafił skierować piłki do siatki. Próbował strzelać głową, ale chyba kompletnie pomyliły mu się kierunki.

• Ale Wojtek może będzie lepiej? Musi być lepiej, bo oba zespoły stać na dobrą grę

• Trzeba przyznać, że druga połowa zdecydowanie słabsza od pierwszej, kiedy oglądaliśmy naprawdę fajny, szybki mecz.

• Ładna wymiana pomiędzy Sasinem i Foszmańczykiem zakończona strzałem tego drugiego wprost w Marcina Juszczyka.

• Jak na razie więcej mamy w drugiej połowie niedokładności, szarpanej gry aniżeli dobrej gry z obu stron

• Po podaniu Magdziarza na spalonym Gajtkowski. Zbyt długo czekał kapitan Warty z tym dograniem, przez co były napastnik Lecha został złapany w pułapkę ofsajdową.

• Magdziarz dobrze podawał do Sasina ale wcześniej kapitan Warty zagrał piłkę ręką

• Aaaaa to Flis to był dzisiaj na boisku? Bo na trybunie prasowej panował dzisiaj większy ruch niż u tego zawodnika na boisku

• Czoska zmienia Flisa

• Piłkarze Warty stosują wysoki pressing już na połowie Arki

• Niezłe podanie Bereszyńskiego do Kosznika, ale ten na spalonym.

• Kowalski to nie Kubica i przerwał swój rajd dużo wcześniej zatrzymał się bezpiecznie aczkolwiek bez piłki

• Otuszewski bardzo dobrze powstrzymuje Kowalskiego, który próbował rajdu prawą stroną.

• Kibice Warty prezentują 4 flagi przygotowane na to spotkanie

• W przerwie nastąpiła zmiana w zespole Warty: Adriana Bartkowiaka zastąpił Maciej Scherfchen.

• Drugą połowę rozpoczynają gospodarze

• Do przerwy lepiej spisują się gracze Warty. Widać zmiana trenera posłużyła zawodnikom gospodarzy, bo poznaniacy grają zdecydowanie lepiej niż w ostatnich spotkaniach. Muszą jednak uważać, bo Arka na pewno nie da za wygraną, a nadrobić jednobramkową stratę jest dość łatwo.

• Obie ekipy pojawiły się już na murawie, czy Arka zdoła odrobić straty poniesione w 1 części gry? A może to Warta dobije przeciwnika i strzeli kolejne gole

• Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo ze spotkań Waszych zespołów w naszej nowej aplikacji na Androida i iPhona! Wszystko to co najlepsze w Ekstraklasa.net teraz możecie mieć na swojej komórce! Wypróbuj już teraz i ściągnij na iPhone'a lub Androida.

• Koniec pierwszej połowy.

• O jedną minutę została przedłużona pierwsza połowa.

• Sędzia techniczny przed chwilą uspokajał trenera Nemca, który dość nerwowo zareagował na wydarzenia na boisku.

• Kowalski bardzo przytomnie zagrał do wchodzącego z lewej strony Radzewicza, a ten oddał groźny strzał. Co prawda piłka trafiła tylko w boczną siatkę, ale piłkarze gospodarzy muszą mieć się na baczności, bo następnym razem goście mogą być już skuteczniejsi.

• Foszmańczyk próbował podawać do Bereszyńskiego, młodego zawodnika uprzedził jednak jeden z obrońców Arki.

• Obaj trenerzy przez cały mecz stoją bardzo blisko linii bocznej, ale zarówno Petr Nemec jak i Jarosław Araszkiewicz na razie bardzo spokojnie ogladają poczynania swoich podopiecznych.

• Naciskany przez Bereszyńskiego Jarzębowski miał problemy z odegraniem piłki, zdołał jednak podać do Juszczyka, a ten bez namysły wybił w pole.

• Krajanowski przez chwilę leżał na boisku, ale nie było to nic poważnego

• Walczą dzisiaj niesamowicie o każdą piłkę gospodarze i to może się podobać kibicom Zielonych

• Ivanovski chyba za bardzo nie wiedział, co zrobić w piłką. Próbował kilku zwodów, by obejść Otuszewskiego, ale obrońca gospodarzy nie dał się ograć. Ostatecznie napastnik Arki próbował dośrodkować, trafiając w obrońcę gospodarzy.

• Gajtkowski w bardzo dobrej sytuacji nie potrafił zdobyć gola głową, jednak napastnik Warty i tak był na spalonym

• Bartkowiak ofiarnie powstrzymuje Jarzębowskiego na linii własnego pola karnego, a chwilę później inny gracz Warty wybija piłkę w myśl zasady "byle dalej od bramki".

