• Tom Hateley - 3
    • Michał Chrapek - 4
    • Jorge Felix - 3
    • Kamil Wilczek - 3
  • Koniec meczu! Warta Poznań remisuje z Piastem Gliwice (1:1). Obie bramki, strzelone przez Michała Chrapka i Kajetana Szmyta z rzutu karnego, padły w pierwszej połowie.

• 3 minuty doliczone do drugiej połowy.

• ... a za Adama Zrelaka wchodzi mający 15 lat, 1 miesiąc i 29 dni Jędrzej Hanuszczak! To najmłodszy debiutant w Ekstraklasie w XXI wieku. Jędrzej Hanuszczak

• Podwójna zmiana w Warcie: Bartosz Kieliba wchodzi za Dimitrisa Stavropoulosa...

• Mocne zagranie na prawą stronę, gdzie był Adam Zrelak. Ten nie opanował piłki przed linią końcową. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

• Po wejściu Tomasza Mokwy Arkadiusz Pyrka gra na pozycji prawego pomocnika. Dostał właśnie piłkę na skrzydle i pognał, "łamiąc" akcję do lewej nogi. Podaje do środka (przed pole karne) i po obwodzie adresatem był Jorge Felix. Ten nie tylko nie dośrodkował, lecz także nie uderzył w stronę bramki.

• Kapitan Piasta pokazuje, że jest wszystko w porządku. Może grać.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Jakub Czerwiński, który ucierpiał w starciu z rywalem.

• Dobre dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie pewnie piąstkuje Frantisek Plach. Gospodarze utrzymali się przy piłce i w "szesnastkę" wbiegł z nią Konrad Matuszewski. Przyjezdni nie chcieli faulować, z czego chciał on skorzystać. Podaje jednak za lekko do Miłosza Szczepańskiego.

• Atak Warty przynosi rzut rożny.

• Arkadiusz Pyrka mija rywala jak slalomowe tyczki. Adrian Lis świetnie interweniuje na linii bramkowej!

• ... a za Niilo Maenpę na murawie melduje się Maciej Żurawski.

• Podwójna zmiana w Warcie: Miłosz Szczepański zmienia Mateusza Kupczaka (opaskę kapitana przejmuje Adam Zrelak)...

• Tomasz Mokwa zmienia Michaela Ameyawa. To jego 100. mecz w barwach Piasta Gliwice.

• Mateusz Kupczak upomniany żółtą kartką za faul.

• Nawet gdyby Grek trafił do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu wcześniejszego faulu.

• Z dośrodkowaniami poradzili sobie gliwiczanie, ale do odbitej piłki dopada Dimitris Stavropoulos. Ten huknął ile fabryka dała, obijając poprzeczkę!

• Stefan Savić zagrywa w pole karne do Adama Zrelaka. Miguel Munoz uprzedza Słowaka, wybijając piłkę za linię końcową. Czwarty (przy 3 Piasta) korner gospodarzy.

• 50% Posiadanie piłki 50%

• Ostatniego gola strzelił 21 kwietnia w wygranym meczu z Legią (1:0)

• Stefan Savić w roli lewoskrzydłowego przekłada piłkę do prawej nogi. Piłką po jego dośrodkowaniu została jednak wybita.

• Przecięte podanie Toma Hateleya dała okazję Warcie do wyjścia z kontrą. Ta została przerwana przed linią środkową i piłkę na prawej stronie dostaje Michael Ameyaw. Pierwsze dośrodkowanie zablokowane, drugie też, a za trzecim razem podaje do Michała Chrapka. Ten wrzuca na dalszy słupek, skąd głową w stronę bramki uderza Michał Chrapek! Adrian Lis pewnie łapie piłkę!

• Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie sędzia dopatrzył się faulu po stronie gości.

• Prawą stroną zaatakowali teraz gliwiczanie. Wywalczyli rzut rożny.

• Arkadiusz Pyrka po profesorsku powstrzymuje na boku Adama Zrelaka.

• Enis Destan zmianie Jana Grzesika.

• Robert Ivanov upomniany żółtą kartką za faul taktyczny. Przekraczając przepisy powstrzymał rozpędzonego Michaela Ameyawa.

