Mecz Warta Poznań - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w...

1

Lech Poznań

2

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora! Dobranoc!

• Koniec meczu w Grodzisku Wielkopolskim. W Derbach Poznania Lech rzutem na taśmę wygrywa z Wartą 2:1!

• Po dośrodkowaniu piłki z prawej strony zakotłowało się w polu karnym Warty, w tym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Pedro Tiba, który sytuacyjnym uderzeniem zapewnił zwycięstwo Lechowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Pedro Tiba rzutem na taśmę zdobywa zwycięską bramkę dla Lecha!!!

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w zespole Lecha. Za Arona Johannssona pojawia się Bartosz Salamon.

• Trzecia zmiana w szeregach gospodarzy. Robert Janicki wchodzi w miejsce Makany Baku.

• Vasyl Kravets ukarany żółtą kartką za faul przy bocznej linii boiska.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony przez Vasyla Kravetsa piłkę przedłużył Pedro Tiba, a głową do siatki skierował ją Aron Johannsson zdobywając swoją drugą bramkę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Aron Johannsson doprowadza do wyrównania!

• Gracjan Jaroch znalazł się z piłką w polu karnym Lecha, ale jego strzał na rzut rożny wybił Mickey van der Hart.

• Pedro Tiba ładnie dośrodkował w pole karne Warty, ale tam żaden z jego partnerów nie doszedł do piłki.

• Natomiast za Tymoteusza Puchacza na placu gry zameldował się Vasyl Kravets.

• Kolejne dwie zmiany w zespole Lecha Poznań. Filip Szymczak zmienił Daniego Ramireza

• Dani Ramirez uderzył na bramkę Warty, ale pewnie interweniował Adrian Lis.

• Druga zmiana w zespole Warty Poznań. Za Mateusza Kuzimskiego pojawia się Gracjan Jaroch.

• Szybki kontratak Warty, ale Mateusz Czyżycki zbyt długo prowadził piłkę i w efekcie ją stracił.

• Natomiast w miejsce Jespera Karlstroema pojawił się Niki Kwekweskiri.

• Dwie zmiany w szeregach Lecha Poznań. Michał Skóraś pojawił się w miejsce Jakuba Kamińskiego

• Lech wreszcie znalazł się w polu karnym gości, ale uderzenie Jakuba Kamińskiego trafiło wprost w ręce Adriana Lisa.

• Michał Jakóbowski popędził lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie w pole karne Lecha było bardzo niedokładne.

• Po zdobyciu bramki przez Wartę niewiele dzieje się na placu gry. Oba zespoły głównie rozgrywają w środku pola, a jedyne zagrożenie próbują stwarzać po strzałach z dystansu, co nie wydaje się być najlepszym pomysłem.

• Po akcji lewą stroną boiska Tymoteusza Puchacza drużyna Lecha wywalczyła rzut rożny.

• W odpowiedzi zaatakowała Warta, ale niewiele z tego wynika. Szczelna defensywa Lecha po pozwala na przedostanie się w ich pole karne.

• Akcja Lecha Poznań zakończyła się w prawym narożniku boiska po niecelnym podaniu Pedro Tiby.

• Mateusz Czyżycki zdecydował się na strzał zza pola karnego Lecha, ale efekt był identyczny jak po drugiej stronie boiska, czyli niecelne uderzenie.

• Dani Ramirez także pokusił się o strzał, ale ten także nie trafił w światło bramki Warty.

• Tymoteusz Puchacz zdecydował się na strzał na bramkę gospodarzy, ale zrobił to niedokładnie.

• Po rozpoczęciu gry piłka trafiła do prawej strony, potem w pole karne Lecha do Mateusza Kuzimskiego, który przyjął piłkę i oddał precyzyjny strzał otwierając wynik spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Ależ początek drugiej połowy w wykonaniu Warty Poznań! Mateusz Kuzimski otwiera wynik meczu po kilkunastu sekundach gry!

• Rozpoczynamy drugą odsłonę rywalizacji w Derbach Poznania!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za moment rozpoczniemy drugą część spotkania.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Do przerwy w Derbach Poznania bezbramkowy remis.

• Maciej Żurawski pokusił się o strzał z dystansu i piłka po rykoszecie minimalnie minęła słupek bramki gości!

• Wymuszona zmiana w szeregach Warty Poznań. Za kontuzjowanego Michała Kopczyńskiego na murawie pojawił się Mateusz Czyżycki.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Michał Kopczyński ucierpiał przy starciu z Aronem Johannssonem.

• Tymoteusz Puchacz dobrze dośrodkował w pole karne Warty, ale tam minimalnie spóźnili się gracze Lecha.

• Maciej Żurawski ucierpiał po faulu Puchacza.

