PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie...

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Mecz o pierwszą wygraną w 2023 roku

• Dawid Szymonowicz - 3
    • Wiktor Pleśnierowicz - 3 (Dimitris Stavropoulos - 3)
    • Jan Grzesik - 4
    • Michał Kopczyński - 3 (Niilo Maenpaa - 3)
    • Maciej Żurawski - 4 (Stefan Savić - bez oceny)
    • Konrad Matuszewski - 3
    • Kajetan Szmyt - 3 (Enis Destan - bez oceny)
    • Adam Zrelak - 3
    • Miguel Luis - 3 (Miłosz Szczepański - 4)

• Mateusz Abramowicz - 4
    • Levent Gulen - 3
    • Andrzej Niewulis - 3
    • Jurich Carolina - 4
    • Giannis Massouras - 3
    • Maxime Dominguez - 3 (Chuca - bez oceny)
    • Kamil Drygas - 4
    • Hubert Matynia - 3 (Michael Kostka - bez oceny)
    • Koldo Obieta - 3 (Dawid Drachal - bez oceny)
    • Luciano Narsingh - 3 (Kamil Zapolnik - 3)
    • Angelo Henriquez - 3
  • Koniec meczu! W ostatnim meczu 20. kolejki Ekstraklasy Warta Poznań remisuje z Miedzią Legnica (1:1). Bramki po zmianie stron strzelili Kamil Drygas i Miłosz Szczepański.

• A teraz od tej broni - dalekiego wyrzutu z autu - mogła "zginąć" Miedź! Z dystansu uderzył Miłosz Szczepański i na linii bramkowej piłkę łapie Mateusz Abramowicz!

• Kamil Zapolnik upomniany żółtą kartką za faul.

• Kolejny daleki wyrzut z autu w wykonaniu gości. Do wybitej piłki dopada Michael Kostka, który uderza mocno wolejem w środek bramki! Adrian Lis piąstkuje!

• Czujny Mateusz Abramowicz uprzedza na przedpolu rozpędzonego Adama Zrelaka! Gdyby był spóźniony nawet o ułamek sekundy, to ten miałby pustą bramkę!

• Trzy minuty doliczone do drugiej polowy.

• Miękkie zagranie Chuki z narożnika do Santiago Navedy, który uderza obok bramki.

• Daleki wyrzut z autu przed pole karne Warty. Do odbitej piłki dopada Chuca, który uderza obok lewego (dalszego) słupka. Po drodze był jednak rykoszet - rzut rożny.

• Angelo Henriquez "łamie" akcję z prawej strony do środka. Wrzuca na dalszy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył jednak Jan Grzesik.

• Mateusz Abramowicz broni strzał Adama Zrelaka. Jeszcze pomógł mu rykoszet, po którym siła strzału była wyraźnie mniejsza.

• ... a Michael Kostka zmienia Huberta Matynię.

• ... Chuca zastępuje Maxime'a Domingueza...

• Potrójna zmiana w Miedzi: Santiago Naveda zastępuje strzelca bramki, Kamila Drygasa...

• Giannis Massouras dostaje dobre podanie na prawej stronie. Podciągnął kilkanaście metrów, po czym wrzuca z linii końcowej przed bramkę, gdzie piłkę łapie Adrian Lis.

• .. a za Macieja Żurawskiego na murawie melduje się Stefan Savić. Austriaka możemy kojarzyć z gry w Wiśle Kraków. To jego debiut w Warcie.

• Podwójna zmiana w Warcie: Enis Destan zastępuje Kajetana Szmyta...

• Konrad Matuszewski faulowany ok. 30 metrów od bramki gości. Przewinił Angelo Henriquez.

• Dawid Drachal zmienia Koldo Obietę.

• Zagranie z lewej strony w okolice narożnika pola bramkowego Warty. Tam faulowany był wychodzący z bramki Adrian Lis.

• Giannis Massouras upomniany żółtą kartką za faul.

