Warta Poznań

0

GKS Katowice

2

• Koniec meczu. Warta przegrywa z GieKSą 0:2. Katowiczanie odnoszą drugie zwycięstwo na wiosnę, a Warta drugą porażkę.

• Groźny strzał Radionowa, ale skuteczną interwencją popisał się Radliński.

• Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Gol dla GieKSy Adrian Napierała trafił do siatki po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, ale sędzia bramki nie uznał.

• Krzysztof Bartoszak ruszył do otwierającego podania, ale skutecznie interweniował Budziłek

• Radionow za Denissa Rakelsa.

• GieKSa kontroluje przebieg spotkania. Widać gołym okiem, że zawodnicy Macieja Borowskiego nie są dzisiaj w stanie dobrać się do bramki katowickiej drużyny.

• Trojanowski schodzi z boiska, W jego miejsce wszedł Jakóbowski.

• Maciej Wichtowski w ostatnim momencie wygrarnął piłkę zmierzającą do Przemysława Pitrego, gdyby tego nie zrobił zawodnik GieKSy wyszedłby na czystą pozycję.

• Sławomir Duda zdecydował sie na strzał z około 30 metrów. Radliński nie musiał interweniować.

• Po rzucie rożnym piłka trafiła do Adriana Napierały, ale ten źle sobie ją przyjął i nie był w stanie wykończyć sytuacji strzałem.

• Za Wołkowicza na placu gry pojawił się Arkadiusz Kowalczyk.

• Za Jurgę wchodzi Krzysztof Bartoszak.

• Tomasz Magdziarzz decydowanie ruszył w szesnastkę GieKSy jego uderzenie było jednak niecelne. Chyba kapitan warciarzy nie będzie miał dzisaj okazji do zaprezentowania kołyski dla niedawno narodzonej córeczki.

• Tempo gry po drugiej bramce dla GieKSy zdecydowanie spadło. Warciarze wyglądają na zrezygnowanych i już chyba pogodzili się z porażką.

• Czoska przejął piłkę w środkowej strefie boiska, popędził na bramkę i uderzył, ale jego próba była bardzo niecelna. Piłka wysoko ponad poprzeczką.

• Po rzucie wolnym wykonywanym przez Trojanowskiego powstało sporo zamieszanie, ale ostatecznie piłka wylądowało w rękach Budziłka.

• Łukasz Radliński bez problemu łapie futbolówkę po strzale Pitrego. Wcześniej jeszcze uderzenie zawodnika katowickiego zespołu zdołali przyblokować obrońcy Warty.

• Zdecydowanie lepsze wrażenie w drugiej części gry sprawiają piłkarze GKS. Warciarze nie są w stanie poważnie zagrozić bramce Budziłka.

• Za Ratajczaka wchodzi Farkas.

• Marcin Trojanowski ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Faulowany był Trojanowski i żółta kartkę za to przewinienie zobaczył Sadzawicki.

• Deniss Rakels uderzył tuż zza pola karnego, kopnięta przez Łotysza piłka poleciał tuż przy słupku. Radliński musiał po raz drugi wyciągąć futbolówkę z siatki.

• GOOOOOL Rakels

• Za Pawła Giela wszedł Mateusz Pogonowski.

• Warta

• Potrzebna była pomoc medyczna dla Pawła Giela. Piłkarz wrócił juz na boisko.

• Giel zdecydował się uderzyć ze sporej odległości. Jego strzał był bardzo niecelny.

• Zaczynamy drugą część spotkania!

• W pierwszej połowie GKS Katowice stworzył sobie lepsze sytuacje, z których jedną udało mu sie wykorzystać. To jednobramkowe prowadzenie zespołu z Górnego Ślaska wydaje się być zasłużone.

• Koniec pierwszej połowy.

• Żółta kartka dla Ratajczaka za faul na Magdziarzu.

• Soczyste uderzenie z dystansu Ngamayamy nieznacznie obok bramki.

• Strzał Rakelsa zza pola karnego, ale bardzo niecelny. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Futbolówka dograna w pole karne przez Pitrego. Piłka trafiła do Fonfary, który strzałem głową po długim rogu nie dał szans Radlińskiemu.

• GOOOOOL! Fonfara

• Deniss Rakels ładnie zagrywał do o Pitrego, w tej sytuacji Paweł Giel w ostatniej chwili zdążył z interwencją.