• Żółtą kartką ukarany Tymoteusz Puchacz za faul na połowie przeciwnika.

• Jakub Kamiński wpadł z piłką w "szesnastkę" Warty, ale jego zagranie zostało zablokowane.

• Jan Grzesik pokusił się o wrzutkę w pole karne Lecha, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Łukasz Trałka dośrodkował w pole karne Lecha, ale obrońcy "Kolejorza" skutecznie interweniowali.

• Thomas Rogne uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Alana Czerwińskiego zostało wybite na rzut rożny przez Jana Grzesika.

• Jan Sykora ostro faulowany przy linii bocznej boiska przez Jakuba Kiełba, jednak jeszcze bez kartki.

• Warta próbowała przeprowadzić kontratak, jednak szczelna defensywa Lecha skutecznie poradziła sobie z atakiem rywali.

• Lech spokojnie rozgrywa kolejną akcję, ale "Kolejorz" gra głównie w środku pola i nie zbliża się w kierunku pola karnego gospodarzy.

• Ładna, składna akcja Lecha po której piłka przed "szesnastką" Warty trafiła do Jespera Karlstroema, ale jego strzał pewnie wyłapał Adrian Lis.

• To powinna być bramka dla Lecha! Jan Sykora wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, wyszedł na czystą pozycję, ale uderzył wprost w Adriana Lisa!

• Łukasz Trałka z rzutu wolnego z głębi pola zagrał bardzo niedokładnie.

• Aron Johannsson znalazł się z piłką w polu karnym Warty, ale jego uderzenie pewnie wyłapał Adrian Lis.

• Wrzutka Daniego Ramireza bardzo bardzo niedokładna.

• Jan Sykora faulowany przed polem karnym Warty i teraz Lech będzie miał szansę na zdobycie bramki po rzucie wolnym.

• Jan Sykora upadł na linii pola karnego Warty, ale arbiter nie zdecydował się ani odgwizdanie rzutu karnego, ani na podyktowanie rzutu karnego.

• Dani Ramirez zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego Warty, ale Jan Grzesik zablokował ten strzał.

• Szybką kontrę Lecha faulem zatrzymał w środku pola Maciej Żurawski.

• Jan Grzesik faulowany przy bocznej linii boiska i Warta będzie miała szansę na groźne dośrodkowanie.

• Thomas Rogne skutecznie interweniował we własnym polu karnym po zagraniu gracza Warty w pole karne gości.

• Po ostrym wejściu Alana Czerwińskiego ucierpiał jeden z graczy gospodarzy.

• Mateusz Kuzimski wpadł z piłką w pole karne Lecha, ale snajper Warty zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i w efekcie stracił szansę na oddanie strzału.

• Łukasz Trałka z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Lecha, ale tam pewnie interweniował Mickey van der Hart.

• Ponownie Puchacz wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale ponownie jego wrzutka zatrzymała się na graczu Warty.

• Teraz z lewej strony piłkę w pole karne Warty dośrodkował Tymoteusz Puchacz, ale ponownie skutecznie interweniowali obrońcy.

• Alan Czerwiński dośrodkował w pole karne Warty, ale tam obrońcy gospodarzy poradzili sobie z tą wrzutką.

• Lech mocno rozpoczął to spotkanie i już na samym jego początku ma rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy Derby Poznania!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim! Za moment rozpoczniemy to spotkanie.

• Ławka rezerwowych Warty Poznań: Bielica (Br.), Burman, Czyżycki, Janicki, Jaroch, Nawrocki, Rybicki, Sopoćko, Spychała.

• Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Bednarek (Br.), Borowski, Dejewski, Kravets, Kvekveskiri, Marchwiński, Salamon, Skóraś, Szymczak.

• Za niecałe pół godziny rozpocznie się spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim, a więc to czas, by ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• Warta Poznań jest obecnie najlepszym drużyną PKO Ekstraklasy jeśli chodzi tylko o ten rok. Warta w 2021 roku wygrała trzy spotkania i jedno zremisowała. Jedyną stratę punktów zanotowała w Gdańsku, kiedy to zremisowała z Lechią 1:1. Natomiast Lech odniósł jedno zwycięstwo, dwa razy zremisował i raz przegrał.

• W jesiennym starciu obu drużyn Lech wygrał z Wartą 1:0 po bramce z rzutu karnego w doliczonym czasie gry Jakuba Modera. Rzut karny sprokurował grający kiedyś dla Lecha, Łukasz Trałka, który dzisiaj także wystąpi w roli gracza Warty.