• 1 014 widzów w Grodzisku Wielkopolskim na zakończeniu 20. kolejki Ekstraklasy.

• Goście wybijają piłkę przed pole karne, gdzie powalczył o nią Dimitris Stavropoulos. Po rykoszecie dopadł do niej Miłosz Szczepański, który uderzył fałszem tak, że wpadła do siatki przy prawym słupku. Złapany na wykroku Mateusz Abramowicz nie mógł wiele zdziałać!

• WARTA WYRÓWNUJE! STRZELCEM MIŁOSZ SZCZEPAŃSKI!!!

• Atak Warty prawą stroną przynosi rzut rożny.

• [WIDEO] GOL KAMILA DRYGASA

• I zmiana w Miedzi: Kamil Zapolnik zastępuje Luciano Narsingha.

• ... a w miejsce Michała Kopczyńskiego pojawia się Niilo Maenpaa.

• Dawid Szulczek przeprowadza podwójną zmianę: Miłosz Szczepański wchodzi za Miguela Luisa...

• Giannis Massouras odbiera dobre podanie na prawej stronie. Wbiega z piłką w pole karne, ale przeciągnął dośrodkowanie.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Kamil Drygas, który ucierpiał w starciu z Adamem Zrelakiem.

• MATEUSZ ABRAMOWICZ ratuje Miedź przed utratą gola!

Dobre dośrodkowanie z prawego narożnika boiska przed bramkę, gdzie goście wybijają w okolice narożnika pola bramkowego. Tam piłkę przejmuje Miguel Luis, po czym uderza w stronę bramki i bramkarz z trudem, ale szczęśliwie, interweniuje! Dobitka Miguela Luisa z przewrotki była daleka od celu
    .

• Warta mogła szybko wyrównać! Dobre dośrodkowanie z prawej strony w pole karne, gdzie niepilnowany był Maciej Żurawski! Ten uderza głową obok bramki!

• Jeżeli spodziewaliśmy się gola w tym spotkaniu, to raczej gospodarzy! Jurich Carolina wyrzuca piłkę z autu na bliższy słupek do Angelo Henriqueza. Ten nie trafia w piłka, która po koźle przeszła między nogami Adriana Lisa i z bliska do siatki wepchnął ją Kamil Drygas!

• GOL DLA MIEDZI! STRZELCEM KAMIL DRYGAS!!!

• W odpowiedzi składna akcja gospodarzy prawą stroną na 1-2 kontakty. Wrzutka Adama Zrelaka z ostrego kąta nie znalazła adresata na wysokości bliższego słupka.

• Niewidoczny do tej pory Giannis Massouras mocno dośrodkował w pole karne, gdzie znienacka pojawił się Kamil Drygas! Jego strzał głową broni Adrian Lis!

• Warta - Miedź

• 9 Strzały 5
    • 4 Strzały celne 1
  • Dimitris Stavropoulos zmienia Wiktora Pleśnierowicza.

• I jeszcze jeden (po interwencji Kamila Drygasa). Tym razem było groźnie - po zgraniu Jana Grzesika z bliższego słupka za siebie Dawid Szymonowicz główkuje nad bramką!

• Nieudane dośrodkowanie Huberta Matyni z rzutu wolnego. Z szybką akcją ruszyli gospodarze, który wywalczyli korner.

• Luciano Narsingh próbował przedrzeć się środkiem, ale blokował go Wiktor Pleśnierowicz. Ten został upomniany żółtą kartką. A że to jego czwarte "żółtko". to ominie go sobotni mecz z Pogonią Szczecin (godz. 20).

• Miedzianka! Miedzianka! Miedzianka!

- niesie się z jednej strony.

• Niezłe dośrodkowanie w "szesnastkę" Huberta Matyni w poszukiwaniu Andrzeja Niewulisa. Uprzedził go jednak Konrad Matuszewski. Ostatecznie grę z "piątki" wznawia Adrian Lis.

