Adrian Lis - 3 Jan Grzesik - 4 Robert Ivanov - 2 Dimitris Stavropoulos - 3 (77 Kamil Kościelny – bez oceny) Dawid Szymonowicz - 3 Jakub Kiełb - 4 (77 Michał Jakóbowski – bez oceny) Konrad Matuszewski (77 Enis Destan - 4) Michał Kopczyński - 3 Maciej Żurawski - 4 (63’ Kajetan Szmyt - 3) Miłosz Szczepański - 4 (39 Miguel Luis - 4) Adam Zrelak - 5 Pogoń Szczecin

Dante Stipica - 3 Jakub Bartkowski - 3 Kostas Triantafyllopoulos - 3 Benedikt Zech - 3 Luis Mata - 4 Damian Dąbrowski - 4 Sebastian Kowalczyk - 4 (53 Wahan Biczachczjan - 3) Mateusz Łęgowski - 3 (53 Kamil Drygas - 3) Jean Carlos Silva - 4 Kamil Grosicki - 5 (82 Mariusz Fornalczyk – brak oceny) Luka Zahović - 3 (59 Pontus Almqvist - 3)

• Koniec spotkania w Grodzisku Wielkopolskim. Pogoń wywozi 3 punkty.

• Pogoń przy piłce. Nie śpieszy się drużynie Jensa Gustaffsona.

• Żółtą kartką ukarany Adam Zrelak. Napastnik Warty zatrzymał akcję Pogoni.

• Warta wyszła z kontratakiem. Zagranie do Destana w pole karne, ale główka zmiennika zbyt słaba, by zaskoczyła Stipice.

• Żółtą kartkę obejrzał Biczachczjan, który kłócił się z sędziom. Jego zdaniem powinien być wcześniej odgwizdany rzut wolny dla Pogoni.

• Było bardzo groźnie pod bramką Pogoni. Próbował Destan z najbliższej odległości głową ale starł się z Dante Stipicą. Piłka dla Pogoni.

• Uderzenie Kamila Kościelnego w trybuny nad bramką. Bardzo daleko od ideału.

• Dużo prób Enisa Destana, nowej postaci w Warcie. Napastnik jest aktywny i nie boi się pojedynków z obrońcami Pogoni.

• Nie ma już na boisku strzelca gola na 1:0, Kamila Grosickiego. W jego miejsce Mariusz Fornalczyk.

• Ciekawa indywidualna akcja na lewym skrzydle Almqvista. Jego zagranie jednak do Grosickiego - niecelne.

• Pogoń nie boi grać się z bramkarzem, ale ich podania głównie pochodzą z braku możliwości podań do przodu. Warta świetnie się ustawia.

• Długie dośrodkowanie Pogoni. Blisko był Jean Carlos ale nie miał miejsca w polu karnym Warty.

• Nie ma na boisku także kapitana gospodarzy. Zszedł Kiełb, wbiegł Jakóbowski.

• Zmiana także w defensywie - schodzi Stavrapoulos, w jego miejsce Kościelny.

• Zapowiadają się zmiany w drużynie Warty Poznań. Schodzi Matuszewski, w jego miejsce Eris Destan

• Głupia i niepotrzebna strata Ivanova, który próbował zabawić się z Almqvistem. Napastnik odebrał mu piłkę i strzelał na bramkę. Uderzenie zablkowane.

• Po obwodzie próbuje Pogoń ale nic z tego nie wynika. Warta nie daje im się przedrzeć.

• Jednym podaniem od bramki Warta znalazła się pod bramką Pogoni. Grają szybko, bezkompromisowo i z dużą pewnością. Pogoń jest nie do poznania.

• Po faulu na Kamilu Grosicki ukarany żółtym kartonikiem obrońca Dimitris Stavropoulos. Zatrzymał groźnie rozpoczynającą się kontrę.

• Uderzenia Adama Zrelaka ponad bramką. Ciekawa próba ze stałego fragmentu gry.

• Zagarnie ręką niemal we własnym polu karnym Benedikta Zecha. W pierwszej chwili wydawało się, że będzie jedenastka dla gospodarzy.

• Zmiana napastnika w ekipie gości. Za Zahovica pojawia się Almqvist.

• Zaskakująca zmiana w Warcie. Jeden z lepiej wyglądających zawodników w drużynie gospodarzy schodzi. Maciej Żurawki już nie pomoże kolegom, na murawie pojawia się Kajetan Szmyt.

• Rajd Kamila Grosickiego i uderzenie w słupek. Skrzydłowy jednak na spalonym i piłka dla Warty.

• Wszystko w porządku z obrońcą Pogoni. Zech wraca do gry.

• Dogranie z lewej strony przez cały mecz aktywnego Kiełba. Piłka znalazła się pod nogami Michała Kopczyńskiego. Strzał pomocnika zablokowany i Warta przed stałym fragmentem gry.

• Starcie w polu karnym Pogoni. Pada obrońca gości, Zech i na murawie pojawia się pomoc medyczna.

• Pogoń odzyskała piłkę i stara się przedostać pod bramkę Warty. Ich akcje jednak zbyt wolne i czytelne.

