Warta Poznań liczy na powrót do "ogródka" i będzie prosić Komisję Licencyjną PZPN o dodatkowy czas na rozwiązanie problemów

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
Przy Drodze Dębińskiej są trybuny i jupitery, ale nie ma szatni i innych pomieszczeń niezbędnych do organizacji ligowych meczów
Przy Drodze Dębińskiej są trybuny i jupitery, ale nie ma szatni i innych pomieszczeń niezbędnych do organizacji ligowych meczów Robert Woźniak
Warta Poznań po spadku z ekstraklasy stała się klubem zagadką. Nie wie, gdzie będzie grać, nie wie na jakim poziomie rozgrywkowym, w jakim składzie i z jakim trenerem. Z kolejnego klubowego komunikatu Zielonych dowiadujemy się jedynie, że zarząd pogodził się już z tym, że warciarze nie zagrają przy Bułgarskiej. Najbardziej prawdopodobna jest teraz koncepcja powrotu na obiekt przy Drodze Dębińskiej, ale do tego jest potrzebna przychylność władz miasta i Komisji Licencyjnej PZPN, bo na załatwienie formalnych jest coraz mniej czasu. I liga startuje już bowiem w drugiej połowie lipca...

Zobacz też: Warta Poznań na pewno nie zagra przy Bułgarskiej

A oto treść komunikatu dotyczącego bieżącej sytuacji Warty Poznań:

"Na dziś kluczową kwestią jest miejsce rozgrywania spotkań ligowych w nowym sezonie. Zgodnie z oczekiwaniami Komisji Licencyjnej zgłosiliśmy Stadion Miejski w Poznaniu jako miejsce rozgrywania spotkań ligowych w nowym sezonie. Uczyniliśmy to, opierając kalkulacje finansowe na bazie kosztów organizacji meczów derbowych, których w ostatnich dwóch latach byliśmy współorganizatorami. W wyniku negocjacji prowadzonych z zarządcą stadionu przy Bułgarskiej poznaliśmy obecne koszty stałe i koszty zmienne związane z korzystaniem z tego obiektu. Nie wolno nam ujawniać konkretnych kwot, ale żeby przedstawić obecne realia, przytoczymy jedynie skalę – zaproponowane koszty są znacznie wyższe od tych, z którymi mieliśmy do czynienia jeszcze niespełna rok temu.

Pragniemy podkreślić, iż koszty wynajmu Stadionu Miejskiego w proponowanym modelu przekraczają możliwości finansowe klubu. W związku z tym Warta Poznań zwróciła się z prośbą o wsparcie finansowe ze strony miasta, które miałoby wziąć na siebie tzw. koszty stałe. Pozostałe opłaty byłyby ponoszone przez klub.

W poniedziałek, 17 czerwca otrzymaliśmy pismo, w którym władze miasta poinformowały, iż nie są obecnie w stanie przeznaczyć kilkumilionowej sumy na wsparcie Warty Poznań. Oznacza to, że „Zieloni” w sezonie 2024/25 nie będą mogli rozgrywać meczów na stadionie, który jako jedyny w stolicy Wielkopolski spełnia wymogi licencyjne.

Jest to trudna sytuacja, zważywszy na fakt, że w tych dniach Warta Poznań jest zobowiązana dostarczyć do Komisji Licencyjnej PZPN dokument potwierdzający prawo do korzystania ze stadionu dopuszczonego do rozgrywek I-ligowych. Klub zwrócił się do Komisji Licencyjnej z prośbą o wydłużenie terminu, co pozwoli zyskać czas na przygotowanie rozwiązania obecnej sytuacji.

Punktem wyjścia jest tutaj propozycja złożona przez władze miasta, które we wspomnianym piśmie do klubu zaoferowały pomoc w dostosowaniu stadionu przy Drodze Dębińskiej 12 do kryteriów licencyjnych PZPN. Warta Poznań podjęła już rozmowy w tej sprawie z dyrekcją Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, które zarządzają wspomnianym terenem. Celem jest jak najszybsze przygotowanie harmonogramu prac i przedstawienie planu ich sfinansowania. Wierzymy w to, że na końcu tej drogi będzie wyczekiwany od lat powrót Warty do Poznania. I że nastąpi to jeszcze w nadchodzącym sezonie ligowym. Mamy nadzieję, że ten plan spotka się z przychylnym podejściem ze strony Komisji Licencyjnej, co pozwoli wypracować rozwiązanie na najbliższe miesiące.

Niezależnie od wspomnianych kwestii infrastrukturalnych, władze Warty Poznań prowadzą rozmowy w sprawie zawarcia ugód z zawodnikami i członkami sztabu szkoleniowego oraz kontrahentami. W większości przypadków negocjacje są konstruktywne, co pozwala wierzyć w ich pomyślne zakończenie.

Dopiero po rozwiązaniu tych dwóch kluczowych zagadnień Warta Poznań będzie mogła skupić się na budowie drużyny i pozostałych kwestiach związanych z przystąpieniem do rozgrywek I ligi w nadchodzącym sezonie."

Zobacz jak żyją oraz mieszkają Robert Lewandowski, Nicola Zalewski, Jakub Moder, Wojciech Szczęsny oraz wielu więcej...

Polska Euro 2024. Oto jak mieszkają piłkarze reprezentanci P...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gol24.pl Gol 24