Warta Poznań

0

Kolejarz Stróże

1

• Koniec meczu! Kolejarz wygrywa w Poznaniu 1:0. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

• Do bramki Radlińskiego trafia Kowalczyk, ale był na spalonym, przez co trafienie nie może być uznane.

• Za faul na Zawiślanie żółtą kartką ukarany Jasiński.

• Po dośrodkowaniu Magdziarza Klatt źle przyjął piłkę, która została natychmiastowo wybita przez obrońców..

• Dzisiejszy mecz przedłużony został o trzy minuty.

• Zmiana w zespole Kolejarza: w miejsce Wolańskiego wchodzi Basta.

• Radliński na chwilę wcielił się w rolę ostatniego obroncy i przerwał akcję gości jakieś 35 metrów od własnej bramki.

• KKS - na stadionie nie ma dziś kibiców gości, z tego co wiem, to nie są przyjmowani ze wzgledu na prowadzone wokół obiektu prace.

• Dośrodkowanie Reissa z rzutu wolnego, po którym piłkę wybijają obrońcy Kolejarza.

• Żółtą kartką ukarany Maciej Kowalczyk.

• Zmiana w zespole Warty: Magdziarz w miejsce Sasina.

• Z prawej strony zagrywał Chrapek, ale Wolański był chyba zaskoczony, że otrzymał piłkę i nie zdołał oddać skutecznego strzału.

• Kowalczyk wyłozył piłkę Wolańskiemu, ale ten podszedł do sytuacji zbyt nonszalancko i strzelił prosto w wychodzącego z bramki Radlińskiego. Sytuacja bardzo podobna do tej, w której padła bramka dla Kolejarza.

• Dośrodkowanie Sasina trafia wprost na głowę Stefanika, który wybija piłkę. W ten sposób Warta gola na pewno nie zdobędzie.

• Z kontratakiem próbował wyjść Reiss, ale na lewej stronie boiska faulował go Dariusz Zawadzki.

• Uderzenie Kowalczyka z szesnastu mertów zablokowane przez Sobieraja. Będzie rzut rożny dla gości.

• xd - na trybunach około trzy tysiące kibiców, nie ma jednak grupy aktywnie dopingującej zawodników.

• Zmiana w drużynie gości: boisko opuszcza Gryźlak, a w jego miejsce wchodzi Zawiślan.

• Bramka dla Kolejarza była impulsem, który pobudził oba zespoły do walki. Na stadionie w Poznaniu zrobiło się bardzo ciekawie.

• W starciu pod bramką Kolejarza ucierpiał Łukasz Lisak. Po interwencji masażystów bramkarz gości kontynuuje grę.

• Po strzale Klatta piłka minimalnie minęła bramkę Lisaka. Napastnik Warty nie zdołał skierować futbolówki do siatki, ale wywalczył rzut rożny.

• Pierwszą roszadę w swoim zespole wykonał również trener Cecherz: za Cebulę na boisku pojawił się Zawadzki.

• Druga zmiana w zespole Warty: Gajtkowski w miejsce Białożyta.

• Bardzo dobra interwencja Sobieraja przerywa kontratak gości. Obrońca Warty wybił piłkę spod nóg Gryźlaka.

• Po strzale Foszmańczyka i interwencji Lisaka piłka odbija się od poprzeczki. Powinno być 1:1!

• GOOOL DLA KOLEJARZA!!! Błyskawiczny kontratak gości zakończony bramką! Wszystko zaczęło się od straty Białożyta na połowie rywala. Piłkę przejął Kowalczyk, który rozpoczął akcję, następnie podał do Cebuli, ten z kolei wyłozył piłkę Wolańskiemu. Były pomocnik KSZO dopełnił tylko formalności. Kolejarz prowadzi 1:0!

• Po dośrodkowaniu z lewej strony Klatta uprzedził jeden z obrońców Kolejarza, który prawie wbił piłkę do własnej bramki. Skończyło się na rzucie rożnym dla Warty.

• Żółtą kartką za faul ukarany został Paweł Sasin. Decyzja arbitra spotkała się ze sporym niezadowoleniem kibiców gospodarzy.

• Dobre zagranie Kowalczyka do Gryźlaka, ale ten przewraca się i traci piłkę na rzecz obrońcy Warty.

• Po dośrodkowaniu Foszmańczyka z lewej strony piłki głową nie sięga Klatt.