• W zeszły weekend oba zespoły wygrały swoje spotkania po 1:0. Warta okazała się lepsza wygrywając w Gliwicach z Piastem po bramce Mateusza Kuzimskiego, natomiast Lech ograł u siebie Śląsk po trafieniu debiutującego napastnika Arona Johannssona.

• Bardzo niespodziewanie do meczu derbowego jako lepszy zespół w tabeli przystępuje Warta Poznań. Beniaminek PKO Ekstraklasy plasuje się na dziewiątej pozycji w lidze z dwudziestoma trzema punktami na koncie. "Kolejorz" zajmuje dwie pozycje niżej i ma o jeden punkt mniej. Dzisiejsze spotkanie będzie bardzo ważne dla jednej jak i drugiej drużyny. Warta w przypadku zwycięstwa może awansować nawet na piąte miejsce w tabeli, natomiast Lech w przypadku wygranej przeskoczy swoich dzisiejszych rywali.

• Witamy serdecznie! W meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się z Lechem Poznań. Na relację na żywo z Derbów Poznania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!

Maciej Lehmann

Mecz Warta Poznań - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Mecz Warta Poznań - Lech Poznań ONLINE. W piątek w ramach 19. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań zmierzy się z Lechem Poznań (godz. 20.30). To drugie derby w tym sezonie, które odbędą się poza stolicą Wielkopolski. Relacja na żywo z meczu Warta - Lech live w GOL24.pl!

Mecz Warta Poznań - Lech Poznań ONLINE

O Warcie Poznań często mówi się, że jest wyrzutem sumienia Lecha Poznań. Biedny beniaminek z budżetem 10 razy niższym od lokalnego rywala, która nie może sobie pozwolić na wielomilionowe transfery zagranicznych piłkarzy, już od dwóch kolejek jest wyżej w tabeli. Tego nikt się nie spodziewał, a zwłaszcza kibice Lecha, którzy w mocnych słowach wyrazili swoją dezaprobatę i wymagają od swojego zespołu zwycięstwa.

Ta dodatkowa presja na pewno nie ułatwia zadania trenerowi Żurawiowi. "Lech musi, Warta może" - tak jest podtekst piątkowego meczu, bez względu na to, jak ostrożnie o tym pojedynku starali się mówić na wspólnej konferencji prasowej szkoleniowcy obu drużyn.

Już odpowiedź na pierwsze pytanie, kto będzie faworytem derbów była bardzo kurtuazyjna. Piotr Tworek wymijająco stwierdził, że derby rządzą się własnymi prawami i przekonany jest, że będzie bardzo dobre widowisko. Dariusz Żuraw, wykazał większą odwagę. - Wiemy dobrze, jak dużym klubem jest Lech. Zdobywał niedawno wicemistrzostwo Polski i grał w fazie grupowej Ligi Europy. Dlatego z całym szacunkiem i respektem dla Warty, pokuszę się o stwierdzenie, że to Lech jest faworytem - oznajmił szkoleniowiec Kolejorza.

Warta może w tym roku pochwalić się trzema wygranymi 1:0 i remisem 1:1, Lech też wygrał ostatnio 1:0, ale było to przełamanie, po szczęściu meczach bez zwycięstwa. Czy więc kibice mogą spodziewać się, że w Grodzisku padnie mało goli?

- Spodziewam się trudnego meczu - stwierdził Tworek. - Lech wygrał ze Śląskiem i pokazał, że jest innym zespołem niż na początku roku i pod koniec poprzedniego. To zespół, który na pewno będzie chciał pokazać swoje wszystkie atuty na boisku. My potrafimy dobrze się bronić, ale też zadać decydujący ciosy. Liczę, że moi piłkarze staną na wysokości zadania i dadzą z siebie więcej niż zazwyczaj. Bardzo liczę, że ten mecz wygramy - dodał trener Warty.

- Uważam, że to może być trudny mecz. Musimy być bardzo czujni, bo wiemy, że Warta nie potrzebuje wielu sytuacji by zdobyć bramkę. My jesteśmy zespołem, który chce grać ofensywnie, chcemy strzelać dużo bramek. Od tego nie odejdziemy bez względu na to, jaka jest nasza sytuacja w tabeli - stwierdził z kolei Żuraw.

Mecz Warta Poznań - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Mecz Warta - Lech na żywo będzie transmitowany w tv przez TVP Sport, Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Przedmeczowe studio w TVP Sport rozpocznie się o godz. 19:45, a w Canal+ o godz. 20:00. Początek transmisji z meczu Warta - Lech live od godz. 20:25 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Spotkanie skomentują Bartosz Gleń i Tomasz Wieszczycki. Mecz Warta - Lech online dostępny w internecie na platformie NC+ GO oraz w aplikacji i na stronie TVP Sport.

20:30 mecz Warta Poznań - Lech Poznań na żywo online