• Rzut wolny dla gości ok. 30 metrów od bramki "Zielonych". Wiktor Pleśnierowicz nieprzepisowo potraktował (z łokcia) Angelo Henriqueza.

• Koldo Obieta uderza technicznie z okolicy lewego narożnika pola karnego. Piłka poszybowała metr-półtora nad poprzeczką.

• Od razu wycofanie do Juricha Caroliny, który posyła lagę przed bramkę Warty. Tam piłkę łapie Adrian Lis.

• Miedź zaczyna drugą połowę! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Warta Poznań - Miedź Legnica. Mimo że okazji nie brakowało, to obie strony nie zdołały pokonać bramkarza rywali.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Warta Poznań bezbramkowo remisuje z Miedzią Legnica.

• Zablokowany strzał gospodarzy przynosi rzut rożny. Miedź radzi sobie bez zarzutu.

• Jurich Carolina był bliski zdobycia bramki kolejki (a może i rundy)! Jurich Carolina

• Jurich Carolina był ok. 35 metrów od bramki, co nie przeszkodziło mu w podjęciu decyzji o uderzeniu! Miał sporo miejsca i czasu, z czego chętnie skorzystał. Huknął minimalnie nad spojeniem!

• Tomasz Wajda na moment przerywa grę, by uciąć krótką rozmowę z Adrianem Lisem. W żołnierskich słowach przekazał mu swoje uwagi i nakazał grać dalej. Najprawdopodobniej chodziło o nieparlamentarne komentarze bramkarza Warty.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Miedzi. Luciano Narsingh pograł na ścianę z Angelo Henriquezem i po podaniu zwrotnym uderza wysoko nad bramką. W momencie strzału Holender był wyraźnie odchylony.

• Zdaniem sędziego Adam Zrelak faulował na lewej stronie. Ten był przekonany, że to Warta wznowi grę z rzutu wolnego blisko narożnika pola karnego.

• Dośrodkowanie Huberta Matyni z akcji na lewej stronie nie znalazło adresata.

• To mogło zaskoczyć gości! Miguel Luis podaje płasko przed bramkę do Adama Zrelaka, który jednak nie sięga piłki. Ta turlała się w stronę dalszego (lewego) rogu i gdyby nie Mateusz Abramowicz, to zatrzymałaby się dopiero w siatce!

To byłaby bramka a' la Alexander Gorgon w meczu Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk!

• Próba BEZPOŚREDNIEGO uderzenia Miguela Luisa z lewego narożnika boiska zakończona niepowodzeniem. Piłka wylądowała na górnej siatce.

• Zakotłowało się przed polem bramkowym beniaminka. Sytuację wybiciem za linię końcową wyjaśnia Levent Gulen.

• Wracający Hubert Matynia fauluje na prawej stronie Adama Zrelaka. Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Defensywa kluczem do sukcesu

• Poznaniacy umiejętnie wyszli spod pressingu i ruszyli z akcją prawą stroną. Kajetan Szmyt zagrał jednak za mocno do Macieja Żurawskiego. Gdyby role się odwróciły, to piłka nie opuściłaby boiska.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzenie Dawida Szymonowicza nie mogło zaskoczyć Mateusza Abramowicza.

• Do akcji ofensywnej przyjezdnych podłączył się Levent Gulen. Szybko dostaje piłkę, podholował kilka metrów... i brakowało dokładności w dośrodkowaniu.

• Mocne i górne zagranie z pominięciem drugiej linii do Adama Zrelaka. Ten przyblokowany przez rywala nie miał szans, by opanować piłkę. Mateusz Abramowicz wznawia grę z "piątki".

• Luciano Narsingh powalczył na prawym skrzydle z Wiktorem Pleśnierowiczem. Nie dość, że przegrał (nie dośrodkował), to jeszcze faulował.