• Potężne uderzenie Cichego z 40 metrów i piłka po interwencji Radlińskiego trafia w słupek!

• Z rzutu wolnego Reiss trafia w mur. A okazja była bardzo dobra, bo piłka ustawiona na osiemnastym metrze na wprost bramki Lisaka.

• Marcin Stefanik ukarany żółtą kartką za faul na Foszmańczyku przed polem karnym.

• Po dośrodkowaniu Sobieraja piłka odbiła się od Markowskiego. Zawodnicy gospodarzy sugerowali zagranie ręką, ale sędzia nakazał grać dalej.

• Początek drugiej połowy.

• Piłkarze wracają na boisko, za chwilę początek drugiej części meczu.

• Do przerwy więcej niż ciekawych sytuacji podbramkowych oglądaliśmy brzydkich fauli i starć pomiędzy zawodnikami. Typowy mecz walki, gra toczy się głównie w środku boiska. Lepsze okazje stworzyła sobie Warta i to "Zieloni" powinni do przerwy prowadzić. Bezbramkowy remis jest korzystniejszym rezultatem dla Kolejarza biorąc pod uwagę fakt, że w drugiej połowie goście zagrają z przewagą jednego zawodnika. Bezmyślne zachowanie Laskowskiego sprawiło, ze gospodarze nie dokończą dzisiejszego spotkania w komplecie.

• Użytkownik Andi pisał przed chwilą, że Kolejarzowi należy się w tej chwili walkower, kierując się zapewne tym, ze w zespole Warty po zejściu Laskowskiego nie ma na boisku młodzieżowca. Zgodnie z przepisami w przypadku wykluczenia zawodnika zespół występuje w zmniejszonym składzie bez konieczności uzupełnienia do wymaganego limitu zawodników młodzieżowców, co oznacza iż nie ma obowiązku zastępowania zawodnika seniora innym zawodnikiem młodzieżowcem. Tak więc wszystko jest zgodnie z przepisami, a wynik meczu będzie uznany.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy mamy bezbramkowy remis.

• To powinna być bramka! Po dośrodkowaniu Reissa z rzutu rożnego Białozyt strzela z pięciu metrów prosto w Lisaka!

• Pierwsza połowa przedłużona o 2 minuty.

• Po starciu z Niane na boisko padł Laskowski. Sędzia uznał, że zawodnik gospodarzy symulował i ukarał zawodnika drugą żółtą kartką. Piłkarz gospodarzy przebywał na boisku... dziewięć minut.

• Po strzale Kowalczyka z dystansu piłkę łapie Radliński.

• Brzydki faul Laskowskiego na Stefaniku i zawodnik Warty słusznie ukarany został żółtą kartką.

• Młody zawodnik Warty wyniesiony na noszach do szatni. Oby tylko nie było to nic poważnego.

• Bereszyński nie będzie mógł kontynuować gry, w jego miejsce na boisko wszedł Laskowski.

• Korzystając z chwili przerwy trener Przemysław Cecherz wszedł na boisko i tłumaczy coś swoim podopiecznym. Bereszyński natomiast opuścił boisko na noszach.

• Wybita przez Cichego piłka trafiła w głowę Bereszyńskiego. Młody zawodnik zemdlał na boisku, za chwilę okaże się, czy będzie w stanie kontynuować grę.

• Po dośrodkowaniu Walęciaka piłka spadła na głowę niepilnowalego Wolańskiego, ale ten strzelił niecelnie.

• Pierwsze pół godziny gry to dosyć wyrównane spotkanie z lekką przewagą Warty. Oba zespoły miały swoje sytuacje, ale tylko raz któryś z bramkarzy był zmuszony do większego wysiłku.

• W doskonałej sytuacji znalazł się Bereszyński na jedenastym metrze przed bramką rywala. Zawodnik Warty uderzył zdecydowanie za lekko i piłkę złapał Lisak. Taka okazja powinna być wykorzystana!

• Kompletnie nieudany strzał Janusza Wolańskiego z 25 metrów. Zawodnik gości powinien popracować nad celnością, bo w ten sposób Radlińskiego nie pokona.

• Dośrodowanie Walęciaka i piłkę spokojnie łapie Radliński.