• Nie pierwszy raz przed własną bramką góruje Jakub Czerwiński. Głową wybija piłkę na uwolnienie.

• Jakub Czerwiński przecina podanie Adama Zrelaka do wychodzącego na czystą pozycję Kajetana Szmyta. "Tylko" rzut rożny dla gospodarzy.

• Po chwili Słowak uderza głową z 5. metrów wyżej niż przed siebie, w stronę bramki. Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę.

• Niilo Maenpaa znalazł się z piłką na lewej stronie "szesnastki". Jego dośrodkowanie zostało lekko podbite, przez co było poza zasięgiem Adama Zrelaka.

• Mocne zagranie na lewą stronę do rozpędzonego Kajetana Szmyta. Ten "łamie" akcję do środka, po czym uderza z niespełna 20 metrów. Sęk w tym, że w wprost w rywala.

• Bilans na korzyść gospodarzy

• Stefan Savić próbował przedrzeć się środkiem w pole karne gości. Stracił piłkę przed linią 16. metra.

• Próba kontry Piasta przerwana kilkanaście metrów za linią środkowym. Z dośrodkowaniem z rzutu wolnego bez problemu porazili sobie gospodarze.

• Spiker poinformował, że w Grodzisku Wielkopolskim jest 1 857 widzów.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• A teraz dużą liczbą zaatakowali zawodnicy Dawida Szulczka. Zakotłowało się przed bramką Frantiska Placha i strzał Niilo Maenpy - po rykoszecie - przelatuje nad poprzeczką.

• Atak przyjezdnych nie przyniósł powodzenia. Adrian Lis wznawia grę z "piątki".

• Dalekie zagranie do Adama Zrelaka, który głową zgrywa przed pole karne do Stefana Savicia. Ten chciał prostopadłym podaniem między stoperów uruchomić Kajetana Szmyta, ale w porę zorientowali się goście.

• Drugą połowę zaczyna Warta!

• Wracamy do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie dobiega końca przerwa w ostatnim meczu 33. kolejki Ekstraklasy. Po pierwszej połowie Warta Poznań remisuje z Piastem Gliwice.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Warta Poznań remisuje z Piastem Gliwice (1:1). Na bramkę Michała Chrapka odpowiedział Kajetan Szmyt z rzutu karnego.

• +2' Próba kontry Warty w postaci mocnego zagrania do Jana Grzesika. Pomysł dobry, ale wykonanie już nie.

• Jesteśmy zawsze tam, gdzie Piast Gliwice gra!

- zaznaczyli swoją obecność gliwiccy kibice. A sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• [WIDEO] 23. MINUTA. GOL KAJETANA SZMYTA Z KARNEGO

• Przechwyt Piasta po niedokładnym zagraniu Konrada Matuszewskiego. Z kontrą ruszyli zawodnicy Aleksandara Vukovicia; po zagraniu na prawą stronę dośrodkowanie nie znalazło adresata w polu karnym.

• Podanie w pole karne do Adama Zrelaka. W ostatniej chwili uprzedza go Frantisek Plach, który wybija na połowę Warty.

• Po krótkim rozegraniu wrzutka w pole karne, skąd Jorge Felix uderza głową nad poprzeczką.

• Próba akcji Piasta prawą stroną. Nerwowo zagrali "Zielone" w "szesnastce". Ostatecznie wybili piłkę za linię końcową.

• Młodzież wiele Warta

• Tom Hateley zagrywa na dalszy słupek do MIguela Munoza, który głową zagrywa tam, skąd przyszła. Wyskoczył Michał Chrapek, ten głową posłał piłkę przed bramkę, gdzie faulował Jakub Czerwiński.

• Dośrodkowanie na bliższy słupek, gdzie był Adam Zrelak. Ten zdecydowaną główką wybija na rzut rożny.

• Grzegorz Tomasiewicz dostaje piłkę na lewej stronie. Początkowo poradził sobie z Niilo Maenpą i ruszył w stronę pola karnego. W zapaśniczym stylu złapał go Fin, powalając na murawę.

• Michael Ameyaw zagrywa górą przed bramkę do Kamila Wilczka. Piłkę po koźle łapie Adrian Lis.