• 59% Posiadanie piłki 41%

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Kajetan Szmyt urwał się w środku pola, po czym uderza z dalszej odległości. Piłka po koźle zmierzała do siatki przy lewym słupku,! Wyciągnięty jak struna Mateusz Abramowicz zbija piłkę za linię końcową!

• Za głębokie dośrodkowanie Macieja Żurawskiego w pole karne. Mateusz Abramowicz pewnie chwyta piłkę.

• I jeszcze jedna okazja zawodników Grzegorza Mokrego. Tym razem na płaskie uderzenie z niespełna 20 metrów zdecydował się Kamil Drygas. W sam środek bramki, czyli tam, gdzie był Adrian Lis.

• To mogła być bramka dla gości! Najpierw w polu karnym zablokowany został Angelo Henriquez, a po chwili Luciano Narsingh uderza z 11. metra minimalnie nad poprzeczką!

• Po chwili Miguel Luis w roli prawoskrzydłowego zagrywa w pole karne przed bramkę Miedzi. Jurich Carolina nie kalkulował - wybija za linię boczną.

• Mocne zagranie z pominięciem drugiej linii do Adama Zrelaka. Ten nie dał się złapać w pułapkę ofsajdową, ale opanował pilkę przed linią końcową. Wycofał do Kajetana Szmyta, który przepuścił do Miguela Luisa. Jego strzał zza linii 16. metra został zablokowany.

• Próba dwójkowej akcji Jana Grzesika z Maciejem Żurawskim na prawej stronie. Drugi z wymienionych odgrywa w pole karne do kolegi, który został nieprzepisowo powstrzymano. Sędzia puścił grę, bo do piłki dopadł MIguel Luis. Ten uderza w boczną siatkę!

• Po kolejnej wrzutce beniaminek wybija piłkę przed pole karne. Dopada do niej Maciej Żurawski, którego strzał został zablokowany.

• A teraz Konrad Matuszewski pokazał się w akcji ofensywnej. Wywalczył rzut rożny. Z dośrodkowaniem na bliższy słupek radzą sobie mielczanie.

• Po chwili przeciągnięte dośrodkowanie z lewej strony. Konrad Matuszewski spokojnie zgrywa piłkę głową do własnego bramkarza.

• A teraz Koldo Obieta chciał "wypuścić" Luciano Narsingha. Dobrze "przeczytał" to zagranie Wiktor Pleśnierowicz.

• Mocne zagranie Huberta Matyni po linii do Koldo Obiety. Ten przejmuje piłkę w polu karny, lecz jego akcję przerywa gwizdek sędziego oznajmujący pozycję spaloną.

• Nie wyszło lewą, to piłkarze Dawida Szulczka wywalczyli aut na wysokości pola karnego Miedzi. Po dalekim wyrzucie Jana Grzesika do odbitej piłki dopada Michał Kopczyński. Ten uderza bez przyjęcia w sam środek bramki - dokładnie tam, gdzie stał bramkarz gości.

• Kolejny atak "Zielonych". Dośrodkowanie z lewej strony nie znalazło jednak adresata.

• Mateusz Abramowicz bez problemu borni uderzenie Macieja Żurawskiego zza linii 16. metra.

• Na gwizdek Tomasza Wajdy spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są napastnicy - Adam Zrelak i Angelo Henriquez.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn:

• Warta: Adam Zrelak (5 goli), Jan Grzesik (3), Maciej Żurawski, Miguel Luis, Dimitris Stavropoulos (po 2)
    • Miedź: Angelo Henriquez (6), Luciano Narsingh (4), Chuca (3)
  • Ekipa z województwa dolnośląskiego jest jednym z głównych kandydatów do spadku z ligi. Obecnie Miedź zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli, tracąc do bezpiecznej pozycji 6 punktów. Podczas zimowego okienka transferowego do zespołu dołączyło kilku ważnych zawodników. Wśród nich są Kamil Drygas, Andrzej Niewulis oraz Giannis Masouras. Ten ostatni zdążył już się wpisać na listę strzelców w ostatnim spotkaniu z "Kolejorzem".