• Igor Jurga pada w polu karnym, ale arbiter Łukasz Bednarek nakazał grać dalej.

• Podanie w pole karne do aktywnego dzisiaj Rakelsa, ale napastnik GieKSy stracił piłkę.

• Trochę siadła gra w ostatnich minutach. Sporo niecelnych podań po odu stronach.

• Żółta kartka dla Wilczyńskiego.

• Prostopadła piłka Przemysława Pitrego do Rakelsa, ten nie najlepiej przyjął piłkę, ale zdołał jeszcze oddać strzał. Uderzenie bez problemów obronił Radliński.

• Paweł Giel odzyskał futbolówkę w środkowej strefie boiska podał do Marcina Trojanowskiego, ale ten chyba za wolno startował do zagrania i nic z tego nie wynikło.

• Warciarze przeprowadzili ciekawą akcję. Igor Jurga zagrywał do Magdziarza. Zawodnik Zielonych zdecydował się na szybki strzał i wyraźnie przestrzelił.

• Jak na razie kibice zgromadzeni w ogródku obserwują szybki, ciekawy mecz. Z lekką przewagą Warty przynajmniej w kilku ostatnich minutach.

• Warta

• Teraz Przemysław Pitry ma pretensję do Chwalibogowskiego, który wyskoczył do dośrodkowania, ale nie trafił w światło bramki, a napastnik GieKSy był w tej sytuacji lepiej ustawiony.

• Centra w pole karne Wojciecha Wilczyńskiego do Ngamayamy, który ładnie uderzył. Futbolówka otarła się jeszcze o obrońcę i wyszła na rzut rożny.

• Fonfara wrzucił piłkę w pole karne, ta trafiła do Sławomira Dudy, ale,piłkarz GieKSy strzelił nieczysto i pewnie interweniował Łukasz Radliński.

• Rzut wolny wykonywali piłkarze GKS. Piłka trafiła na głowę Kamińskiego, ale jego uderzenie pewnie złapał Radliński.

• Teraz okazję miał GKS piłka dośrodkowana z prawej strony w pole karne do Rakelssa, ale ten minął sie z piłką, gdyby tylko trafił byłoby 1:0.

• Zakotłowało sie w polu karnym GKS Igor Jurga uderzał futbolówkę, ale Budziłek zachował czujność.

• Do pozycji strzałowej doszedł Wołkowicz, ale został zabolokowany piłka trafiła jeszcze do Przemysława Pitrego, który uderzał z 15 metrów, ale Łukasz Radliński nie miał problemów z obroną.

• Aktywny od samego początku Tomasz Magdziarz spróbował strzału z dystansu. Jego uderzenie było bardzo niecelne.

• Zaczynamy pierwszą połowę!

• Zawodnicy obu drużyn są już na murawie, za moment początek spotkania.

• Rezerwowi Warty: Adrian Lis, Krzysztof Bartoszak, Adrian Bartkowiak, Robert Ziętarski, Leszek Nowosielski, Michał Jakóbowski, Mateusz Pogonowski.

• Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn: Rezerwowi GKS Katowice: Witold Sabela, Alan Czerwiński, Grzegorz Goncerz, Jewhen Radionow, Kamil Cholerzyński, Arkadiusz Kowalczyk, Michał Farkas.

• W Poznaniu około zera stopni. Na stadionie przy Drodze Dęblińskiej jak narazie więcej jest kibiców katowickiej GieKSy, aniżeli miejscowych.

• - Nie będziemy robili rewolucji jeżeli chodzi o skład. Ten zespół został zbudowany w ostatniej chwili i jedyne, czego mu teraz potrzeba to spokój oraz praca nad zgrywaniem poszczególnych formacji. Nie możemy co tydzień wymieniać pięciu-sześciu elementów, bo wtedy o to zgranie będzie bardzo trudno - mówił przed meczem szkoleniowiec Warty Maciej Borowski.

• Zawodnikiem, na którego warciarze z pewnością będą musieli zwrócić szczególną uwagę, jest 32-letni Przemysław Pitry. Były lechita z dziesięcioma trafieniami na koncie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców zaplecza Ekstraklasy, tracąc tylko cztery gole do prowadzącego Macieja Kowalczyka.

• Zapraszamy na relację LIVE z pierwszego niedzielnego meczu 1. ligi, w którym to Warta Poznań podejmie GKS Katowice.