• Jan Grzesik chciał minąć na prawej stronie Alexsandrosa Katranisa. Pogubił się w dryblingu i postawił przypadkowo "stempel' na jego nodze. Sędzia sięga do kieszonki - żółta kartka.

• Mocne dośrodkowanie Kajetana Szmyta na dalszy słupek. Alexandros Katranis wybija na uwolnienie. Piłkę znowu w posiadaniu mają gospodarze.

• Bardzo dobry bilans

• Z kapitanem Warty wszystko w porządku. Może grać dalej.

• Z dośrodkowaniem z narożnika poradzili sobie zawodnicy Piasta. Jeszcze w walce o górną piłkę urazu nabawił się Mateusz Kupczak.

• Adam Zrelak w roli lewoskrzydłowego. Znalazł miejsce do dośrodkowania, ale został zablokowany. Rzut rożny.

• Zieloni! Zieloni! Zieloni!

- niesie się po stadionie z Grodziska Wielkopolskiego

• KAJETAN SZMYT NIE MYLI SIĘ!!!

Precyzyjne, płaskie uderzenie przy lewym słupku. Wyciągnięty jak struna nie sięgnął piłki!

• Kilka powtórek z różnych kamer i sędzia Patryk Gryckiewicz wskazuje na "wapno"! Ręka Chrapka

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego na dalszy słupek. Po zgraniu głową piłka trafia w rękę Michała Chrapka. Sędzia początkowo puszcza grę, ale dostał sygnał na monitor VAR!

• Michael Ameyaw upomniany żółtą kartką za "stempel" na Kajetanie Szmycie.

• [WIDEO] 5. MINUTA. GOL MICHAŁA CHRAPKA

• Gospodarze domagali się jeszcze rzutu karnego po tym, jak piłka trafiła w rękę Kamila Wilczka. Sędzia nakazuje grać dalej.

• Kolejny aut dla "Zielonych". Tym razem z lewej strony. Stefan Savić zakiwał się przed linią 16. metra i piłka trafiła pod nogi Roberta Ivanova. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Zakotłowało się przed bramką gliwiczan po dalekim wyrzucie Jana Grzesika zza linii bocznej. Ostatecznie zawodnicy Aleksandara Vukovicia oddalili niebezpieczeństwo.

• Atak Warty Poznań przynosi aut na wysokości "szesnastki" Piasta.

• Mugiel Munoz zmienia kontuzjowanego Ariela Mosóra.

• Ariel Mosór nie jest w stanie grać. Konieczna jest zmiana!

• Dobre dośrodkowanie Alexandrosa Katranisa w pole karne. Michał Chrapek i Kamil Wilczek nie sięgnęli piłki, ale goście utrzymali się przy niej. Jeszcze zza linii 16. metra nie zdołał uderzyć Grzegorz Tomasiewcz.

• Przerwa w grze. Na murawie leżał Michał Chrapek, którego staranował... Tom Hateley z Adamem Zrelakiem.

• Dalekie zagranie do Kamila Wilczka było skazane na stratę. Dimitris Stavropoulos spokojnie pograł z Adrianem Lisem.

• Gospodarze próbują otrząsnąć się po szybko straconej bramce. Na razie nie są w stanie wymienić kilku dokładnych podań.

• Grzegorz Tomasiewicz zagrywa miękko w pole karne. Tor lotu piłki zmienił głowa Jan Grzesik tak, że w lewym narożniku pola bramkowego przejął Michał Chrapek. Ten najpierw przepuścił piłkę między nogami Roberta Ivanova, a po chwili... Adriana Lisa przy bliższym słupku!

• GOL DLA PIASTA! STRZELCEM MICHAŁ CHRAPEK!!!

• Spokojny początek spotkania.

• Paweł Gryckiewicz gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Losowanie stron. Kapitanami są Mateusz Kupczak i Jakub Czerwiński.

• Obie drużyny wyszły na murawę i utworzyły szpaler dla Bartosza Kieliby, któremu kończy się trwająca 7,5 roku przygoda z Wartą Poznań Bartosz Kieliba

• Zawody poprowadzi sędzia Patryk Gryckiewicz. Na liniach arbitrowi z Torunia pomagać mu będą Marcin Boniek i Jakub Winkler. Z kolei system VAR obsłużą Bartosz Frankowski oraz Michał Obukowicz.