• Skład Miedzi Legnica

• Warta ma jednak jeden bardzo wyraźny mankament - zespół z Poznania jest bardzo nierówny. Na wyjazdach punktuje świetnie, gdyż w dziewięciu meczach zdobył aż 19 "oczek"! Gorzej sytuacja wygląda na własnym stadionie - tylko siedem punktów w dziewięciu spotkaniach. O ekipie Dawida Szulczka nie można powiedzieć, że "ma przewagę własnego boiska".

• Skład Warty Poznań

• Pomimo najmniejszego budżetu w lidze, Warta Poznań radzi sobie w obecnym sezonie fantastycznie. Można powiedzieć, że Dawid Szulczek dokonuje cudów, biorąc pod uwagę jakim składem dysponuje. "Zieloni" są na 14. miejscu w Ekstraklasie, jeśli chodzi o łączną wartość transferową zawodników (9,88 miliona euro).

• ... a relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• 20. kolejkę Ekstraklasy kończymy w Grodzisku Wielkopolskim mocnym akcentem. Bo najlepsze zawsze zostawiamy na koniec ;) Nie inaczej jest i dzisiaj - za 25 minut Warta Poznań zmierzy się z Miedzią Legnica.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Wajda...

©Gazeta Wroclawska Piotr Krzyzanowski/Polska Pres Grupa

Warta Poznań - Miedź Legnica ONLINE. Obie ekipy nie wygrały żadnego meczu ligowego w 2023 roku. Dzisiejsze starcie to doskonała okazja dla obydwu zespołów na przełamanie. Gospodarze marzą o tym, aby zbliżyć się do czołówki tabeli, a goście o tym, żeby wydostać się ze strefy spadkowej. Początek spotkania w poniedziałek o godzinie 19:00. Gdzie oglądać mecz Warta - Miedź na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Warta Poznań - Miedź Legnica ONLINE

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań: - Miedź to zdecydowanie inna drużyna i dużo mocniejsza. Zdobyła za mało punktów jesienią w stosunku do tego, co pokazywała na boisku. Wzmocniła pozycje, które w pierwszej rundzie były najsłabsze, a teraz są wiodącymi. Gdyby sezon zaczynał się dziś, nikt by Miedzi nie obstawiał w dole tabeli. Legniczanie dobrze wychodzą wysokim pressingiem, szybko przechodzą do kontry oraz potrafią wykorzystać swoje indywidualności w ofensywie. Miedź jesienią pokazywała sporą jakość, ale popełniała za dużo błędów w swoim polu karnym i traciła gole. Dlatego będzie to dla nas trudny mecz. Mam nadzieję, że zwycięski

Ekipa z województwa dolnośląskiego jest jednym z głównych kandydatów do spadku z ligi. Obecnie Miedź zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli, tracąc do bezpiecznej pozycji 6 punktów. Podczas zimowego okienka transferowego do zespołu dołączyło kilku ważnych zawodników. Wśród nich są Kamil Drygas, Andrzej Niewulis oraz Giannis Masouras. Ten ostatni zdążył już się wpisać na listę strzelców w ostatnim spotkaniu z Kolejorzem.

Słaba dyspozycja może być spowodowana utratą najlepszego strzelca Miedzi z poprzedniego sezonu. Patryk Makuch przeszedł do Cracovii, a goście dzisiejszego spotkania stracili tym samym bardzo wiele atrybutów w ofensywie oraz defensywie. 23-latek walczy o każdą piłkę - często mówi się, że jest pierwszym obrońcą zespołu, gdyż tak mocno naciska na rywala.

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Miedź Legnica
Warta: Kieliba, Kupczak
Miedź: Tront

Warta Poznań - Miedź Legnica TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Warta - Miedź w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Żelisław Żyżyński - Michał Trela. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:40 - zapraszamy!