• Na murawie pojawia się również Biczachczjan, a z boiska zbiega niewidoczny na początku tej drugiej połowy Kowalczyk.

• Dwie korekty w środku pola. Trener Pogoni musiał zareagować na ospałą grę swojej drużyny. Schodzi Łęgowski, w jego miejsce Drygas.

• Kocioł w polu karnym Pogoni. Uderzał Matuszewski, ale wprost w obrońcę rywali. Mogło być niebezpiecznie.

• Napór Warty trwa. Pogoń jest bezradna i wygląda jakby jeszcze nie wyszła na drugą połowę.

• I znów Maciej Żurawski. Dogranie z prawej strony i kapitalnie znalazł się napastnik Warty w polu karnym rywali i pewnym podaniem pod poprzeczkę dał bramkę kontaktową. Warta wraca do gry!

• GOOOOOOOL! Adam Zrelak z trafieniem!

• Warta od samego początku zaatakowała. Próbował Maciej Żurawski. Piłka jednak po stronie gości.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania. Bez zmian w obu zespołach. Warta będzie szukać bramki kontaktowej, a Pogoń będzie próbowała nie popełniać błędów i może podwyższyć prowadzenie.

• "Cieszymy się, że do przerwy prowadzimy, ale jeszcze jest druga połowa. Warta dobrze zaczęła, a my graliśmy wolno. Jesteśmy skuteczni ale mecz się jeszcze nie skończył" - na pytania o grę ocenił strzelec gola na 0:1, Kamil Grosicki.

• 6 strzałów celnych Warty, tylko 1 Pogoni. Wynik jednak mówi co innego. Pogoń konkretna, a atakom Warty brakuje wyrazu. "Musimy skorygować taktykę i przede wszystkim zacząć strzelać" - powiedział w przerwie pomocnik Warty, Maciej Żurawski.

• Wybrzmiał gwizdek arbitra. Koniec pierwszej części meczu.

• W polu karnym Pogoni znalazł się Adam Zrelak, ale jego strzał zablokowany.

• Warta mogła pokusić się o bramkę, ale dogranie Kiełba w pole karne z łatwością łapie Dante Stepica.

• Gra się uspokoiła. Pogoń chce dotrwać do końca pierwszej połowy.

• Pogoń próbowała się przedrzeć prawą stroną, ale akcja zażegnana.

• Wielka szkoda. Schodzi z urazem Miłosz Szczepański, w jego miejsce pojawia się Miguel Luis.

• Warta nie odpuszcza. Akcje prowadzone prawą i lewą stroną, a Pogoń na ten moment biega za piłką.

• Chwila przerwy w grze. Opatrywany piłkarz Warty, Miłosz Szczepański.

• Za przytrzymywanie Miłosza Szczepańskiego w środkowej strefie żółtą kartę zobaczył Mateusz Łęgowski.

• Warta zaczęło podchodzić wyżej. Fragment ataku drużyny gospodarzy.

• Stoper Pogoni, Kostas ukarany żółtą kartką za faul na byłym piłkarzy Portowców, Marcinie Żurawskim.

• Mogło być 1:2! Adam Zrelak spróbował po dograniu z rzutu wolnego. Piłka w rękach Dante Stipicy.

• Warta będzie szukała bramki kontaktowej. Podopieczni Dawida Szulczka nie opuszczają głowy, tylko próbują grać do przodu.

• Świetny fragment gry Pogoni. Dogranie z prawej strony i pech obrońcy Warty - Roberta Ivanova, który próbował wybić piłkę ale w konsekwencji posyła piłkę do własnej bramki.

• GOOOOOL! Pogoń idzie za ciosem i zdobywa drugą bramkę!

• Mata z długim dośrodkowaniem z lewej strony, Adrian Lis niepewnie próbował piąstkować ale skierował piłkę pod nogi Sebastiana Kowalczyka. Pomocnik znalazł Grosickiego w polu karnym, a ten długo nie zastanawiał się co z futbolówką zrobić. Pogoń dopina swego i strzela bramkę.

• GOOOOOOOOL! Kamil Grosicki wyprowadza Pogoń na prowadznie!

• Łegowski w roli skrzydłowego spróbował dośrodkowania, ale nie znalazł tym podaniem adresata. Mogło być groźnie, gdyby celniej zagrał.

• Łęgowski przed znakomitą sytuacją, ale źle zachował się w polu karnym. Wcześniej - kapitalne zagranie Damiana Dąbrowskiego do przodu.

• Groźne dogranie Jeana Carlosa w pole karne Warty. Lis czujny interweniował.

• Pogoń w posiadaniu piłki ale nie może podejść wyżej. Warta dobrze ustawiona i nie pozwala na wiele Pogoni.

• Miłosz Szczepański był bliski przejęcia piłki w polu karnym rywali. Kolejna próba gry górą w pole karne gości.

• Gospodarze pracują w odbiorze i nie pozwalają Pogoni podejść wyżej. Piłka dla Zielonych.

• Zagranie z głębi pola - powtórka sprzed kilku minut. Piłka zagrana do Zrelaka, ten uderza obok bramki.