• Jesienią w Gliwicach triumfowała Warta. Po golach Miguela Luisa i Dimitrisa Stavropulosa wygrała 2:0. Dziś Zieloni będą chcieli powtórzyć korzystny wynik, by pożegnać się z kibicami optymistycznym akcentem. Dobrą wiadomością jest powrót do treningów z drużyną trzech kontuzjowanych ostatnio stoperów: Roberta Ivanova, Dimitrisa Stavropoulosa i Dawida Szymonowicza.

• Skład Piasta Gliwice

• Gliwiczanie to najlepiej punktująca drużyna rundy rewanżowej PKO Ekstraklasy. W piętnastu spotkaniach zgromadzili aż 33 punkty. Ponadto notują kapitalną serię wyjazdową. W delegacji wygrali sześć kolejnych spotkań. Co więcej, zwyciężając przed tygodniem u siebie z Koroną Kielce 2:1 zanotowali jedenasty mecz bez porażki z rzędu, wyrównując klubowy rekord.

• Skład Warty Poznań

• Warta na finiszu rozgrywek spuściła z tonu. Zieloni przegrali poprzednie trzy spotkania, czym mocno ograniczyli swoje szanse na zajęcie piątego miejsca. O przełamanie w meczu z Piastem nie będzie łatwo.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Przedostatnią, 33. kolejkę Ekstraklasy w tym sezonie wieńczymy w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie 8. w tabeli Warta Poznań zmierzy się z rewelacją wiosny - Piastem Gliwice. Obie ekipy są pewne utrzymania, niemniej jednak "Zieloni" będą chcieli przerwać serię 3 porażek z rzędu. Natomiast Piast chce umocnić się na piątej pozycji w lidze.

Kto dzisiaj sięgnie po komplet punktów?

Mecz Warta Poznań - Piast Gliwice poprowadzi Patryk Gryckiewicz...

Warta - Piast LIVE! Reakcje zdradzają wszystko. Co za otwarcie gości!
1/3
przejdź do galerii

Warta - Piast LIVE! Reakcje zdradzają wszystko. Co za otwarcie gości! ©Canal+ Sport

Warta Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Zieloni udaną kampanię chcą zakończyć w górnej połowie tabeli. W poniedziałek naprzeciw drużyny Dawida Szulczka stanie Piast, który notuje serię jedenastu meczów bez porażki z rzędu. Jeśli nie przegra z Wartą, pobije klubowy rekord i zapewni sobie piąte miejsce. Początek konfrontacji o godzinie 19:00. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Piast Gliwice ONLINE

Dawid Szulczek: - Wystarczy już tych porażek. Planujemy zapunktować w ostatnich meczach. Patrzymy w górę tabeli i musimy zrobić wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej punktów. Ważne, żeby skończyć w pierwszej ósemce. Wciąż mamy szansę na piąte miejsce, ale tu nie wszystko zależy od nas, bo Piast i Górnik musiałyby jeszcze stracić punkty. Uważam jednak, że pozycja w górnej ósemce to byłby dla nas świetny wynik.

Aleksandar Vuković: - Gdy jesienią graliśmy z Wartą dopiero zaczynałem pracę w klubie. Obraz naszego zespołu był na zupełnie innym poziomie. Dziś sytuacja się zupełnie zmieniła, chcemy obronić piąte miejsce, ale rywal pozostał tak samo trudny. Bardzo ważne jest dla nas dobre zakończenie półrocznego okresu wspólnej pracy i jak najlepsze zamknięcie sezonu.

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Piast Gliwice:

Warta Poznań: Michał Kopczyński (pauza za żółte kartki), Wołodymyr Kostewycz.

Piast Gliwice: Patryk Dziczek (pauza za żółte kartki), Damian Kądzior (uraz).

Mecz Warta Poznań - Piast Gliwice ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Warta Poznań - Piast Gliwice w Canal+ Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Mecz skomentują Żelisław Żyżyński - Maciej Murawski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 19:00 - zapraszamy!

19:00 Warta Poznań - Piast Gliwice transmisja Canal+ Sport