• Fantastycznie uderzenie Arkowców broni Grzegorz Szamotulski, to powinno być 1:1!

• Rzut rożny dla gospodarzy i dośrodkowanie kończy się wybiciem przez defensorów Arki

• Dodatkowo pojawił się spory problem z obroną gości, bo Łągiewka był jedynym zdrowym stoperem. W tej sytuacji w pierwszym zespole debiutuje gracz rezerw Bartosz Brodziński. Ciekawe, jak sobie poradzi w dzisiejszym meczu.

• Arka po straconym golu gra delikatnie mówiąc słabo...

• Bartosz Brodziński wchodzi na boisko w miejsce Łągiewki

• Łągiewka schodzi z boiska z wyraźnym grymasem bólu na twarzy. Wygląda, jakby obrońca Arki doznał kontuzji odcinka krzyżowego pleców, raczej będzie potrzebna zmiana.

• Ciepło zrobiło się kibicom klubu z Gdyni, kilkanaście osób prezentuje swoje klatki piersiowe kibicom a raczej kibickom :)

• Otuszewski we wspaniałym stylu wygrał pojedynek jeden na jednego z Kowalskim

• Wracamy jednak do gry, od kilku minut po strzelonej bramce gospodarze osiągnęli znaczną przewagę

• To Krzysztof Łągiewka ucierpiał w starciu z jednym z rywali, środkowy obrońca Arki wrócił już na boisko.

• Na boisku leży jeden z zawodników Arki, potrzebna będzie pomoc medyczna

• Foszmańczyk strzela z 25 metrów. Pomysł dobry, ale wykonanie przeciętne, w związku z czym grę od bramki rozpocznie Juszczyk.

• Przed szansą Ivanovski, ale napastnik gości strzelał zbyt lekko z ostrego kąta i piłkę spokojnie złapał Szamotulski.

• Rzut rożny dla Arki, po dośrodkowaniu Radzewicza głową interweniuje Otuszewski.

• Tak to jest, jak zamiast grać piłkarze przyjezdni zajmują się układaniem trawy na stadionie :) A tak na poważnie trzeba przyznać, że obrońcy Arki zawiedli, bo kapitan Warty był kompletnie niepilnowany.

• Cudowne, magiczne, bajeczne podanie Foszmańczyka! Bajka drodzy kibice to podanie, stadiony świata!

• GOOOL!!! Tomasz Magdziarz!!! 1:0 dla Warty!

• Piłkarze Arki w tak zwanym międzyczasie zajmują się układaniem murawy ;)

• Strzał Kasperkiewicza z szesnastu metrów broni Szamotulski.

• Pierwszy rzut rożny w tym meczu zakończony uderzeniem Radzewicza z dystansu. Pomocnik Arki zamiast do bramki, trafił w drugie piętro stojącej za nią trybuny.

• Strzał Ivanovskiego kapitalnie zablokował Sobieraj, było bardzo groźnie!

• Niezłe przejęcie Kosznika, piłka trafia do Bereszyńskiego, a ten podaje... chyba tylko on sam wie do kogo.

• Bartkowiak stracił piłkę w środku pola i faulując przeciwnika swój zespół ratował Bereszyński

• Pod polem karnym Arki Gdynia pozycji do strzału szukał Kosznik, ale stracił piłkę na rzecz Kasperkiewicza.

• Trzeba przyznać, że jak na razie dośrodkowania piłkarzy z Gdyni pozostawiają wiele do życzenia

• Zbyt długie dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego nie mogło zakończyć się skutecznym strzałem. Do piłki zdołał dojść Benat, ale jego uderzenie kompletnie nieudane.

• Kosznik fauluje szarżującego Kowalskiego na skraju pola karnego Warty

• Flis zagrywa piętką do Kowalskiego, ten próbuje dośrodkować, ale na drodze piłki staje aż trzech obrońców gospodarzy.

• Ivanovskiego bardzo dobrym wyjściem na 14 metr uprzedza golkiper Warty Grzegorz Szamotulski

• Dość ryzykowne zagranie głową Jarzębowskiego, ostatecznie sytację wyjaśnia Marcin Juszczyk.

• Kolejny rzut wolny dla gości, teraz to gospodarze wyraźnie cofnęli się pod swoją bramkę, czyżbyśmy mieli tzw autobus? Czyli murowanie dostępu?

