Warta Poznań - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO

Dawid Dobrasz
Warta Poznań - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO Waldemar Wylegalski
Warta Poznań - Miedź Legnica ONLINE. W niedzielę do Grodziska Wielkopolskiego przyjedzie aspirująca do awansu Miedź Legnica. Warta Poznań w domowych meczach jest niepokonana, a jak na razie w starciach z kandydatami do promocji radzi sobie bardzo dobrze. Początek meczu o godz. 15. Relacja LIVE w GOL24!

Warta Poznań - Miedź Legnica ONLINE

Warta Poznań przed spotkaniem z Miedzią Legnica ma w nogach rozegrane w tygodniu 120 minut i rzuty karne w Totolotek Pucharze Polski przeciwko GKS-owi Katowice. Ekipa Piotra Tworka jednak poległa w tym boju, przegrywając w rzutach karnych 3:5. Jedenastki dla Warty nie wykorzystał Gracjan Jaroch.

- Chcieliśmy przejść do kolejnej edycji Totolotek Pucharu Polski. Byliśmy dobrze przygotowani pod względem fizycznym i mentalnym, a sytuacja w drugiej połowie z czerwoną kartką (w 56. minucie sędzia z boiska wyrzucił Tomasza Laskowskiego - przyp. red.) spowodowała, że mecz się lepiej ułożył dla GKS-u. Jeśli gramy w osłabieniu, to zespół przeciwny zaczął przeważać. Mecz zakończył się karnymi, gdzie liczyliśmy na kunszt Adriana Lisa, ale gospodarze dobrze wykonywali jedenastki, a my się raz pomyliliśmy – mówił szkoleniowiec Warty Piotr Tworek. Graliśmy 120 minut, a niektórzy zawodnicy grali od samego początku. Mamy trochę czasu do niedzieli i umiejętnie dozujemy obciążenia treningowe.

Miedź Legnica awansowała do następnej rundy Totolotek Pucharu Polski także po dogrywce i rzutach karnych, ale trener Tworek celnie zauważył, że jest drobna różnica między oboma pucharowymi spotkaniami niedzielnych rywali. - Grali we wtorek i mieli 16 km do Lubina – mówił z uśmiechem trener Warty.

Mecz z GKS-em Katowice jest już przeszłością. W niedzielę w Grodzisku Wielkopolskim spotkają się dwa zespoły, które do tej pory straciły tylko dziewięć goli i są to dwie z czterech obecnie najlepszych defensyw Fortuna 1. ligi. Czy zatem czeka nas nudny mecz i 0:0?

- Uważam, że to może być mecz na bramki. Miedź Legnica dysponuje bardzo dobrą ofensywą w postaci Ojamy, Makucha, Marquitosa czy Lukowskiego. Też mamy kim straszyć z przodu i myślę, że padną w tym meczu gole – mówi Piotr Tworek.

Miedź Legnica traci po dziesięciu meczach trzy punkty do liderującej Warty. Spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim może być ważne w kontekście mentalnym. Jeśli Zieloni nie przegrają, to utrzymają przewagę nad zespołem Dominika Nowaka. Dodatkowo niedzielny mecz będzie dla Warty Ppznań kolejnym spotkaniem z jednym z głównych faworytów do awansu w tym sezonie. Do tej pory Zieloni grali z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1) i Termaliką Bruk-bet (1:1), a jeśli doliczyć do tego Radomiaka (2:1), który ma obecnie tyle punktów co Warta, to widać, że ekipa Piotra Tworka dobrze radzi sobie w spotkaniach z teoretycznie trudniejszymi rywalami.

W składzie Warty na niedzielny mecz zabraknie z powodu urazów Jakuba Kuzdry i Łukasza Spłaskiego oraz za kartki pauzuje Jakub Kiełb.

Warta Poznań - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji spotkania Warty z Miedzią. Początek spotkania w niedziele o godzinie 15. Relacja LIVE w GOL24!