• Przy rozegraniu rzutu rożnego pikarze Kolejarza podeszli bardzo dlisko bramki , przez co Radliński miał utrudnione zadanie. Bramkarz Warty prawidłowo jednak wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu jednego z rywali.

• Strzał Białożyta blokuje Walęciak.

• Groźny strzał Foszmańczyka z szesnastu metrów bardzo dobrze broni Lisak. Zdecydowanie najgroźniejsza sytuacja w tym meczu!

• To właśnie Niane zastępuje dzisiaj na środku obrony pauzującego za kartki Szufryna. Miejsce czarnoskórego zawodnika w pomocy zajął natomiast Gryźlak.

• Kiks Walęciaka we własnym polu karnym i sytuację ratuje Niane, wybijając piłkę w aut.

• Nieporozumienie Reissa z Klattem i ostatecznie prostopadła piłka trafiła za plecy byłego napastnika Pogoni Szczecin. A mogło być groźnie pod bramką Lisaka.

• Kowalczyk strzela sprzed pola karnego, ale uderzenie zbyt lekkie i czytelne, by mogło zaskoczyć Łukasza Radlińskiego.

• Zagranie do Kowalczyka bardzo ładnie odczytane przez Jasińskiego. Zawodnik Warty udowadnia, że nie przez przypadek jest ostoją defensywy swojego zespołu.

• Po dośrodkowaniu Reissa z rzutu rożnego Stafanik wygrał pojedynek główkowy z Sobierajem. Kolejny korner wniósł trochę zamieszania w polu karnym gości, ale skończyło się na strachu.

• Na razie oglądamy dosyć szybki mecz, ale gra toczy się głównie w środku pola. Oba zespoły sprawdzają na co stać rywala, może wkrótce obejrzymy ciekawsze sytuacje podbramkowe.

• Kontratak Warty jeszcze na jej połowie przerwał faulem Walęciak. Kapitan gości otrzymał żółtą kartkę za nieprzepisowe powstrzymanie Bereszyńskiego.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Sasina z prawej strony boiska i piłka minęła linię końcową. Od bramki rozpocznie Lisak.

• Niecelne uderzenie Ngamayamy sprzed pola karnego Kolejarza.

• Naciskany przez Białożyta Cichy wybija piłkę w aut.

• Początek meczu - zaczęli goście z Małopolski.

• Kapitanem gospodarzy w dzisiejszym meczu Piotr Reiss, w ekipie gości rolę tą pełni Dariusz Walęciak.

• Warta zagra dzisiaj w zielonych koszulkach i białych spodenkach, natomiast Kolejarz w bordowo-niebieskich strojach.

• Oba zespoły wychodzą na boisko, za chwilę zaczynamy!

• Sentymentalny powrót na Bułgarską zaliczy dziś Waldemar Piątek, były bramkarz Lecha Poznań. Zawodnik, którego karierę przerwała poważna choroba (wirusowe zapalenie wątroby typu C) obecnie jest trenerem golkiperów w ekipie ze Stróż.

• Sześciu zawodników będzie miał natomiast do dyspozycji trener gości Przemysław Cecherz. To Marcin Zarychta, Dariusz Zawadzki, Rafał Zawiślan, Mariusz Mężyk, Adrian Basta i Mateusz Kantor.

• Siódemka rezerwowych w zespole Warty to: Dominik Sobański, Rafał Kosznik, Tomasz Magdziarz, Michał Ciarkowski, Maciej Scherfchen, Krzysztof Gajtkowski i Adrian Laskowski.

• Sprawdziły się nasze przewidywania dotyczące zmian w składach obu zespołów, o których pisaliśmy w zapowiedzi meczu. Na prawej obronie Warty Macieja Wichtowskiego zastąpi Paweł Sasin, za Artura Marciniaka w wyjściowym zestawieniu pojawił się Bartosz Bereszyński. W zestawieniu Kolejarza miejsce pauzującego za kartki Dawida Szyfryna pojawi się Michał Gryźlak.

• Zapowiada się ciekawy pojedynek dwóch zespołów, sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli. Oba zespoły dzieli różnica zaledwie dwóch punktów. Czy na boisku zaprezentują wyrównany poziom? Zobaczymy już niedługo.

• Pół godziny pozostało do rozpoczęcia meczu Warty Poznań z Kolejarzem Stróże. Ze stolicy Wielkopolski wita państwa Wojciech Maćczak.