• Mogło być groźnie dla Warty. Jacek Kiełb na lewej stronie złapany na spalonym.

• Pogoń cały czas z piłką. Warta zamknięta na własnej połowie.

• Płaskie dogranie Grzesika w pole karne Pogoni. Stipica wyłapał futbolówkę.

• Po szybko rozegranym rzucie wolnym Grzesik uderzył w boczną siatkę.

• Zahović zaatakował od tyłu rozpędzonego Szczepańskiego. Sędzia oszczędził napastnika Pogoni.

• Kowalczyk dynamicznie ruszył z piłką. Faulem zatrzymał go Ivanov.

• Początek spotkania w Grodzisku Wielkopolskim!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Warta to nie jest wygodny dla Pogoni przeciwnik. Zespół skoncentrowany na obronie, szukający swych szans w szybkich kontrach. W poprzednim sezonie dwa mecze kończyły się remisami 1:1.

• Zieloni po wygranym meczu z Miedzią Legnica będą chcieli pójść za ciosem. Zadanie jednak nie będzie proste, bowiem do Grodziska Wielkopolskiego przyjeżdża Pogoń. Portowcy z sześcioma punktami zajmują obecnie czwartą pozycję w ekstraklasie, przegrywając jedynie ze Śląskiem Wrocław.

• Wyjściowy skład Pogoni Szczecin:

• Podstawowy skład Warty Poznań:

• Początek sezonu Pogoni Szczecin pod względem wynikowym wygląda dobrze, ale niewiele dobrego można było powiedzieć o stylu. W niedzielę Portowcy rozegrają czwarty mecz ligowy w sezonie 2022/23. W Grodzisku zmierzą się z Wartą Poznań. Witamy w relacji LIVE!

Warta - Pogoń LIVE! Chcą wejść na wyższy poziom

Warta - Pogoń LIVE! Chcą wejść na wyższy poziom ©Robert Wozniak

Warta Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE. Zieloni po dość słabym wynikowo początku, delikatnie odbili się od dna. W niedzielę o godz. 15:00 podejmą Portowców, którzy punktują jak należy, ale nie zachwycają stylem. Według trenera Pogoni jego zespół musi w końcu wejść na wyższy poziom. Gdzie oglądać mecz Warta - Pogoń na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Warta Poznań - Pogoń Szczecin ONLINE

Zieloni po wygranym meczu z Miedzią Legnica będą chcieli pójść za ciosem. Zadanie jednak nie będzie proste, bowiem do Grodziska Wielkopolskiego przyjeżdża Pogoń. Portowcy z sześcioma punktami zajmują obecnie czwartą pozycję w ekstraklasie, ulegając jedynie ze Śląskiem Wrocław.

- Ich największymi atutami jest to, że grają cały czas w podobnym składzie.
Nowy trener wprowadza swoje pomysły, lecz to jest ewolucja, a nie rewolucja. W grze obronnej są elastyczni i mogą grać w dwóch systemach. To drużyna, która nieprzypadkowo zakończyła miejsce w pierwszej trójce. Jednak chcemy popsuć im plany - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener Dawid Szulczek.

W ostatnim meczu warciarzom pomogła obecność podstawowego napastnika, Adama Zrelaka. Słowak pojawił się na boisku po raz pierwszy od 29 kwietnia i od razu zdobył bramkę. Podczas konfrontacji z Pogonią Szczecin kibice na pewno będą mogli się go spodziewać w wyjściowej jedenastce.

Warta to nie jest wygodny dla Pogoni przeciwnik. Zespół skoncentrowany na obronie, szukający swych szans w szybkich kontrach. W poprzednim sezonie dwa mecze kończyły się remisami 1:1. Bolała strata punktów właśnie w Grodzisku, gdzie szczeciński zespół szybko objął prowadzenie, a w dodatku Warta szybko straciła zawodnika. Ale grając w dziesięciu wyrównała w końcówce po rzucie z autu. W rewanżu Warta pokazała dużo więcej jakości. I to Pogoń uratowała remis w doliczonym czasie gry.

- Mamy pomysł na ten mecz. Mieliśmy więcej czasu na przygotowanie się do spotkania i to będzie widoczne. Spodziewam się trudnego meczu, który broni się w inny sposób. To zespół zdolny do dostosowywania się do przeciwnika, ale my musimy skupić się na własnej grze. Musimy wejść na wyższy poziom niż w ostatni weekend. Jesteśmy w lepszej sytuacji niż w poprzednich tygodniach, więc z nadzieją czekam na to spotkanie - powiedział Jens Gustafsson, trener Pogoni.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
18.12.2021 Pogoń - Warta 1:1 (Ekstraklasa)
01.08.2021 Warta - Pogoń 1:1 (Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Pogoń Szczecin
Warta: Mateusz Kupczak, Milan Corryn
Pogoń: Michał Kucharczyk, Rafał Kurzawa, Alexander Gorgon

Warta Poznań - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Warta - Pogoń w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Piotr Laboga - Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!

15:00 Warta Poznań - Pogoń Szczecin transmisja