• Kowalski przestraszył się siłowego starcia z Kosznikiem i w efekcie stracił piłkę

• Nieudane zagranie Kowalskiego przechwycił Magdziarz, ale chwilę później kapitan Warty podał do jednego z obrońców rywala. Znów daje o sobie znać niedokładność w poczynaniach graczy z Poznania, która była sporym problemem w poprzednich meczach.

• Zbyt mocną piłkę otrzymał od jednego ze swoich kolegów Bereszyński, mamy zatem aut dla gości

• Po dośrodkowaniu Radzewicza z rzutu wolnego lekko głową strzelał Kasperkiewicz, piłkę bez problemów złapał Szamotulski.

• Kasperkiewicz jest faulowany przez Marciniaka w środkowej strefie boiska

• Z animuszem zaczęli piłkarze z Poznania, Arka jak na razie spokojnie czeka na swoje okazje z kontrataku

• Zbyt mocne podanie Foszmańczyka do Gajtkowskiego, piłkę zastawia Krajanowski i ostatecznie wychodzi ona na aut. Od bramki rozpocznie Juszczyk.

• Zaczynamy!

• Dzięki Piotrek, że z pierwszej ręki dajesz nam informację ;)

• Piłkarze wychodzą na boisko, za chwilę początek meczu.

• Piłkarze obu ekip wychodzą już na murawę

• Na razie na trybunach rządzą kibice klubu z Gdynii

• Do wyjściowego składu Warty po sześciomiesięcznej przerwie wraca dzisiaj Adrian Bartkowiak. Ciekawe, jak zaprezentuje się ten zawodnik po długiej przerwie.

• Piłkarze obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni, za około dziesięć minut początek pierwszej połowy meczu.

• Na ławce rezerwowych znalazł się dzisiaj Łukasz Jasiński, dotychczas żelazny punkt defensywy poznaniaków. W miejscu "Jasiny" wystąpi przesunięty z lewej strony Przemysław Otuszewski, a tego z kolei zastąpi Rafał Kosznik.

• - Zawodnicy muszą czuć radość z gry - to zdanie padało najczęściej w wywiadzie z Jarosławem Araszkiewiczem po wczorajszym treningu. Rozmowa jest dostępna w dziale "1 liga". Ciekawe, czy dzisiaj w poznańskim zespole zobaczymy tą radość z gry, bo ostatnio raczej jej brakowało.

• Doświadczony napastnik wczoraj normalnie trenował z zespołem, ciężko więc wskazać przyczynę jego absencji.

• W składzie Warty Poznań nie ma Piotra Reissa zarówno na ławce rezerwowych jak i w wyjściowym składzie

• Dzisiaj na ławce trenerskiej Warty ponownie debiutuje Jarosław Araszkiewicz. Czy Warta pod jego wodzą zdoła odnieść pierwsze zwycięstwo od ponad miesiąca? Przekonamy się za niecałe trzy godziny.

• Zaczynają schodzić się kibice Warty, którzy zajmują miejsca na dolnych piętrach IV i III trybuny.

• Dzisiaj na boisku może pojawić się trzech byłych reprezentantów Polski: w drużynie Warty Grzegorz Szamotuski, a w zespole Arki Tomasz Jarzębowski i Marcin Radzewicz, dodatkowo piłkarzem graczy z Gdyni jest kadrowicz Macedonii Mirko Ivanovski. Co ciekawe, obaj trenerzy również występowali w reprezentacjach swoich krajów - Jarosław Araszkiewicz w Polsce, a Petr Němec w Czechosłowacji.

• Trzeba jednak przyznać, że obie drużyny w tym sezonie zawodzą. Zarówno Warta, jak i Arka miały być w czołówce, a jak jest - każdy widzi. Może dzisiaj pokażą, że stać ich na lepszą grę.

• Patrząc na zestawienia obu ekip można mieć nadzieję na bardzo dobry, toczony w niezłym tempie mecz. Takich spotkań zdecydowanie brakuje na zapleczu ekstraklasie, w 1 lidze stawia się przede wszystkim na futbol siłowy

• Przepraszam za błąd mw z rozpędu napisałem niesympatyzującego oczywiście sympatyzującego i mającego zgodę z Arką Lecha

• Ze względu na darmowe bilety oraz fakt, że na meczu będą kibice Lecha pewnie padnie rekord frekwencji na Warcie w tym sezonie. W sumie zbyt trudno go pobić nie będzie, dotychczasowy to 4 000 widzów na meczu z Niecieczą.

• Ale przed stadionem jest sporo kibiców, więc frekwencja może będzie lepsza?